Ģimenes ārstus aicinās uz Jēkabpili
INESE ZONE

    BD lūdza Jēkabpils domi komentēt, vai pašvaldība plāno veicināt ģimenes ārstu piesaisti Jēkabpilij. Ģimenes ārsta Lonarda Augusta aiziešana pensijā parāda problēmu, jo lielākajai daļai ārstu ir pilns pacientu skaits un viņi var atteikt piereģistrēt jaunus. Turklāt daudzi no esošajiem dakteriem arī ir pensijas gados vai tuvu tam. Iepriekš ir izskanējusi doma, ka topošos ģimenes ārstus varētu iekļaut domes stipendiātu sarakstā. 
    Domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola skaidro, ka pašvaldība nevar pieņemt darbā mediķus, bet var veikt pasākumus, lai ģimenes ārstiem būtu interese nākt strādāt uz Jēkabpili. 
    -Pirmkārt esam tikušies ar Nacionālā veselības dienesta Zemgales reģiona vadību. Pārrunājām esošo situāciju un perspektīvas. Akcentējām problēmu, ka ģimenes ārsti noveco un jaunu ģimenes ārstu ienākšana Jēkabpilī nenotiek tik raiti, kā iedzīvotāji to gaida. Tāpēc esam vienojušies par to, ka sadarbosimies informācijas apmaiņas jomā. Līdz ko veselības dienesta redzes lokā parādās speciālists, kas būtu gatavs nākt uz Jēkabpili, mēs tiekamies ar viņu un pārrunājam iespējas, ko pašvaldība ir gatava darīt, lai viņu piesaistītu. Tas, ko mēs varam darīt, ir telpu nodrošināšana privātpraksei un dzīvojamās platības nodrošināšana. Pārrunājot šo jautājumu ar Jēkabpils slimnīcas valdi, esam secinājuši, ka slimnīca var noslēgt darba līgumu ar ģimenes ārstu un pieņemt viņu darbā. Tad jaunajam speciālistam nav jādomā par lieliem ieguldījumiem privātprakses izveidošanā, jo ārsts var izmantot to potenciālu, ko sniedz slimnīca, – stāsta Kristīne Ozola. 
    Viņa informē, ka dome ir saņēmusi vēstuli no ģimenes ārstiem, kurā viņi pauž satraukumu par to, ka ārsti ir pārslogoti, jo viņiem ir daudz pacientu. Tāpēc tikušies ar ārstiem, un viņi piekrīt iecerētajai atbalsta iniciatīvai. Proti, janvārī plānots doties uz Latvijas Universitāti un J. Stradiņa universitāti, lai tiktos ar rezidentūras studentiem un stāstītu, kas ir Jēkabpils. 
    -Stāstīsim, ka te nav lauki, ka te arī var strādāt, ka cilvēki un pašvaldība ir laipni un pretimnākoši. Es ceru, ka mums būs iespēja jau tuvākajā laikā sagaidīt jaunus ģimenes ārstus. Ja tas būs nepieciešams, varam ģimenes ārstus iekļaut arī pašvaldības stipendiātu programmā, – saka Kristīne Ozola.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru