Ivars Zvīdris darbu varētu turpināt kā slimnīcas tehniskais direktors
INESE ZONE

     Kā zināms, Jēkabpils pašvaldība ir informējusi par to, ka tiks izsludināts konkurss uz SIA «Jēkabpils reģionālā slimnīca» valdes locekļu amatiem un līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Ivars Zvīdris, valdes locekle, valdes priekšsēdētāja vietniece Ruta Miķelsone un valdes locekle, galvenā grāmatvede Gunta Dābola ir atkāpušies no amata. Dome informē, ka jau februārī tiks izsludināts konkurss par jauno slimnīcas valdi. Esošā valde turpinās darbu līdz 30. aprīlim, kad paredzēts konkursa noslēgums.
     Preses konferencē domē BD Jēkabpils domes priekšsēdētājam Raivim Ragainim atgādināja, ka iepriekš viņš minējis, ka I. Zvīdrim ir uz­dots sagatavot redzējumu par slimnīcas tālāko attīstību, un interesējās, vai I. Zvīdris to ir izdarījis un vai  šī redzējuma nesakritība ar domes vadības skatījumu uz slimnīcas attīstības stratēģiju ir iemesls valdes demisijai un konkursa rīkošanai? 
    – Valde uzrakstīja varbūt ne gluži redzējumu, bet to, kādai vajadzētu būt slimnīcas pārvaldības sistēmai, bet,  kā jau esmu teicis, sarunās nonācām pie tā, ka tas redzējums ir jātaisa jaunajai valdei. Cilvēki ir strādājuši ilgu laiku un strādājuši pēc savas sistēmas, kas kādreiz varbūt bija atbilstoša, bet tagad ir mainījušies nosacījumi medicīnā un pakalpojumu sniegšanas nosacījumi, un tad, iespējams, ir grūti pārorientēties uz jaunu sistēmu. 25 gadi ir nostrādāts pēc pašu izveidotas sistēmas un ir grūti  uz to skatīties citādi. Tāpēc arī sarunās bija secinājums, ka ar jauno  redzējumu nāks jaunā vadība, – skaidro Raivis Ragainis. Viņš in­formē, ka uz visiem trim valdes locekļu amatiem būs konkurss, taču tas vēl esot jautājums, vai uzreiz izdosies atrast visus trīs. Bet noteikti izvērtēšanā pieaicināšot speciālistus, kam šajā ziņā esot pieredze. Neesot jāizdomā jauns ritenis, jo esot taču pieredze citās slimnīcās, piemēram, nupat Gaiļezera slimnīcai atrasta jauna vadība. Esot profesionāļi, kurus varot piesaistīt pie konkursa nolikuma sagatavošanas un pretendentu izvērtēšanas. Tie, kas darbojoties medicīnas sfērā, esot ieinteresēti, lai reģionālie atbalsta punkti arī ir stipri, un viņi savu palīdzību pat piedāvājot bez maksas.  R. Ra­gainis gan nevarēja pateikt, no kādiem līdzekļiem apmaksās šādu speciālistu darbu, ja tas tomēr būs nepieciešams, jo tam finanses neesot plānotas, jo ne­esot domāts, ka šādu cilvēku piesaistīšana kaut ko maksā.
     Uz jautājumu, vai ie­priekš sacīto var rezumēt tā, ka domes vadība  palūdza esošo valdi aiziet, priekšsēdētāja vietniece Līga Kļa­viņa ar humoru atteica, ka viņa rekomendētu R. Ra­gainim, teikt, kā to dara ministrijās, ka: mēs nevaram  to ne ap­stiprināt, ne no­liegt. R. Ra­gainis piebilda, ka neviens taču nav apmierināts ar to, kā ir slimnīcā, bet viņam neesot jāiedziļinās slimnīcas problēmās, bet jāzina, kurš par to ir atbildīgs, un par to ir atbildīga valde. Un, ja, runājot ar valdi, ir nonākts pie šāda slēdziena, tad atbilstošs ir arī rezultāts.
     Kā zināms, ir minēts, ka visi trīs bijušie valdes locekļi turpinās darbu slimnīcā savā profesijā. Uz jautājumu, vai arī I. Zvīdris, kurš ilgus gadus nav praktizējis kā mediķis, R. Ragainis sacīja, ka I. Zvīdris nebūs mediķis. 
     – Viņš ir spēcīgs saimnieciskajā jomā. Mums jāīsteno lielais slimnīcas rekonstrukcijas projekts, un domāju, ka tur viņu arī nodarbināsim. I. Zvīdris varētu būt tehniskais direktors vai izpild­direktors. Savukārt  attiecībā uz jauno vadītāju pirmais nosacījums būs, lai viņš nebūtu no mediķu vides, jo mediķiem primārās ir rūpes par pacientu, bet slimnīcas valdes priekšsēdētājam  jāpārredz viss spēles laukums kopumā. Savukārt  ot­ram valdes loceklim noteikti  būtu jābūt mediķim –  tādam kā galvenajam ār­stam.  Par trešo tad arī se-cināsim konkursa gaitā. Varam piebilst, ka ar paziņojumu viss nebeidzas, ir plānota tikšanās ar slimnīcas arodbiedrību, kur izrunāsim visus jautājumus, jo kolektīvs ir ļoti liels, un mūs interesē, lai kolektīvs zinātu, kā tas notiek, kas notiek un kāpēc notiek. Tikšanās būs pēc divām nedēļām, – sacīja Raivis Ragainis. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (9)

 1. Fakts
  Fakts
  pirms 1 gada

  Tehniskais direktors, izpilddirektors, mazmājiņas direktors... Izdomās jebkādu amatu, lai barokļi paliktu pie siles.

  Atbildēt
 2. Ana
  Ana
  pirms 1 gada

  Kā tad viens (valdes priekšsēdētājs?) noteikti bez medicīniskās izglītības? Tad galvenajam ārstam visu laiku kaut kas būs jāpierāda cilvēkam, kas absolūta nulle medicīnas jautājumos? Jūs aptverat situāciju?

  Atbildēt
 3. ne gluži tā
  ne gluži tā
  pirms 1 gada

  Valdes priekšsēdis taču nodarbojas ar saimnieciskām lietām, medicīniska rakstura jautājumus kārto āstējošie ārsti vai attiecīgo nodaļu vadītāji.

 4. Ana
  Ana
  pirms 1 gada

  to Ne gluži tā: Nu tā ar gluži nebūs, ka valdes priekšsēdētājs var viegli pelnīt algu, norobežojoties no medicīniskiem jautājumiem. Saimnieciskās lietas kārto vispār puiši no pagrabstāva. Tas ir traki, ka ir tāds priekšstats par valdes priekšsēdētāja pienākumiem, tā domā visi pretendenti????? Ceru, ka eksperti atšķirs graudus no pelavām.

 5. ne gluži tā
  ne gluži tā
  pirms 1 gada

  Ir stratēģiskā un taktiskā plānošana,ar taktisko plānošanu nodarbojas Tavā komentārā pieminētie puiši no pagrabstāva t.i. cik gultasvietām nedēļas laikā būs jāmaina gultasveļa,kādi produkti paredzēti ēdināšanai,kur jāieskrūvē izdegušās lampiņas u.t.t. Stratēģisko plānošanu veic valdes priekšsēdis - cik līdzekļi jāiedala dažādām vajadzībām gada un vairāku gadu griezumā. Tur nav nekas nesaprotams.

 6. Ans
  Ans
  pirms 1 gada

  Nevar neko stratēgiski plānot un noteikt "piecgades vīzijas", ja sistēma ir pilnīgi sveša! Absurds! Tikai absolūts muļķis tad var pieņemt tādu izaicinājumu.

 7. ne gluži tā
  ne gluži tā
  pirms 1 gada

  Ja dzīvo pēc principa - no rokas mutē, tad nekāda stratēģiskā plānošana nav vajadzīga, tad jau arī valsts, pilsētu un novadu gada budžeti nav vajadzīgi.:)) Tieši no kapitālistiem komunisti iemācījās plānot arī savas piecgades.:)) Ģimenēs arī plāno savu līdzekļu izmantošanu.

 8. Skats no iekšām
  Skats no iekšām
  pirms 1 gada

  Ivars Zvīdris pēc 25 gadu darba slimnīcas vadībā ir spēcīgs saimnieciskajā jomā. Mums jāīsteno lielais slimnīcas rekonstrukcijas projekts, un domāju, ka tur viņu arī nodarbināsim. varētu būt tehniskais direktors vai izpild­direktors. =============================== Ļoti pareizs lēmums! Lai turpina strādāt, jo ir vienīgais, kurš pārzina reālo situāciju slimnīcā un vēl ir iestrādnes, kas jāturpina... Piekrītu, ka jaunajam slimnīcas valdes priekšsēdētājam jānāk no biznesa vides. Ja tur spējis tikt galā ar finansiālo situāciju, izveidojis darboties varošu komandu, tad slimnīcā vēl jo vairāk to iespēs. Viņa vietniekam gan ir jābūt no mediķu vidus.

  Atbildēt
 9. GideonsNobriedis
  GideonsNobriedis
  pirms 1 gada

  Jēkabpils slimnīca ir nāves nometne.

  Atbildēt

Pievienot komentāru