Jaunlaulātie Viesītē aicināti doties pie sirdīm kā mīlestības simbola
Gunta Dimitrijeva, biedrības «Sēļu zīle» valdes priekšsēdētāja

2016. gadā īstenotā projekta  «No sirds uz sirdi» mērķis bija uzlabot infrastruktūru, uzstādot mazās arhitektūras for­mu – no metāla iz­veidotu sim­bolisku sirds for­mu vienā no viesītiešu un tās viesu iemīļotākajām atpūtas vietām – Mīlestības saliņā, kura ir labi apmeklēta vieta.
      Divus gadus izgatavotās sirdis atradās Viesītes muzeja «Sēlija» teritorijā, bet šogad ir izveidota vieta pie Mīlestības takas, kur sirdīm ir īstā un paliekoša vieta. Mī­lestības saliņa, Mīlestības taka ir vieta pastaigām, at-pūtai, bērnu rota­ļām. Aicinām jaunlaulātos do­ties pie sirdīm kā mīlestības simbola, lai saslēgtu savas sirdis, turpinot mūsu iesāktās tradīcijas. Vēlējums, lai sirdis, taka un viss pārējais, kas ir izveidots mūsu līdzcilvēku ro­kām, tiktu saglabāts un pienācīgi uzturēts. Mums vi­siem kopā par to jārūpējas, jāpieskata, ma­zāk jākritizē paveiktais, bet ikvienam sava roka jāpieliek, lai tas ir objekts, ar ko lepoties un pašiem arī ikdienā izmantot.
    2016. gada pašvaldības organizētā projekta konkursā ar savu projekta iesniegumu «No sirds uz sirdi» startē­ja biedrība «Sēļu zīle». Biedrība iepriekš ir īstenojusi vairākus vides projektus, vie­nu starptautisku mūž­izglītības «Grundtvig» programmas projektu «Folk­&­Art». To īstenojām kopā ar partneriem no Ungārijas, Portugāles, Somijas, Horvā­tijas. Šogad biedrība piedalījās pašvaldības organizētajā konkursā, lai ar savu iniciatīvu – projektu «Ap­meklēt un iepazīt Vecā Sten­dera piemiņas vietu» – uzlabotu šā objekta apkārtni un padarītu to pieejamāku. Objekts atrodas  Vārnavā, tas ir mūsu novada viens no tūrisma objektiem. Patei­coties Stendera biedrības aktivitātēm, savstarpējai sadarbībai starp Sunākstes baz­nīcas draudzi, Viesītes un Jaunjelgavas novada paš­valdībām, vieta tiek sakopta un attīstīta, tādējādi kļūstot par pievilcīgu da­bas objektu. Mūsu 2018. gada projekta mērķis ir po­pularizēt Viesītes novadu, vēsturi un personības, kuras atstājušas nozīmīgu kultūras mantojumu, uzlabojot pieejamību svarīgam tūrisma objektam – G. F. Stendera (saukts par Veco Stenderu) Ābi­ces takai bijušās mā­cītājmuižas teritorijā. Te­ritorijā paredzēts uzstādīt soliņus un atkritumu urnu.
 
 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (6)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 8 mēnešiem

  Slēdz vai neslēdz, tas ir tikai rituāls. Gan jau atkal liela nauda izgrūsta iekārtojot to rituāla vietu. . Cilvēkiem ir jāiemācās labi sadzīvot. Tas ir ļoti grūts darbs visa mūža garumā. Noskatos uz četrgadniekiem un vecākiem pāriem, nu tādi īgņas, ka pasarg Dievs. Reti kurš pāris staigā ar laimīgi mirdzošām acīm.

  Atbildēt
 2. Donžuāns
  Donžuāns
  pirms 8 mēnešiem

  Tās sirdis mazliet atgādina padomju laika konstrukcijas skolu sporta laukumos, bet iespējams ka vienkārši neveiksmīgas bildes un dabā ir labāk.

  Atbildēt
 3. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 8 mēnešiem

  Interesanti, kāpēc viss tikai jaunlaulātajiem? Domāju, ka Viesītē, kur esmu pāris reizes bijis un kur dzīvo skaistas meitenes, noteikti atradīsies ar daži jau precēti pāri, kuri vēlētos no darba brīvajā laikā, rokās sadevušamies, aizčāpot uz Mīlestības saliņu.

  Atbildēt
 4. zinātājs
  zinātājs
  pirms 8 mēnešiem

  Mūsu Sidraba ābele tomēr smukāka. Donžuāns pareizi raksturoja māksliniecisko faktu. Viesītes metinātājiem nav attīstīts radošums.

  Atbildēt
 5. he he
  he he
  pirms 8 mēnešiem

  Nu ko tu saki? Pareizi tur viens teica, ka vajag aiz tām restēms satupināt to šaiku, nu tu pats zini kuru, vot tad būs uz ko paskatīties, citādi ir jāskatās uz ceļu, nevis uz kaudzi lūžņu.

 6. Jefs
  Jefs
  pirms 8 mēnešiem

  Kur gan tik atklātā vietā ir iespējams mīļoties?

  Atbildēt

Pievienot komentāru