Ģimenes atbalsta centra «Saulstari» direktors Juris Boķis gatavojas sevi aizstāvēt tiesā
ILZE BIČEVSKA

Salas novada pašvaldība saņēmusi no Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vēstuli, kurā teikts, ka ar 11. janvāri kriminālprocesa ietvaros bāreņu nama «Līkumi» direktors Juris Boķis ir atzīts «par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 317. panta otrās daļas un 319. panta pirmās daļas». Līdz ar to aizdomās turētajam «piemērots drošības līdzeklis Kriminālprocesa likuma 254. panta kārtībā: noteikts nodarbošanās aizliegums, t.i. – aizliegums pildīt bērnu nama «Līkumi» direktora pienākumus».
    BD situāciju lūdza ko­mentēt aizdomās turētajam Jurim Boķim un Salas novada pašvaldības priekšsēdētājai Irēnai Sproģei, jo kopš 2009. gada šis agrākais bāreņu nams «Līkumi», tagadējais ģimenes atbalsta centrs «Saulstari» ir Salas novada pašvaldības iestāde. 
    – Pirmkārt, nāksies prasīt paskaidrojumu par šo no Valsts policijas saņemto vēstuli, jo tās parakstītājs, ZPR Kriminālpolicijas biroja sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks J. Sta­rovoitovs, mums liek no darba atstādināt bāreņu nama «Līkumi» (citā versijā bēr­nu nama «Līkumi») direktoru. Bet iestāde patlaban saucas citādi. Otrkārt, protams, pēc tam, kad būsim precizējuši šo ne­skaidrību, atstādinātā direktora vietā nozīmēsim citu darbinieku no ģimenes atbalsta centra «Saulstari» darbinieku vidus, – skaidroja Irēna Sproģe. 
    Viņa atgādināja, kā šī lieta sākās. 2015. gadā toreizējā bāreņu namā notika tiesībsarga Jura Jansona organizēta pārbaude, par kuru ne pirms, ne arī pēc tās pašvaldība kā šīs iestādes īpašniece informēta netika. 
    – Kāpēc tika veikta pārbaude, oficiālu atbildi neesam saņēmuši joprojām. Es pieļauju, ka bija kāda sūdzība. Pārbaudē piedalījās astoņas amatpersonas. Vēlāk mēs pieprasījām skai­drojumu par tajā konstatēto, bet saņēmām tādu atbildi, kas tikpat kā nepaskaidroja to, vai bija pārkāpumi vai nē. Šo lietu no sākta gala virza tiesībsargs J. Jan-sons. Nu vismaz tā nonākusi līdz kaut kādam rezultātam: proti, ja galu galā lieta nonāks tiesā, tad sevi beidzot drīkstēs aizstāvēt arī Juris Boķis, kuram līdz šim ieņemamais amats neļāva neko sacīt. Jā, arī pagājušajā gadā «Saul­staros» bija četras pārbaudes, bet vardarbība pret bērniem konstatēta netika. Šai, jādomā, bāreņu namu likvidēšanas kampaņas ietvaros notiekošajai «Līkumu» vai «Saulstaru» lietai ir pievērsta liela uzmanība un sacelta liela ažiotāža. Šajā sakarā bija pāris interesantas epizodes: pa­gājušā gada rudenī pie mums pašvaldībā ieradās raidījuma «Panorāma» žurnāliste Zanda Ozola-Balode, kuras rīcībā bija dokumenti no kriminālprocesa materiāliem J. Boķa lietā. Kad jautājām, kur viņa tos ņēma un vai tas ir likumīgi (dokumentos vienīgi bija aizkrāsoti personu uzvārdi), žurnāliste atbildēja, ka viņai tos atsūtījuši «labi cilvēki». Pašvaldībā notikušo sarunu ar «Panorāmas» sižeta veidotājiem mēs ierakstījām, par ko tie izrādīja neapmierinātību. Par šo faktu – ka ir nopludināti lietas materiāli – sūdzējāmies arī ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeie­ram. Saņēmām atbildi, ka, protams, šāda dokumentu noplūde nav pieļaujama, bet tajā pašā laikā ģenerālprokurors secināja, ka nav konstatēts fakts, ka šos materiālus plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem būtu nodevis kāds no Valsts policijas vai prokuratūras. Domāt, ka šai lietai ir vairāk konjunktūras raksturs, nevis vēlme cīnīties par taisnību, liek arī tādi it kā sīkumi: lieta, kas bija iestrēgusi, atkal tika iekustināta tieši pēc Salas novada pašvaldības sūdzības par informācijas nopludināšanu, kā arī nupat 11. janvārī piefiksētais: aptuveni pulksten 11.15 Juris Boķis iznāca no tiesībsargājošās iestādes, saņēmis paziņojumu par to, ka viņš atzīts par aizdomās turēto par iespējamu vardarbību un atstādināms, bet jau pulksten 11.51 šī ziņa par to jau bija lasāma portālā «lsm.lv», – stāsta Salas novada domes priekšsēdētāja. 
   Juris Boķis BD sacīja, ka nu beidzot jūt zināmu atvieglojumu, jo kopš 2015. gada 9. jūlija, kad pret viņu tika ierosināts kriminālprocess, līdz pat 11. janvārim viss bija apstājies, un viņam tikai nācās pasīvi aizstāvēties. 
    – Patlaban notiek pirms­tiesas izmeklēšana. Bāreņu namā esmu nostrādājis astoņus gadus. Tas nav maz. Par bāreņu namu tēmu, par pēdējā laika ažiotāžu pret tiem un konkrēti pret mani, kā arī par dzīvu vecāku bāreņiem, kurus jāaudzina valstij, man būtu daudz kas sakāms. Patlaban kopā ar advokātu gatavojamies manai aizstāvībai, jo manā gadījumā te ir meli, meli un meli. Beidzot pēc diviem ar pusi gadiem arī man ir cerības tikt pie vārda tiesā. Līdz tam es runāt nedrīkstēju. Es nevarēju atbildēt manis apvainotājam feisbukā, televīzijā, presē vai citur. Tajā pašā laikā sabiedrībai būtu tiesības uzzināt par šiem sociālo tīklu varoņiem. Ceru, ka tiesa manu lietu izskatīs saprātīgā termiņā, – BD sacīja no amata pienākumu pildīšanas atstādināmais ģimenes atbalsta centra «Saulstari» direktors Juris Boķis. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (10)

 1. he he
  he he
  pirms 1 gada

  Ir lietas, ko nevar pierādīt. Piemēram, ja iešauj kādam pļauku bez lieciniekiem, kā tas cilvēks var pierādīt, ka viņam iesita? Un tā var darīt visu laiku un tīri papīri.

  Atbildēt
 2. A
  A
  pirms 1 gada

  Filmē žurnālistus Sūdzas ģenerālprokuroram Draud sociālo tīklu lietotājiem Uzskata, ka mediji strādā pārāk ātri. Zini, domniec, cilvēki tagad mobili un ziņas pat uz Kongo var nonākt 2 sekunžu laikā un tas, ka policijas ziņu dienests strādā operatīvi un ziņas masu medijos nonāk 35 minūšu laikā, ir ļoti pozitīvi nevis noziegums. Tas ir tikai Salas domē kur mājas lapā nevar informāciju ielikt mēnešiem, bet algo 2 cilvēkus (datoriki un sab.att.specialistu) ar super algu. Pietiks dzivot vismaz 30 gadus tālā pagātnē.

  Atbildēt
 3. Frīdis
  Frīdis
  pirms 1 gada

  Nepārzinu visas viņu iekšējās problēmas, bet, par J.Boķa iespējamo vardarbību pret audzēkņiem, varu tikai pasmaidīt - pēdējās aplamības. Cerams, ka tiesa tiks ar visu skaidrībā un reiz beigsies tā tukšā tenkošana.

  Atbildēt
 4. Frukts
  Frukts
  pirms 1 gada

  Ar svecīti klāt stāvēji? Pēc kā spried? Šis savus klientus šrotā nesit?

 5. to Frukts
  to Frukts
  pirms 1 gada

  Pilnīgi bezjēdzīgi ir šāda veida tukšvārdīgi apgalvojumi, ar kuriem ir iespējams pierakstīt pillnu internetu,gan tiesa visu saliks pa plauktiņiem. Par šrotu nezinu, jo nav bijusi vajadzība to apmeklēt.

 6. jā
  pirms 1 gada

  Kāpēc komentāros neviens konkrēti neraksta,ka,piemēram,Boķis tajā un tajā dienā piekāva audzēkņus X un Y? Tas izklausītos ticamāk,nekā vispārinājumi.

  Atbildēt
 7. bezkaunīgais sivēns
  bezkaunīgais sivēns
  pirms 1 gada

  Cerams,ka šis seksuāli nav nevienai uzmācies.Pasaulē tas vien notiek,kā vēsta ziņu portāli.

  Atbildēt
 8. Zivs
  Zivs
  pirms 1 gada

  Kapec neviens nesudzejas kad bija kirilovna direktore..vot tad tur bij brinumi...

  Atbildēt
 9. No malas
  No malas
  pirms 1 gada

  Diemžēl pazīstu kādu, kaa cietis :((( un apaūdzība ir pat ļoti pamatota. Cita lieta, ka tiem bērniem, kas izauguši, tagad to grūti pierādīt! Vārds pret vārdu...

  Atbildēt
 10. aha
  aha
  pirms 1 gada

  Jā,tas no sērijas - es dzirdēju,man teica,es zinu,man šķiet u.t.t.

Pievienot komentāru