Izsludina gripas epidēmiju
Sagatavoja J. Apīnis

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ziņo, ka  no desmit monitoringā iekļautajām pilsētām Jelgavā un Rīgā pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārst­niecības iestādēs un kuriem noteikta diagnoze «gripa», pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem, līdz ar to izsludināta gripas epidēmija. Augstāka saslimstība reģistrēta bērniem 0–4 un 5–14 gadu vecuma grupās. Par stacionētiem paci­entiem gripas infekcijas ga­dījumos ziņoja arī Jēkabpils  slimnīca. 
    Ar gripu biežāk slimo bērni un pusaudži. Taču smagāk gripa skar seniorus un cilvēkus ar hroniskām saslimšanām – sirds un asins­vadu slimībām, plaušu un nieru hroniskām slimībām, cukura diabētu, onkoloģiskām saslimšanām, hroniskām infekcijām, novājinātu imunitāti un adipozitāti (cilvēki ar palielinātu ķermeņa svaru). 
     Vislabākā aizsardzība pret gripu un gripas izraisītām komplikācijām ir ikgadējā vakcinācija. Ņemot vērā, ka imunitāte izveidojas 14 dienu laikā pēc vakcinācijas un gripas izplatība parasti ilgst vairākus mēnešus – līdz pat maija beigām, vakcinēties pret gripu nav par vēlu arī epidēmijas laikā. SPKC vērš uzmanību, ka gripas epidēmiskās izplatības sākums nav iemesls vakcinācijas atcelšanai vai tās pārtraukšanai. Vakcinācija pret gripu nevar izraisīt saslimšanu vai pasliktināt slimības gaitu, piemēram, ja inficēšanās notikusi pirms vakcīnas saņemšanas. Atlikt vakcināciju nepieciešams, ja personai ir akūtas saslimšanas simptomi, un vakcinācija veicama uzreiz pēc atveseļošanās. 
   No 2019. gada 1. oktobra valsts apmaksā vakcīnu pret gripu bērniem no 6 līdz 23 mēnešu vecumam un grūtniecēm. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru