Jaunie autobusi Jēkabpils ielās izbrauks 1. jūnijā
INESE ZONE

Kā jau informēts, Jēkabpilī ir atklāta publiskā saspiestās dabasgāzes uzpildes stacija, kas varēs apkalpot arī jaunos ar šo degvielu darbināmos Jēkabpils autobusu parka autobusus. Jau saņemti septiņi autobusi, ko izmantos pilsētas maršrutos. 
    Autobusi iegādāti jau gada sākumā, un solīts, ka tie  kursēs jau aprīlī. Tad gan vēl nebija uzcelta sa­spiestās gāzes uzpildes stacija. BD interesējās, kas tagad kavē autobusu iz­man­tošanu un kad tie sāks kursēt?
     Kā skaidro Jēkabpils autobusu parka valdes priekšsēdētājs Jānis Ščer­bickis, gada sākumā bijusi Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA), kas veic ES fondu un citu finanšu instrumentu projektu īstenošanas uzraudzību, pārbaude, un lūgts sniegt skaidrojumu par iegādāto autobusu tehnisko iespēju atbilstību projekta prasībām. Autobusu parks sniedzis atbildi, bet visa dokumentu saskaņošana prasot vairākus mēnešus. Maija beigās CFLA  sniegs savu atbildi par autobusu parka sniegto informāciju, un esot  pilnīgi ticams, ka no 1. jūnija jaunie autobusi parādīsies Jēkabpils ielās. To prezentācija autobusu parkā paredzēta 28. maijā.
      J. Ščerbickis stāsta, ka septiņi jaunie SOR markas autobusi ir aprīkoti ar  vi­deo­kamerām, kas apvienotas ar monitoru pie vadītāja, un pasažieru komfortablai braukšanai uzstādīti kondicionieri. Darba procesā gan būšot jāvērtē to izmantošana, jo, tā kā autobusu pieturas ir tuvu viena otrai un transporta līdzekļa durvis bieži tiek atvērtas, kondicionieri darbosies ar pilnu jaudu, lai nodrošinātu noregulēto gaisa temperatūru. Tas savukārt var radīt problēmas pasažieriem, kam auksto gaisu pūtīs virsū, un cilvēkiem ar astmu un tamlīdzīgām saslimšanām. J. Ščerbickis arī minēja, ka diemžēl neapzinīgi pasažieri bieži demolē autobusus: sabojā sēdekļus, ar flomasteru apzīmē logu stiklus un nodara citus bo­jājumus. Tāpēc viņš aicināja jēkabpiliešus novērtēt to, ka viņi varēs izmantot pilnīgi jaunus, modernus autobusus  un saudzēt tos, kā arī nepalikt vienaldzīgiem, redzot, ka kāds tos bojā.  
      Autobusi ir iegādāti par Eiropas Savienības fonda līdzekļiem 1,1 miljona eiro ap­mērā ar 300 000 eiro līdzfinansējumu no Jēkab­pils autobusu parka budžeta. Projekta mērķis ir nodrošināt videi draudzīgu transportu.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru