Intereses par māju siltināšanu joprojām nav
INESE ZONE

Kā informē Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Aivars Kraps, daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji joprojām nav atsaucīgi aicinājumam izmantot ES māju siltināšanas programmas iespējas.
    Jau ir informēts, ka atkarībā no sasniegtā energoefektivitātes apjoma ir iespēja saņemt atmaksā līdz 50% no ēkas siltināšanas izmaksām. Taču jēkabpilieši ir neatsaucīgi, jo parasti vairumā gadījumu nav pārliecināti, vai spēs uzņemties kredītsaistības un segt izdevumus. SIA «JK Namu pārvalde» informējot, ka ir notikušas 30 sapulces to māju iemītniekiem, kas par sa­ņemtajiem komunālajiem pakalpojumiem pēdējā gada laikā  norēķinājušies 90% apmērā un vairāk. Pretējā gadījumā uz atbalstu nemaz nevar pretendēt. Iedzīvotāju interese esot zema, sapulcēs piedalās tikai 20% līdz 30% mājas iemītnieku. SIA «JK Namu pārvalde» nolēmusi vēlreiz pārskatīt finanšu plūsmu daudzdzīvokļu mā­jās un turpināt sapulču rīkošanu par siltināšanas jautājumiem gan ēkās, kur tās jau ir notikušas, gan tajās, kas šajā maksājumu kategorijā iekļaujamas tikai tagad. Joprojām tikai vienas mājas  iedzīvotāji – Bebru ielā 33 –, jau ir iesnieguši dokumentus izskatīšanai, lai saņemtu finansējumu ēkas siltināšanai. Pozitīvu lēmumu par siltināšanu ir pieņēmuši arī Rīgas ielas 138. mājas iemītnieki. Namam veiks energoauditu, kas aplēš siltināšanas izmaksas, bet atšķirībā no Bebru ielas 33. mājas vēl nav pieņemts galīgais lēmums par siltināšanu.   
Jēkabpils dome šī gada budžetā ir atvēlējusi 5000 eiro, lai segtu energoaudita izdevumus ēkām, kas startēs siltināšanas programmā. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru