Ģimenes ārsti  pacientus pieņems tikai pēc iepriekšēja pieraksta
Jānis Apīnis

         NVD aicina iedzīvotājus nedoties pie ģimenes ārsta bez iepriekšējas pieteikšanās. Ģimenes ārsts zvana laikā, noskaidrojot pacienta sūdzības un veselības stāvokli, izvērtēs,  vai nepieciešams prakses apmeklējums klātienē. Ja ārsts pieņems lēmumu, ka pacientam ir nepieciešams ierasties klātienē, tad veiks pierakstu uz konkrētu apmeklējuma laiku, kas pacientam ir jāievēro. Tāpat, ņemot vērā ārkārtējo situāciju, ģimenes ārsti ir tiesīgi pārcelt  plānotās pacientu profilaktiskās pārbaudes uz vēlāku laiku.
       NVD atkārtoti atgādina, ka ir svarīgi, lai ikvienam iedzīvotājam būtu zināms savs ģimenes ārsts, lai nepieciešamības gadījumā saņemtu konsultācijas un norādes saistībā ar savu ve­selības stāvokli. 
           Kopš 19. marta visu diennakti darbojas ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001, ziņo Neatlie­kamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).  Kon-sultatīvā tālruņa mediķi iedzīvotājus telefoniski konsultē akūtu saslimšanu un traumu gadījumos, kā arī hronisku slimību saasinājuma brīžos. Tomēr šis ir me­dicīnisko konsultāciju tālrunis, tāpēc informāciju par «Covid-19» analīzēm vai citām uzziņām par «Covid-19» ģimenes ārstu tālruņa mediķi nesniegs. 
NVD aicina iedzīvotājus rīkoties atbildīgi, ievērojot veselības nozares speciālistu un Slimības un profilakses centra (SPKC) norādījumus. SPKC turpina sekot epidemioloģiskās situācijas attīstībai un veiktajiem pasākumiem saistībā ar koronavīrusa  izraisīto uzliesmojumu.  SPKC atgādina, ka «Covid-19» analīžu pieteikšanai vieglu simptomu gadījumā (paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums) jā­zvana pa tālr. 8303 (katru dienu no plkst. 9.00 līdz 18.00). Pie pacienta Rīgā  uz mājām dosies  Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde, bet citur Latvijā – Centrālās laboratorijas speciālisti.
Ja ir smagi simptomi (ļoti augsta temperatūra, elpas trūkums), jāzvana 113 (visu diennakti). Pie pacientiem visā Latvijā dosies NMPD brigāde, kas paņems analīzes vai nepieciešamības gadījumā slimnieku hospitalizēs.
            Iedzīvotāju zvanu centrs par «Covid-19» jautājumiem strādā darba dienās no plkst. 8.30 līdz 21.00, brīvdienās – no 8.30 līdz 17.00. Uz centra tālruni 67387661 (nevis 113 vai 8303!) var zvanīt, ja vēlaties uzzināt par karantīnu, pašizolēšanos un rīcību, kas pasargā no saslimšanas ar «Covid-19».
Plašāka  un visa aktuālā in­formācija pieejama Sli­mību profilakses un kontroles centra mājaslapā www. spkc.gov.lv. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru