Izplatītākās kļūdas, plānojot dārza apgaismojumu
Apmaksāts raksts

Dārza apgaismojums ir ļoti būtisks elements, kas padara dārzu par mūsdienīgu un patīkamu vietu, kurā pavadīt laiku. Tomēr bieži vien cilvēki izvēlas nepiemērotu apgaismojumu savam pagalmam vai dārzam.  Esam apkopojuši vērtīgus padomus, kas ļauj uzzināt, kādas ir izplatītākās kļūdas, izvēloties dārza apgaismojumu. Iespējams, šis raksts noderēs arī jums, lai, plānojot apgaismojuma iegādi, nepieļautu šīs kļūdas!
 
Pārmērīgs apgaismojums
 
Ja dārzs ir pārāk spoži izgaismots, tas zaudē savu brīnišķīgo noslēpumainību. Tomēr cilvēki joprojām domā - jo vairāk, jo labāk - jo vairāk tiks izgaismots, jo labāk būs. Taču šis variants šeit nestrādā, jo ir svarīgi izvēlēties tieši savam dārzam piemērotu apgaismojumu, un nekādā gadījumā nevajadzētu to pārsātināt ar gaismekļiem. Dārza lampa būs lielisks papildinājums dārzam, taču pārsātināt dārzu ar gaismu noteikti nevajadzētu!
 
Nefunkcionālas gaismas
 
Izvēloties apgaismojumu dārzam, ir ļoti svarīgi saprast kādam mērķim apgaismojums ir paredzēts. Piemēram, ja dārzā vēlaties ierīkot atpūtas stūri, kurā vakaros pavadīt laiku, noteikti ir nepieciešams apgaismojums, kas izgaismo attiecīgo stūri, tādā veidā vakara gaitā viss būs pārredzams. Ir svarīgi izvēlēties arī apgaismojumu celiņam, lai, piemēram, vakaros nākot viesiem, viņi spētu redzēt, kur jāiet. Viena no izplatītākajām kļūdām bieži vien ir izkliedēta apgaismojuma iegāde, kas nav mērķēta uz konkrētu vietu izgaismošanu. 
 
Nepraktisks apgaismojums
 
Mūsdienās ir iespējams iegādāties dažāda veida apgaismojumus, tāpēc noteikti ir vērts saprast kāda veida apgaismojums vislabāk piemērots tieši jūsu dārzam. Ir pieejamas āra lampas ar saules baterijām, dārza lampa, lampiņu virtenes, lukturi un daudzi citi apgaismojumu veidi. Svarīgi saprast, kāds uzlādes veids jums būs vispiemērotākais – saules baterijas, parastās baterijas vai elektrības tīkls. 
 
Dārza apgaismojums ir ne vien praktisks, bet arī spēj radīt īpašu noskaņu, tāpēc noteikti ir vērts apsvērt tā iegādi, lai padarītu savu dārzu par vietu, kur arī vakaros pavadīt laiku un ļauties sarunām ar ģimeni vai draugiem. Apgaismojums spēj radīt īpašu atmosfēru, tāpēc noteikti ir vērts eksperimentēt un izvēlēties piemērotu apgaismojumu sev tīkamas noskaņas radīšanai!          
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru