Interesantu motīvu idejas Tavam žurnālgaldiņam
Apmaksāts raksts

Mūsdienās ir iespējams atrast un nopirkt gandrīz pilnīgi visu. Taču reizēm alkstam sev apkārt esošās lietas padarīt īpašākas un piešķirt tām kādu akcentu paša spēkiem. Tāpēc šajā rakstā pastāstīšu par foršām idejām, kā izgreznot savu noskatīto žurnālgaldiņu.
    Supervaroņu tematika. Īsts vecpuišu miteklis, mazliet tumšs apgaismojums, šur tur vietā nenoliktas mantas, uz grīdas mētājas pa kādai zeķei. Istabas vidū stāv žurnālgaldiņš. Betmobilis, kaķsieviete vai supermens - kāds fragments no supervaroņu komiksiem būs kolosāls akcents Tavam žurnālgaldiņam. Rotaļīgi un viegli - tā varēs raksturot šādu žurnālgaldiņu. Arī bērniem, kas ciemosies, tas noteikti ies pie sirds.
      Dabas fragmenti. Pavisam viegli uzprišināt savu žurnālgaldiņu vari, ja tam pa virsu uzliksi stikla plāksni un zem tā skaisti izkārtosi dažādus dabīgus, vēlams kaltētus, lai tie bieži nav jāmaina, vai mākslīgus augus vai ziedu kompozīcijas. Šādi izrotājot žurnālgaldiņu telpai piešķirsi vairāk dzīvīguma un radošuma.
    Ja saimniekošana Tev nav sveša nodarba, tad kā būtu ar dekupāžu? Dekupāža ir tehnika, kad ar salvetēm un līmi tiek izdaiļotas dažādas lietas un priekšmeti. Bieži vien iespējams panākt senlaicīgu noskaņu šādā tehnikā. 
     Tā kā dekupāžas izejmateriāli ir salvetes, un tās ir pieejamas visdažādākajos toņos un ar visdažādākajiem zīmējumiem, tad variantu ir simtiem kā izdaiļot savu žurnālgaldiņu. Dekupāžu varēsi pielietot gandrīz jebkuram materiālam – stiklam, kokam, arī plastmasai. Tāpēc, visticamāk, nav tāda žurnālgaldiņa, kuru Tev nebūs iespējams izdaiļot šādā tehnikā, jo tā ir ļoti universāla metode. Daži galvenie soļi, kas jāveic uzsākot dekupāžu ir: 
  1. jāattauko žurnālgaldiņa virsma, uz kuras veidosi dekupāžu; 
  2. izvēlies krāsas toni pamatam un salveti ar zīmējumu; 
  3. ar sūklīti vai otiņu nokrāso virsmu un ļauj tai nožūt; 
  4. uzklāj līmi un uzliec salveti ar sūklīti to piespiežot stingrāk; 
  5. kad salvete nožuvusi to no virspuses arī nepieciešams pārklāt ar līmi, izmanto speciālo salvešu tehnikas līmi, labākam rezultātam; 
  6. pārklāj dekupāžu ar laku, lai tā būtu ūdensizturīga uzkopšanai un gatavs! Tavs žurnālgaldiņš ir ieguvis jaunu dzīvi!
Kubisms. Ļoti interesantu un varētu pat teikt, ka telpiskāku sajūtu savam žurnālgaldiņam panāksi, ja to izdaiļosi kubisma mākslas virziena stilā. Šeit vari ļaut vaļu iztēlei un izvēlēties viskošākās krāsas, arī tādas, kas ikdienā, šķiet, nesader. Jo lielāki kontrasti, jo iespaidīgāks būs gala rezultāts.
      Savukārt ļoti personisku un sirsnīgu savu žurnālgaldiņu padarīsi, ja izprintēsi fotogrāfijās iemūžinātos mirkļus un ar tiem izdekorēsi savu žurnālgaldiņu. Fotogrāfijas vari printēt gan uz kanvas, gan fotopapīra un tālāk jau pēc saviem ieskatiem jutīsi kā to visu savienot kopā vai zem stikla plāksnes vai kādā citā veidā. Fotogrāfijas pēdas iespējams atstāt uz koka īpašā tehnikā arī bez papīra fotogrāfijas plaīdzības.
       Ļoti interesantus efektus vari panākt žurnālgaldiņu izdaiļojot arī ar epoksīda sveķiem, ja žurnālgaldiņš ir reljefs, tam ir kādas plaisas kokā. Pirms ķerties klāt, palasi instrukcijas un pieredzi no zinošiem meistariem.
      Ja izlasot šo rakstu pagaidām esi sapratis, ka klasiski žurnālgaldiņi ir vairāk domāti tev vai vienkārši nav tik daudz entuziasma, lai izveidotu žurnālgaldiņu paša spēkiem, tad pārliecinoši un īpaši žurnālgaldiņi atrodami internetveikalā 220.lv. Un jebkurā brīdī paspēsi arī to izdaiļot, ja domas mainīsies. Ienāc un izvēlies savējo jau tūlīt!
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru