Informācija iedzīvotājiem par pieteikšanos konsultācijām labdarības akcijā «Dzīvo vesels»
Margarita Meļņikova, Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja

Šogad jau ceturto reizi tiek rīkota labdarības akcija «Dzīvo vesels», kuras iniciators ir traumatologs ortopēds Kaspars Ūdris sadarbībā ar Jēkabpils pašvaldību un Jēkabpils reģionālo slimnīcu. Lai iedzīvotājiem būtu vieglāk saprast un izvērtēt savu atbilstību labdarības akcijas mērķim un būtībai, esam sagatavojuši informāciju ar būtiskākajiem, vērā ņemamajiem punktiem.
     Labdarības akcijas mērķis – sniegt bezmaksas konsultācijas un veikt nepieciešamās mazinvazīvas ķirurģiskās manipulācijas (operācijas traumatoloģijā un ķirurģijā, kā arī pēdu aprūpe) so­ciāli mazaizsargātiem iedzīvotājiem Jēkabpils pilsētā un apkārtējos novados.  Norises laiks: 11.–13. de­cem­bris.
Mērķauditorija. Sociāli mazaizsargātās iedzīvotāju grupas (pensionāri, invalīdi, politiski represētās personas, ģimenes ārstu identificētie un ar sociālo dienestu saskaņotie pacienti darbspējīgā vecumā) ar diagnosticētu kādu sekojošu diagnozi vai veselības problēmu.
      Veselības problēmu lokalizācija, sakarā ar ku­rām tiks sniegta konsultācija un izvērtēta operācijas ne­pie­ciešamība  un tās veikšanas iespējamība labdarības akcijas ietvaros: pleca, ceļa, gūžas locītavu:  muskuļa cīpslu, saišu plīsumi bojājumi,  traumatiski locīta­vu virsmu bojājumi, kapsulīti, ten­dinīti. Izņemot ceļu, gūžas deformējošas izmaiņas (osteoartrozes), gūžas endoprotezēšanas nepieciešamība.
     Muguras, kakla, krūšu un jostas daļas problēmas:  diska trūces, stenozes, deformācijas, spondilozes, saknīšu kompresijas sindromi.
      Plaukstu un pēdu locītavas problēmas: deformācijas, kājas īkšķa (Hallux valgus) deformācijas, karpālā kanāla sindroms, nepareizi saaguši lūzumi.
      Ķirurģiskas saslimšanas: neskaidras sāpes vēderā, žultspūšļa patoloģijas (žults­akmeņu slimība u.c.), saaugumu slimība, ādas, zem­ādas veidojumi uz ķermeņa un galvas.
      Kāju pēdu aprūpe: ādas sabiezējumiem pēdās, plaisas pēdas priekšējā daļā un papēžos, ieaugušu nagu problēmas u.c.
      Ārstu specialitātes, kas nodrošinās konsultāciju sniegšanu: traumatologi ortopēdi, ķirurgs, podologi (pēdu aprūpes speciālisti).
     Pacientiem pirms operācijas pēc ārstu speciālistu nozīmējuma tiks veikts arī ultrasonogrāfijas un rentgenoloģisks izmeklējums, kā arī asins analīzes.
       Pieteikšanās kārtība. Iedzīvotājam, zvanot uz norādīto tālruņa numuru, jānorāda: vārds, uzvārds, dzimšanas dati; statuss – pensionārs, invalīds, politiski represēta persona; deklarētā dzīvesvietas adrese; kontakt­telefons; diagnoze (ja ir zināma) vai īss veselības traucējuma apraksts – lai reģistrators pierakstītu pie atbilstošās specializācijas ārsta.
Svarīgi, lai iedzīvotājiem, ierodoties uz konsultācijām, būtu līdzi visi pieejamie ar diagnozi saistītie dokumenti (izmeklējumi, slēdzieni u.tml.), kā arī personas (pase vai ID karte) un statusu apliecinošie dokumenti.
Iedzīvotājiem, kuri pierakstīsies  un saņems konsultāciju labdarības akcijas «Dzīvo vesels» ietvaros,  jābūt gataviem ierasties uz operāciju akcijas laikā  (tas ir, 12. vai 13. decembrī), ja operācijas veikšanas iespējamību ārsts konstatēs (diagnosticēs) konsultācijas laikā.
      Iedzīvotājus, kas atbilst labdarības akcijas mērķim, aicinām pieteikties līdz 9. decembrim darba dienās no plkst. 9.00 līdz 16.00 pa tālruņa numuru 27331140.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru