Ģimenes ārsti turpina streiku
AIJA VALDMANE

 Vēl vakar ģimenes ārsti turpināja streiku. 6. jūlijā streika komitejas pārstāvji, tostarp Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis Lonards Augusts, bija ieradies  Rīgā pie Ministru  prezidenta Māra Kučinska.  
   Lonards Augusts BD pastāstīja, ka Ministru prezidents vai nu nav sapratis,  vai arī nav gribējis saprast,  ko no viņa pra­sa. Zināms  kompromiss atsevišķās ar medicīnisko sfēru saistītās  niansēs ir panākts, taču ne visās ģimenes ārstu izvirzītajās prasībās. Skaidrības īsti nav. Ārsti prasīs precizēt atsevišķas detaļas. Premjera M. Kučin­ska atbilde tikusi saņemta 6. jūlijā pulksten  19.00 elektroniskā veidā. Šo piedāvāto vienošanos  ārsti pagaidām neparakstīs, kamēr 10. jūlijā  netiksies  ar M. Kučinski vēlreiz.
    – Kompromisus esam panākuši saistībā ar e-veselību, – stāstīja Lonards  Augusts. – Bija runa par to, ka e-veselība obligāti jāievieš ar 1. septembri, taču visi ir atzinuši, ka šī sistēma vēl nav gatava un nedarbojas efektīvi. Premjers mūsu iebildumus uzklausīja, un  vienojāmies, ka to kā obligātu ieviesīs  tikai ar nākamā  gada 1. janvāri. Tie ārsti, kas vēlas tai pievienoties brīvprātīgi, var to darīt. 25 procenti šai sistēmai jau  ir pieslēgušies.
    Ko tad ārsti sagaida no e-veselības? Es kā mediķis vēlos, lai, atverot konkrēto sadaļu, atrodu visas vajadzīgās ziņas par savu pacientu, par to, kur viņš ir ārstējies agrāk, kādas analīzes  un izmeklējumus veicis, kādas slimības pārcietis, kas viņu konsultējis  u.tml. Piemē­ram, cukura diabēta slimnieku jau nosaka ne tikai pēc acīm. Svarīgi ir izmeklējumi.
    Otrs kompromiss – vienojāmies, ka ārsti kopā ar ministrijas pārstāvjiem izstrādās koncepciju par ideālu ģimenes ārsta praksi. Kas tad ir ideāla prakse? Piemēram, šeit slimnīcas ambulatorajā  daļā   kopā ir daudz  prakses  vietu. Tam ir gan savi plusi, gan mīnusi. No vienas puses – visi  ir kopā, bet no otras – tas apgrūtina pacientu piekļuvi. Gados vecākiem cilvēkiem no attālākiem apvidiem nav tik vienkārši uz šejieni atbraukt.
   Trešais kompromiss – Mi­nistru prezidents apsolīja, ka precizēs  Ministru kabineta  noteikumus par to, ka pašvaldībai jānodrošina veselības aprūpes pieejamība. Jautājums ir par to, kas konkrēti?  Vai prakses  vieta jāfinansē vai tā jāizvieto tuvāk apdzīvotām vietām, vai vēl kas cits.
Netika panākta vienošanās par kapitācijas naudas palielinājumu, jo tajā taču ir iekļauti arī administratīvie  izdevumi,  un citiem  jautājumiem, – tā L. Augusts.
    Kā jau informējām, ģimenes ārstu  streika laikā slimnīcu uzņemšanas nodaļās arī varēja saņemt  neatliekamo  medicīnisko palīdzību. SIA «Jēkabpils  reģionālā slimnīca» direktors Ivars Zvīdris BD pastāstīja, ka šajās dienās nekādu īpašu problēmu tāpēc nebija. Bija ieradušies daži pacienti  ar hroniskām slimībām, kuriem vajadzēja izrakstīt receptes,  taču tas netraucēja slimnīcas parasto darba ritmu. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru