Jauktais koris «Noskaņa» iegūst  sudraba diplomu Ziemassvētku koru konkursā
Ieva Druveniece

Krustpils Kultūras na­ma jauktais koris «Noska­ņa» kopā ar Olaines jaukto kori «Dziesma» atgriezušies no X ikgadējā Ad­ventes un Ziemassvētku koru konkursa un festivāla, kas no 6.–8. decembrim notika Polijā, Krako­vā, ar sudraba diplomiem. Jaukto kori konkursam sagatavoja un diriģēja Ilze Bērziņa. 
      Konkursā un festivā­lā jaukto koru kategorijā 11 kori no Polijas, Lietuvas, Dienvidāfrikas, Zviedrijas, Ungārijas, Lielbritānijas, Igaunijas, Rumānijas un Latvijas, dziedāja krāšņās karaļu pilsētas Krakovas vecpilsētas lielajās un senajās baznīcas.
      Konkursu vērtēja starptautiska žūrija no Polijas, Maķedonijas, Čehijas, Igau­nijas un Itālijas.
      Ir ierasts Adventes laiku uztvert kā gaišu domu, labu noskaņu pilnu. Caur garīgo mūziku mēs atveram savas sirdis, savu iekšējo pasauli, vairāk dodam un piedodam. 
       Koris dziedāja latviešu, latīņu, angļu un krievu valodā, tomēr klausītājus un žūriju visvairāk uzrunāja mūzikas valoda – kora un diriģentes emocijas, enerģija un dvēsele, prieks un smeldze, mīlestība un mūžība. 
      Prieks par rezultātiem, prieks par sajūsminātajiem klausītājiem, prieks par uzaicinājumu piedalīties nākamajā koru konkursā, kas notiks Kauņā. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. rasa
    rasa
    pirms 5 mēnešiem

    Lieliski! Apsveicu!

    Atbildēt

Pievienot komentāru