Ja uzņēmējs neslēgs līgumu, šogad neremontēs arī mazās ielas
INESE ZONE

Jau sen solītais Pasta ielas un tai pieguļošo ielu remonts aizvien kavējas, tāpēc BD pašvaldībai lūdza sniegt sīkāku informāciju par ielu rekonstrukcijas projekta aizkavēšanos.
     Līdz šim ir tikai bijusi informācija, ka projektā ir jāveic izmaiņas, tāpēc tas vēl nav saskaņots. BD lūdza informēt, par kādām izmaiņām ir runa, kādi ir aizrādījumi, kādi labojumi un izmaiņas jāveic? Vai, neskatoties uz kavēšanos, būs iespēja saņemt atbalstu visiem plānotajiem darbiem – Pasta iela, piegulošās ielas, skvēri, Ausekļa iela, vai tomēr nāksies no kaut kā atteikties? Lasītāji BD ir pauduši viedokli, ka projekts laikam noraidīts, domei tam naudas nav, bet tagad līdz vēlēšanām par to negrib informēt. Un tas nozīmējot, ka nav zināms, kad var sa­gaidīt kaut vai vismaz Pasta ielas seguma atjaunošanu, nemaz nerunājot par pilnu rekonstrukciju.
    – Pasākums nav izgāzies. Ir izdarīts iepirkums, un ir uzvarētājs. Vienkārši nevaram noslēgt līgumu, un baidos, ka pat ir iespēja, ka uzvarētājs varētu neslēgt līgumu ar mums, jo ir pagājis jau ļoti daudz laika, kopš iepirkums noslēdzās. Diem­žēl izvērtēšanas process ir nežēlīgi garš. Mēs saņēmām uzaicinājumu iesniegt projektu izvērtēšanai pērn. Izdarījām to līdz oktobra vai novembra beigām, bet vēl joprojām process nav beidzies. Pirmais izvērtēšanas posms gan ir noslēdzies, un tur ir atrastas  tādas lietas, par kurām varētu strīdēties, vai tās ir uz saņemamo atbalsta summu attiecināmās vai neattiecināmas iz-maksas. Mūsu vietējā komisija ir atradusi šo to, par ko varētu diskutēt. Viss vienā otrā vietā jau aiziet līdz absurdam, ja skatās uz tiem noteikumiem. Tad jau pat privātmāju lieveņus, kas iziet uz ielas pusi, ir jāskaita no kopējā apjoma ārā, jo tas neesot darāms par Eiropas naudu. Mēs darbojamies pie izvērtējuma. Kad to izdarīsim,  slēgsim līgumu. Es ļoti ceru, ka gada otrajā pusē jau varēsim kaut ko darīt, bet nezinu, vai tieši Pasta ielā. Diezin vai, bet uz pieguļošajām varētu. Jo vai ir jēga uz rudeni sākt ārdīt lielo Pasta ielu. Sāksim ar to, ko varam paspēt izdarīt. Mums ir sava kvota šim projektam piešķirta, sava nauda, ko mēs noteikti apgūsim. Tas, ka pusotrs, pat divi gadi ir nogulēti, ir fakts. Taču to neviens nevarēja iedomāties, ka šajā plānošanas periodā nosacījumi būs 15 reizes drakoniskāki, nekā tas bija Rīgas un Brīvības ielas projektiem. Ar tiem projektiem mēs veikli tikām galā, – skaidro Jēkabpils do-mes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs.
    BD interesējās, cik reāla ir iespēja, ka būvnieks tagad atsakās slēgt līgumu, un  kas tad notiek? Vai iespējams, ka uzņēmējs tagad pieprasa lielāku samaksu, nekā iepirkumā noteiktā, jo, ievelkoties projektu īstenošanas laikam, būvfirmas var cerēt uz lielāku peļņu?  Kā skaidro priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Aivars Kraps, būvnieks var atteikties slēgt līgumu. Tādā gadījumā paš-valdībai iespēja veikt darbus jāpiedāvā uzņēmumam, kas iepirkuma procesā palika nākamais aiz uzvarētāja. Ja arī šis uzņēmums atsakās slēgt līgumu, pašvaldībai ir jārīko jauns konkurss, un tad process vēl vairāk ievilksies. 
   – Situācija ir neviennozīmīga. Nauda mums ir piešķirta, bet process nav atkarīgs ne no viena Jēkabpils domē. Tur jāizsaka pārmetumi ministriju un birokrātijas lauciņā. Projektu ir tik, cik ir, visi tagad iesniegti novērtējumam, un ministriju darbinieki arī ir tikai cilvēki. Viņi slimo, iet atvaļinājumā, un process kavējas, – sacīja A. Kraps. 
    Iepirkums par Pasta un piegulošo ielu un Ausekļa ielas rekonstrukciju noslēdzās 2016. gada jūlijā, uzvarēja AS «A.C.B.». Iepirkumā minētā darbu līgumcena ir 2599661,33 eiro.  AS «A.C.B» ir uzņēmumu gru­pa, kas apvieno astoņus uzņēmumus, kuru galvenie darbības virzieni ir  ceļu un tiltu būvniecība, rekonstrukcija un būvniecības izejmateriālu ražošana. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. veletāja
  veletāja
  pirms 1 gada

  Vēlētāji- redzat kā jums batonus bāza ausīs un nekā! Labi ka vismaz pirms vēlēšanām BD to atklāj - visi šitie ļoņas, krapi un ošukalni. A kas būs pēc vēlēšanām? Jau tā milzīgie tarifi par atkritumiem, apkuri, apsaimniekošanu uzleks vēl lielāki, un neviens jums nepalīdzēs. un ielas neviens neremontēs Izdariet secinājumus, par ko balsot

  Atbildēt
 2. Maigaa Maiga
  Maigaa Maiga
  pirms 1 gada

  tak tualeti buuveeja! shitik glauna mazmaajinja,veel celjus un tiltus grib lai salabo!nepietika naudas

  Atbildēt
 3. Frīdis
  Frīdis
  pirms 1 gada

  "...ministriju darbinieki arī ir tikai cilvēki. Viņi slimo, iet atvaļinājumā, un process kavējas, – sacīja A. Kraps..." ------------------------------------------------------------- Neaizvietojamu cilvēku nav,šķiet,ka de Gols kādreiz esot teicis,ka visvairāk neaizvietojamo cilvēku ir kapos.:)DDDD

  Atbildēt

Pievienot komentāru