Izpildot PVD prasības, patversmē varēs uzņemt mazāk dzīvnieku
INESE ZONE

Kaut arī Jēkabpils dzīvnieku patversme eksistē jau daudzus gadus un, pateicoties pašvaldības un ziedotāju atbalstam, ir izdevies ierīkot jaunus plašākus voljērus suņiem un telpu kaķiem, kur tie var uzturēties ārpus sprostiem, izrādās, ka tas neatbilst Ministru kabineta noteikumiem, un, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), veicot pārbaudi, patversmē konstatējis pārkāpumus. Par tiem uzsākta administratīvā lietvedība, un pārkāpumi jānovērš līdz novembrim.
    SIA «Jēkabpils pakalpojumi» teritoriju apsaimniekošanas speciāliste Inguna Avotiņa BD informēja, ka lielākā daļa konstatēto pārkāpumu ir vienkārši novēršama, jo saistīta ar dokumentācijas noformēšanu. Piemēram, vajadzīgs atsevišķs darba apraksts suņu un kaķu kopējam, to nevar ietvert vienā,  uzdots atjaunot un uzlabot reģistrācijas kartes un dezinfekcijas plānu, jāizstrādā jauni iekšējās kārtības noteikumi. Tas jau esot izdarīts. Tāpat, samaksājot atbilstošu valsts nodevu, no PVD ir saņemta atļauja izmantot transportu, ar kuru arī līdz šim ved dzīvniekus, to pārvadāšanai. 
     -Ministru kabineta noteikumi ir jāpilda, un mums šīs prasības ir jāievēro. Taču dokumentu sakārtošana nav problēma. Problēma ir prasības, kas jāpilda par suņu un kaķu turēšanu. Prakse, ka sterilizētus un kastrētus kaķus savā vaļā turam vienā telpā, kuras platība ir 15 kvadrātmetri, atzīta par noteikumiem neatbilstošu. Ministru kabineta noteikumi paredz vienam kaķim telpā atvēlēt 4,5 kvadrātmetrus, tātad tur varētu turēt tikai trīs kaķus, bet mēs tur izmitinām daudz vairāk. Risinājums būs tāds, ka tajā pašā telpā kaķus izmitināsim būros, ko saliksim vienu uz otra. Ja kaķi ir būros, tad noteikumi pieļauj turēt kaķi viena kvadrātmetra platībā. Arī suņu voljēri neatbilst noteiktajai kvadratūrai. Katram voljēram jābūt piecu kvadrātmetru platībā, bet tie ir nedaudz mazāki. Nu neizmērījām tik precīzi, kad tos izgatavojām. Tagad voljērus pārbūvēsim, un tas nozīmē, ka varēsim uzņemt daudz mazāk suņu, – informē I. Avotiņa. 
    Viņa skaidro, ka tagad ir solīts pašvaldības atbalsts pārbūvei, lai varētu ievērot PVD prasības. Taču vietas trūkums jau tā ir problēma, jo faktiski uzņem vairāk dzīvnieku nekā var izmitināt. 
     -Noteikumi ir neloģiski. Vai tad ir labāk iesprostot kaķus būrī, nevis ļaut tiem brīvi pārvietoties telpā. Tur taču ir iespējas kāpelēt, izvietoties vairākos stāvos, kaķi viens otram netraucē, ja arī to ir vairāk, nekā pieļauj prasības. Tāpat arī ar suņiem: voljēri jāpaplašina, bet, ja suni pie būdas tur ķēdē, nekādu iebildumu nav. Tā kā arī citu dzīvnieku patversmju uzturētāji neredz jēgu šādām prasībām, plānojam 4. oktobrī tikties patversmē «Mežavairogi» un dibināt savu arodbiedrību. Tāpat arī kopīgi gatavosim ierosinājumus Zemkopības ministrijai, lai dzīvnieku labturības noteikumi tiktu mainīti un nebūtu šādu neloģisku prasību. Viens nav karotājs, tāpēc darīsim to kopīgi, jo līdzīgas problēmas ar šo prasību izpildi, kas neļauj saprātīgos apstākļos izmitināt vairāk dzīvnieku, ir visiem, –  sacīja Inguna Avotiņa.
Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps BD sacīja, ka plāno apmeklēt patversmi un iepazīties ar situāciju. PVD prasības tikšot izpildītas, taču, lai uzlabotu situāciju un varētu izmitināt vairāk dzīvnieku, «Jēkabpils pakalpojumiem» uzdots uzsākt patversmes teritorijā esošās līdz šim neizmantotās ēkas pielāgošanu patversmes vajadzībām.
     -Par to, ka šī ēka jāizmanto, tiek runāts jau vairākus gadus, bet nekas netiek darīts. Tagad ar oktobri to sāks remontēt. Tur pamatā varēs turēt kaķus. Darbu «Jēkabpils pakalpojumi» uzsāks par saviem līdzekļiem, bet pēc tam atvēlēsim vajadzīgo atbalstu budžetā. Arī suņu voljēri tiks paplašināti, – sacīja Aivars Kraps.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. haha
    haha
    pirms 7 mēnešiem

    Varēs stāvēt rindā mēnešiem suņi un kaķi,kā cilvēki lai tiktu pie ārsta nozīmētiem izmeklējumiem.

    Atbildēt

Pievienot komentāru