Interesentus aicina uz konferencēm par Daugavas  baseina attīstību
Līga Ivanova, projekta «DaugavAbasMalas» mediju koordinatore

 Sadarbības projekta «DaugavAbasMalas» ietvaros biedrība «Zied zeme» sadarbībā ar vietējās rīcības grupām oktobrī uzsāk konferenču ciklu ap Daugavu esošajās pašvaldībās ar mērķi uzlabot Latvijas lielākās upes baseina ekonomisko situāciju. 
    Diskusijās aicināti pulcēties vietējie vides aktīvisti, pašvaldību amatpersonas, tūrisma uzņēmēji, NVO pārstāvji, amatnieki, pētnieki, politikas plānotāji, jaunieši un citas aktīvās iedzīvotāju grupas, lai veidotu sadarbības un kopīgiem spēkiem sekmētu tūrisma un uzņēmējdarbības attīstību Dau­gavas baseinā. 
Kopumā oktobrī un de­cembrī notiks 8 «Daugav AbasMalas» satikšanās, un katrai no konferencēm ir sa­va tēma, kas dos iespēju iedziļināties plašā jautājumu klāstā un risināt specifiskām mērķa grupām aktuālas problēmas. Pirmā konference norisināsies 4 .oktobrī Ogres novadā, kur tiks iezīmēti kopīgi veicamie darbi.  Otrā konference notiks 10. oktobrī Stopiņu novadā, un tajā tiks diskutēts par NVO lomu un iespējām Daugavas baseinā. Trešā daugaviešu satikšanās būs veltīta tūrisma nozarei, un tā norisināsies 16. oktobrī Krāslavas novadā. 18. oktobrī Pļaviņu novadā, «DaugavAbasMalas»  ceturtajā konferencē, aicināti pulcēsies Daugavas baseina pašvaldību vadītāji, savukārt uz piekto konferenci 24. oktobrī Daugavpils novadā īpaši tiek gaidīti pētnieki, stratēģi un attīstības politikas plānotāji. Sestā daugaviešu satikšanās vieta būs Ķeguma novadā 25. oktobrī, kur tiek ielūgti jaunatnes NVO un jauniešu interešu grupas. Uz pirmspēdējo konferenci 6. de­cembrī Ķekavas novadā tiek gaidīti vides speciālisti. Daugaviešu satikšanās no­slēgsies 11. decembrī Ik­šķiles novadā ar kopīgu visu konferenču rezultātu izvērtēšanu un turpmāko rīcību noteikšanu. 
    Vairāk par «DaugavAbas Malas» konferencēm uzzināt un tām pieteikties var projekta mājaslapā daugavabasmalas.lv, kā arī Face­book lapā. 
   Sadarbības projekts «DaugavAbasMalas» uzsākās šī gada vasarā ar tās pirmo posmu – unikālo Dau­gavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīciju, kas ceļu pa Latvijas lielāko upi uzsāka 24.jūlijā tās augštecē, Latvijas–Balt­krievijas pierobežā, un no­slēdzās Rīgā, pie Mangaļ­salas bākas, un no jauna iezīmēja Daugavas laivotāju ceļu 350 km garumā. Pašlaik sadarbībā ar karšu izdevniecību «Jāņa sēta» top interaktīvā karte, kurā būs iezīmēts tūrisma ūdensceļš visā upes garumā, apstāšanās vietas, drošas Daugavas HES apiešanas vietas, 1km attālumā no abiem krastiem – kultūrvēsturiski apskates objekti un tūrisma pakalpojumu sniedzēji, kā arī būs pieejama informācija par upes tecējumu dažādos posmos. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru