Ja būtu deputātu atbalsts, Kristīne Ozola piekristu ieņemt domes priekšsēdētājas amatu
INESE ZONE

Pēc tam, kad 28. janvārī plašsaziņas līdzekļi saņēma Jēkabpils domes priekšsēdētāja Aivara Krapa paziņojumu, kurā viņš informēja, ka ir pieņēmis lēmumu atkāpties no Jēkabpils domes priekšsēdētāja amata, aktuāls kļuvis jautājums, kā tiks turpināts domes darbs un kas varētu ieņemt priekšsēdētāja amatu. A. Kraps arī apturējis savu darbību partijā “Latvijas attīstībai”, kurā nesen bija iestājies. 
Ikmēneša preses konferencē, ko Jēkabpils dome rīkoja 29. janvārī, K. Ozolai tika jautāts, vai ir bijušas deputātu sarunas par jauna priekšsēdētāja vēlēšanām un vai K. Ozola piekristu ieņemt šo amatu? 
K. Ozola atbildēja, ka tad, ja notiktu priekšsēdētāja vēlēšanas un kolēģi viņu atbalstītu, viņa piekristu ieņem šo amatu, taču tagad dienas kārtībā neesot jauna priekšsēdētāja vēlēšanas.
Viņa informēja, ka, saņemot informāciju par to, ka A. Krapam ir ierobežojums veikt pašvaldības vadītāja amatu, bijušas diskusijas ar dažiem deputātiem un uzklausīti viedokļi. Viedoklis esot tāds, ka šobrīd darbs var tikt turpināts arī bez jauna priekšsēdētāja ievēlēšanas, K. Ozolai pildot domes priekšsēdētāja vietnieka pienākumus un vienlaikus visus darbus, kas saistās ar domes priekšsēdētāja pienākumiem. Tā kā līdz jaunā Jēkabpils novada domes vēlēšanām atlicis maz, turklāt vēl domē neesot saņemts rakstisks iesniegums no A. Krapa par atkāpšanos no amata, jautājums par jauna priekšsēdētāja vēlēšanām neesot šā brīža darba kārtībā. Taču acīmredzot 25. februāra domes sēdē tiks iekļauts lēmums par priekšsēdētāja atcelšanu no amata, bet šobrīd jautājums par jauna priekšsēdētāja vēlēšanām vēl neesot vērtēts. 
Jāpiebilst, ka atbilstoši likumam “Par pašvaldībām”, domes priekšsēdētājs vai viņa vietnieks var atkāpties no ieņemamā amata, rakstveidā par to apziņojot domei, un pēc tam  viņa amata pilnvaras vēl ir spēkā līdz nākamajai domes sēdei, tātad tā plānota 25. februārī. Priekšsēdētāja pienākumus viņam, kā zināms, gan liegts pildīt.
K. Ozolai tika vaicāts, vai Pašvaldību likums pieļauj līdz pat jaunās domes vēlēšanām neiecelt jaunu domes priekšsēdētāju, vai par to nevar sekot sankcijas ar domes atlaišanu? 
K. Ozola atbildēja, ka tādas, šķiet, nevarot būt, un domi nevarot atlaist, ja līdz jaunām vēlēšanām palikuši mazāk nekā seši mēneši, taču tikšot precizēts, ko par to saka likumu normas. Galvenais taču esot nodrošināt, lai  domes darbs tiek veikts pilnā apjomā. Ja jutīšot, ka netiek galā  un ir nepieciešami papildspēki, meklēšot risinājumu tādā vai citādā veidā.  
Vaicāta, vai tas ir apspriests arī ar opozīciju un domes pozīcija arī piekrīt, ka nevajag vēlēt jaunu priekšsēdētāju, K. Ozola sacīja, ka pati nav runājusi, bet zinot, ka citiem deputātiem ir bijušas savstarpējas sarunas, un atkal uzsvēra, ka jautājums par jauna priekšsēdētāja iecelšanu šobrīd nav aktualizēts. 
Pašvaldību likums paredz, ka tad, ja domes priekšsēdētājs ir atlaists vai atkāpies no amata pienākumu pildīšanas, domes priekšsēdētāja vietnieks pilda domes priekšsēdētāja pienākumus līdz jauna domes priekšsēdētāja ievēlēšanai. Domes priekšsēdētājs vai viņa vietnieks var atkāpties no ieņemamā amata, rakstveidā paziņojot par to domei. Šādā gadījumā domes priekšsēdētājs vai viņa vietnieks turpina pildīt savus pienākumus līdz nākamajai domes sēdei, kad viņa pilnvaras izbeidzas neatkarīgi no tā, vai šajā sēdē tiek ievēlēts jauns domes priekšsēdētājs vai viņa vietnieks.  Savukārt Saeima var atlaist domi, ja tā pēc attiecīgo amatpersonu vai institūciju atkāpšanās nav ievēlējusi domes priekšsēdētāju, viņa vietnieku vai pastāvīgās komitejas.
Savukārt Pašvaldības domes vēlēšanu likums par domes vēlēšanām noteic, ka, ja Saeima ir pieņēmusi likumu par domes atlaišanu un līdz kārtējām domes vēlēšanām ir palikuši mazāk nekā deviņi mēneši, jaunas domes vēlēšanas nenotiek, bet līdz kārtējām domes vēlēšanām darbojas pagaidu administrācija.  Tātad teorētiski domi varētu atlaist, ja tā neievēl jaunu priekšsēdētāju, un līdz vēlēšanām pašvaldību vadītu iecelta administrācija. Praktiski tas diez vai ir izdarāms. Ja 25. februārī A. Krapu atceļ no amata un divu nākamo mēnešu laikā neieceļ jaunu priekšsēdētāju, būs jau pienācis maijs, un mēneša laikā pirms 5. jūnijā notiekošajām pašvaldību vēlēšanām diezin vai iespējams paspēt veikt domes atlaišanas procedūru. Turklāt vai tas būtu lietderīgi iecelt administrāciju uz tik īsu brīdi, ja arī to paspētu. Protams, situācija var strauji mainīties, ja domes deputātu vairākums pieprasa rīkot priekšsēdētāja vēlēšanas.   
Grūti spriest par attiecībām  ar visu opozīciju, bet attālinātajā domes sēdē A. Kraps, informējot par savu lēmumu atkāpties no amata, veltīja replikas deputātei Līgai Kļaviņai. Viņš minēja, ka var apbēdināt L. Kļaviņu, jo no amata noteikti neatkāpjas tāpēc, ka viņa uzrakstīja savu iesniegumu. Tāpat sacīja, ka sniegšot tuvākajās dienās informāciju kompetentai iestādei, un  L. Kļaviņa varot sākt gatavoties rakstīt atbildi. A. Kraps arī netieši norādīja uz amatpersonām L. Kļaviņas pārstāvētajā Zaļo un zemnieku savienībā, kas vainotas likumpārkāpumos, lai arī šiem cilvēkiem adresējot iesniegumu ar aicinājumu atkāpties.
Šīs replikas bija saistībā ar L. Kļaviņas publiskoto iesniegumu, kurā viņa aicināja A. Krapu atkāpties no amata un izvērtēt savu darbību domes deputāta statusā. Tāpat L. Kļaviņa bija atsaukusies uz A. Krapa medijiem pausto, ka viņš arī šo to zina par citām amatpersonām, un  aicināja A. Krapu sniegt šo informāciju tiesībsargājošajām iestādēm. 
 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (11)

 1. labvēlis
  labvēlis
  pirms 1 mēneša

  Deputātu vairākums būs par Kristīni, kaut vai tāpēc, ka cita varianta šajā sasaukumā nav.

  Atbildēt
 2. Temīda
  Temīda
  pirms 1 mēneša

  Valstiski un atbildīgi ir jāieceļ admistrāciju! Ozola lai tiek galā ar DOMUS un bankas māju.... kur bezmērķtiecīgi tiek tērēti nodokļu maksātāju nauda.

  Atbildēt
 3. Kzm
  Kzm
  pirms 1 mēneša

  Lielgabalu nenovāca, kultūru sašķēla, izglītības pārvaldi nolaida, komitejas darbs nekāds

  Atbildēt
 4. A
  A
  pirms 1 mēneša

  Lielgabals ir mūsu kopēja vēsture un nav ko lauzt pieminekļus. Labāk uzcel kaut ko un tad muldi. Ļeņina galvu noņēma - nederēja, bet kāds nezināms gudrinieks novērtēja tās māksliniecisko vērtību un paņēma pie sevis. Kas zina, kur tā palika?

 5. Līga
  Līga
  pirms 1 mēneša

  Tikai tavos sapņos Kristīne.. Neviens nav aizmirsis tavu afēru - kā nopelnīt 2000 EUR mēnesī neko nedarot.. Nemaz nerunnājot par darba auto izmatošanu prrivātām vajadzībām par, ko KNAB piemēroja administratīvo sodu. Cilvēkam, kuram jūsk savs "maks" ar nosokļu maksātāju naudu nav vietas politikā.

  Atbildēt
 6. agīl
  agīl
  pirms 1 mēneša

  Sodu taču nemaksāja no nodokļu maksātāju naudas.

 7. Tu agīl
  Tu agīl
  pirms 3 nedēļām

  Kā uz to paskatās, algu viņai maksā no nodokļu maksātāju naudas.. Un kāda gan tam nozīme, šī situācija parāda kundzes attieksmi pret nodokļu maksātāju naudu kopumā.

 8. haha
  haha
  pirms 1 mēneša

  Tiklīdz varēs gūt kādu labumu,atkal mainīs partiju.

  Atbildēt
 9. heka
  heka
  pirms 1 mēneša

  Gaidīsim no kuras partijas startēs:))). Liela izvēle jau nav palikusi, neviena partija , kura domā par saviem reitingiem un saeimas vēlēšanām , ar šito kundzīti savu vārdu nesaistīs! Nacionālus tak nodeva, tāpēc arī lielgabals stāv !

 10. Tu A
  Tu A
  pirms 1 mēneša

  A, tu tiešām esi padomju laika plānprātiņš. Vairāk neko neteikšu.

  Atbildēt
 11. to heka
  to heka
  pirms 3 nedēļām

  Re, re, tomēr atrada partiju, kurā ielīst. Bet gan jau tie Progresīvie ar Kristīni aplauzīsies.

  Atbildēt

Pievienot komentāru