Izšķiras par tautas nama rekonstrukciju
INESE ZONE

BD jau informēja par kavēšanos ar Jēkabpils tautas nama  rekonstrukciju. Darbi bija jāuzsāk šogad, bet lielais sadārdzinājums pat vairāku miljonu apmērā rada problēmas un liek izšķirties, vai vispār veikt rekonstrukciju.
     Izmaksas tika prognozētas aptuveni 3,5 miljonu apmērā, bet tagad secināts, ka sadārdzinājums varētu būt 1,5 miljonu apmērā, tātad kopējā summa ir aptuveni pieci miljoni. Sadārdzinājums rodas uz būvdarbu izmaksu pieauguma rēķina, kas šobrīd  ir ļoti lielas, tā kā tiek īstenota lielākā daļa ES fondu projektu. Turklāt liela daļa no izmaksām ir neattiecināmās, kas pilnībā jāsedz pašvaldībai, ņemot aizdevumu. 
     Jēkabpils dome tomēr izšķīrusies rekonstruēt tautas namu un   līdzfinansējuma nodrošināšanai ņems aizņēmumu Valsts kasē 2020. gadā. Projekta īstenošanas galīgais termiņš ir 2022. gada 31. decembris, un atliek cerēt, ka līdz tam būvniecības izmaksas samazināsies.
    Projekts paredz grīdu, cokola, sienu, pārsegumu, bēniņu un jumta siltināšanu, energoefektīvu logu un durvju uzstādīšanu, ventilācijas sistēmas ierīkošanu, siltummezgla nomaiņu, apkures sistēmas un iekšējo siltā ūdens tīklu rekonstrukciju un energoefektīva apgaismojuma ierīkošanu. Veiks arī citus rekonstrukcijas darbus un iegādāsies aprīkojumu. 
    Kopējās projekta izmaksas ir 5 065 996, 52 eiro. Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 210 303 eiro, valsts budžeta dotācija – 481 891,97 eiro un pašvaldības finansējums – 1 401 995,92 eiro   Vēl pašvaldībai jāsedz projekta neattiecināmās izmaksas, kas arī ir 1,4 miljoni eiro, kā arī projektā neiekļaujamās izmaksas, kas ir 1 526 615,26 eiro, kā arī  43 410 eiro.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru