Izziņo  gripas epidēmijas sākumu
Sagatavoja J. Apīnis

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ziņo, ka no 15. janvāra Latvijā ir izsludināta gripas  epidēmija. Valmierā pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs un kuriem noteikta gripas diagnoze, sasniedzis 163,6 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem. Vidēji Latvijā gripas intensitāte sasniegusi 52,8 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem.
   Pagājušajā nedēļā  ar gripu stacionēti pacienti  Rīgas, Jelgavas, Liepājas, Rēzeknes, Ventspils un Jēkabpils slimnīcās – kopā hospitalizēti 113 pacienti, no tiem 33 pacienti ar gripas izraisītu pneimoniju. Kopš sezonas sākuma ziņots par 428 hospitalizētiem pacientiem, no tiem 72 gripas izraisītas pneimonijas gadījumos.
    SPKC norāda, ka vissmagāk ar gripu slimo gados vecāki un cilvēki ar hroniskām saslimšanām – sirds un asinsvadu, plaušu un nieru hroniskām slimībām, cukura diabētu, onkoloģijas slimnieki, pacienti ar hroniskām infekcijām un cilvēki, kuriem ir novājināta imunitāte. Gripa ir īpaši bīstama maziem bērniem un grūtniecēm.
    SPKC epidemiologi uzsver – vislabākā aizsardzība pret gripu un gripas izraisītām komplikācijām ir ikgadējā vakcinācija. Ņemot vērā, ka imunitāte izveidojas 14 dienu laikā pēc vakcinācijas un gripas izplatība parasti ilgst vairākus mēnešus – līdz pat maija beigām, vakcinēties pret gripu nav par vēlu arī epidēmijas laikā. Veselības aprūpes darbiniekiem ieteicams būt vakcinētiem, lai aizsargātu savus pacientus un sevi.
     Epidemiologi atgādina: lai novērstu vīrusu izplatīšanos, ja jums ir gripa vai gripai līdzīga saslimšana, šķaudot vai klepojot, izmantojiet salvetes un pēc tam nomazgājiet rokas. Saslimšanas gadījumā palieciet mājās un sazinieties ar savu ģimenes ārstu.
    Nacionālais veselības dienests atgādina, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem (ja reģistrētais pacients dzīvo ārsta pamatdarbības teritorijā). Šiem pacientiem par vizīti jāmaksā tikai valstī noteiktā pacienta iemaksa – 2,85 eiro.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. faktiski
    faktiski
    pirms 1 gada

    Tagad pa cilvēku pūļiem labāk negrozīties. Atnāk slimi uz veikalu, kur cilvēku daudz, un šķauda, klepo kā traki. Un ja vēl operatīvi iepirktos, bet nē, stundu grozās ap plauktiem.

    Atbildēt

Pievienot komentāru