Jaunizveidotās Biržu pamatskolas direktore būs Aija Grišule
ILZE BIČEVSKA

Salas novada pašvaldība izvēlējusies jaunizveidojamās Biržu pamatskolas direktori. Kā BD informēja Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe, šo amatu arī turpmāk ieņems līdzšinējā Biržu pamatskolas direktore Aija Grišule. 
    - Konkursam uz direktora vietu bija pieteikušies tikai divi kandidāti. Vienam no tiem nebija iesniegti visi dokumenti atbilstoši konkursa nolikumam. Līdz ar to uz otro konkursa kārtu tika uzaicināta A. Grišule. Amatā viņa tiks apstiprināta 31. maija pašvaldības sēdē. Esam arī aizsūtījuši dokumentus uz Izglītības un zinātnes ministriju direktores kandidatūras saskaņošanai, - stāsta Irēna Sproģe. 
     Jaunieceltā direktore kopā ar komisiju, kurā darbosies arī pašvaldības pārstāvji (pēc I. Sproģes sacītā, tā būs speciāli izveidota komisija) laikā līdz jūnija vidum izstrādās vērtēšanas kritērijus un veiks līdzšinējo Biržu internātpamatskolas un Biržu pamatskolas darbinieku vērtēšanu, pirms izlemt, kuri paliks darbā, bet kuri tiks atbrīvoti. Domes priekšsēdētāja uzsvēra, ka, protams, šajā procesā tiks ievērotas Darba likuma normas.  
    Joprojām turpinās sarakste starp pašvaldību un Izglītības un zinātnes ministriju jautājumā par to, kas maksās atbrīvoto pedagogu atlaišanas pabalstus. I. Sproģe sacīja, ka ministrija esot atļāvusi šim nolūkam izmantot pāri palikušo naudu, kas bija atvēlēta pedagogu algu mērķdotācijām, bet pēc pašvaldības aprēķina ar šo iekrājumu varētu nepietikt. 
   Formāli darba līgumus ar abu skolu pedagogiem ir noslēgusi Salas novada dome, bet skolotāju algas tiek maksātas no ministrijas (valsts) budžeta. Internātskolu likvidācija bija IzM iniciatīva, tāpēc pašvaldība uzskata, ka skolas slēgšanas dēļ atbrīvoto pedagogu atlaišanas pabalstus vajag maksāt no ministrijas, nevis pašvaldības budžeta. Citādi ir ar Salas novada skolu tehniskajiem darbiniekiem, kurus algo pašvaldība.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru