Interesantas tradīcijas veiksmīgam jaunajam gadam
Apmaksāts raksts

Gads tuvojas noslēgumam, un jau pavisam drīz kopā ar ģimeni un draugiem sagaidīsim un svinēsim jauno gadu. Šīs svinības raksturo uguņošana, dažādas krāšņas parādes, pārdomas par pagājušo gadu un domas par nākotni. 
Lai nākamajā gadā gūtu veiksmi un panākumus, cilvēki piekopj dažādas tradīcijas. Lai arī Jums nākamais gads būtu veiksmīgs un panākumiem bagāts, dalāmies ar interesantām Jaunā gada tradīcijām:
 
Pusnakts skūpsts
Viena no zināmajām Jaunā gada  tradīcijām paredz skūpstu uz lūpām ar cilvēku, kas pusnaktī atrodas blakus. Šīs tradīcijas precīza izcelsme nav zināma, tomēr viena no teorijām pastāv kopš romiešu laikiem. Svētkos viņi vienmēr veltīja laiku, lai noskūpstītu ikvienu svētku dalībnieku. Pastāv māņticība, ka, ja nenoskūpstīsi kādu uzreiz pēc pusnakts, nākamo gadu pavadīsi viens.
Šī tradīcija neapšaubāmi iemantojusi lielu cilvēku uzticību. Kā liecina laikraksta “The Washington Times” veiktais pētījums, vairāk nekā divas trešdaļas pasaules iedzīvotāju cer, ka tiešām noskūpstīs kādu. Tikai 10% apgalvo, ka to nedarīs, jo viņiem nav nekādu cerību. 
 
Saplēstie trauki
Tas varētu izklausīties jocīgi, taču Jaunajā gadā daudzi patiešām plēš traukus! Šī tradīcija radusies Dānijā un tā paredz, ka tad, kad apēsts Vecgada mielasts, visus vakariņu gaitā izmantotos šķīvjus nepieciešams saplēst. Tad cilvēki dodas uz kaimiņu, draugu un radinieku mājām un met šķīvjus pa viņu mājas durvīm tā, lai tie plīst. 
Tie, pret kuru mājas durvīm plīst trauki, to novērtē, jo uzskata, ka saplēstie trauki viņiem atnesīs mīlestību. Tā ir laba zīme nākamajam gadam – metafora vēsta, ka māju iedzīvotājiem visu gadu nebūs jāmazgā veļa.
 
Durvju pārmaiņas
Viena no jocīgākajām Jaungada vakara tradīcijām ir radusies Ķīnā, kur tā tiek piekopta vēl joprojām. Daudzi Ķīnas iedzīvotāji Jauno gadu sagaida, krāsojot savu māju galvenās durvis sarkanā krāsā. Šī krāsa viņu kultūrā simbolizē laimi un veiksmi. Tāpat viņi svētkus svin, rīkojot dažādas parādes, kurās redzamas pūķu figūras un neskaitāmas reizes notiek uguņošana, kas paredzēta, lai atbrīvotos no iepriekšējā gadā uzkrātajām sliktajām enerģijām.
 
Tīrība un koferis pie rokas
Savukārt Meksikā ir diezgan daudz tradīciju, bet viena no galvenajām paredz izslaucīt māju nakts laikā, lai atbrīvotos no gada laikā piedzīvotajām nepatikšanām un parādiem. Šo tradīciju piekopt būtu interesanti it visur, piemēram, lai pēc iespējas ātrāk atbrīvotos no tāda parāda kā aizdevums internetā.
Šo tradīciju papildina vēl viens aspekts -  ja cilvēks vēlas piesaistīt finansiālu veiksmi un palielināt savas iespējas nākamajā gadā doties ceļojumā, viņš visu Vecgada vakaru staigā pa māju, līdzi nesot koferi. Kad cilvēks kaut kur dodas, viņš nedrīkst aizmirst koferi vai atstāt to uz zemes, jo tas nozīmē, ka veiksme nākamajā gadā zudīs. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru