Jauni šķeldas katli Jēkabpilī un Salā darbu sāks tikai nākamsezon
INESE ZONE

Lai samazinātu  gāzes īpatsvaru apkurei, SIA «Jē­kabpils siltums» un SIA «Vī­gants»»  plāno izbūvēt jaunas šķeldas katlumājas.
    «Jē­kabpils siltuma»» valdes loceklis Raits Sirmovičs informē, ka uzņēmums ir sagatavojis divus projektus. Viens no tiem paredz izbūvēt šķeldas katlumāju Tvaika ielā, kur esošais šķeldas katls ir novecojis. Otrs paredz šķeldas katla uzstādīšanu Ķieģeļu ielas mikrorajonā, kur apkurei var izmantot tikai gāzi.  
Ir sagatavots iepirkuma nolikums abām šķeldas katlumājām, un sagatavoti arī minimālie būvprojekti, lai uzņēmēji var piedāvāt precīzāku cenu. Tuvākajā laikā uzņēmums cer izsludināt iepirkumu.
    Kā informē domes priekš­sēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Kārlis Stars, arī «Vīganta» projekti ir iesniegti finansējumam. Līdz augusta vidum būs skaidrība, vai tiem saņems ES atbalstu. Iepirkums katlumājai ir izsludināts, un ir sa­gatavots arī minimālais būvprojekts. Būvniecības iepirkumu izsludinās tuvākajās nedēļās. Darbu tempi ir atkarīgi no katlu ražotājiem un piegādātājiem. Ja pavasarī vēl bijuši solījumi, ka to var izdarīt ātrāk,  tad tagad visa Eiropa risinot šos jautājumus, un tas paildzina procesus. Garāki termiņi ir tieši iekārtu piegādei. Pilnvērtīgi šīs katlumājas varēs sagatavot darbam tikai uz nākamo apkures sezonu.     
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. re kā
  re kā
  pirms 1 mēneša

  Tad jau nākamo gadu siltuma tarifi būs mazi. Vecos katlus nedrīkst mest ārā, jo kaut kad tas karagājiens beigsies un tie noderēs.

  Atbildēt
 2. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 mēneša

  kā tur Viesīte un Aknīste?

  Atbildēt

Pievienot komentāru