Izskanējis svinīgs koncerts Polijas un Latvijas simtgadei
Leokādija Beluse, Jēkabpils poļu biedrības «Rodacy» valdes locekle

Ar Jēkabpils  domes, Polijas  Republikas vēstniecības un Zemgales NVO projektu atbalstu 27. oktobrī Jēkabpils tautas namā notika svinīgs koncerts «100 gadu kopā».
    Pasākumu atklāja koncerta vadītāja Everita Stra­diņa ar vārdiem: «Mēs satiekamies svētkos. Šogad Lat­vija svin savu simtgadi. Šogad simtgade ir arī Polijai. Šis gads ir īpašs. Šis gads ir skaists un pacilājošu sajūtu pildīts. Mūsu valstu dzimšanas dienas tuvošanās dod iespēju katram aizdomāties par īstumu, kas mīt dziļāk, kas ļauj justies savējam, sazemēt sevi ar to, kas ir bijis. Simtgade – kā augstuma atzīme, pie kuras ikviens var apliecināt savu piederību ar darbiem, daloties ar to, kas katram silst delnās un sirdī.» 
    Savu piederību un pat­riotismu valsts dzimšanas dienai izdejoja un izdziedāja dalībnieki no Sokolov–Podļaski (Polija) –  deju ko-lektīvs «Sokolovjanie», poļu biedrības «Rodacy» vokālais un deju kolektīvi, folkloras kopa «Rati».  Koncertā ar apsveikumiem uzstājās arī Jēkabpils krievu, baltkrievu un ukraiņu biedrības.
Ar savu klātbūtni koncertu pagodināja NATO kontingenta Polijas bataljona virsnieku pārstāvji, Latvijas Poļu savienības priekšsēdētājs, Jēkabpils domes, Jē­kabpils novada domes un Krustpils novada domes pārstāvji. 
    Gribam pateikt lielu paldies pasākumu organizatoriem, atbalstītājiem un mūsu ciemiņiem poļiem no Rēzeknes un Daugavpils, Jēkabpils  iedzīvotājiem, visiem, kas bija kopā ar mums šajā brīnišķīgajā dienā.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru