Jaunos ģimenes ārstus iepazīstinās ar Jēkabpili, lai ieinteresētu uzsākt praksi pilsētā
INESE ZONE

9. jūnijā Jēkabpils pašvaldībā domes priekšsēdētājs Aivars Kraps tikās ar Jēkabpils reģionālas slimnīcas vadību, Nacionālā veselības dienesta Līgumpartneru departamenta direktori Daigu Vulfu un ģimenes ārstiem, lai pārrunātu jauno ģimenes ārstu piesaisti reģionam un ārstu noslodzi.
    Aivars Kraps informēja, ka pārrunāti iespējamie pasākumi, ko Jēkabpils dome varētu darīt, lai piesaistītu darbam pilsētā ģimenes ārstus.
    -Situācija ir tāda, ka mums ir astoņi ģimenes ārsti pensijas vecumā un divi jau virs 70 gadu vecuma. Ja pensijā šobrīd aizietu viens ģimenes ārsts, tad viņa pacientus vēl kaut kā varētu sadalīt pa citam praksēm, bet, ja vairāki, tad situācija jau kļūtu kritiska. Tāpēc ir aktuāli nekavējoties piesaistīt darbam Jēkabpilī jaunus speciālistus, un par veidiem, kā to darīt, tad arī bija šī saruna. Vietniece Kristīne Ozola 12. jūnijā dosies uz Rīgu, lai  tiktos ar topošo ģimenes ārstu grupu, kas  drīz  varēs uzsākt patstāvīgu praksi, un sadarbībā ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidenti Līgu Kozlovsku vienosies par iespēju šai jauno mediķu grupai kādas divas dienas paviesoties Jēkabpilī, iepazīt pilsētu, redzēt, ko tā piedāvā un kādus bonusus var sniegt pašvaldība, ja viņi būs ar mieru strādāt Jēkabpilī vismaz kādus piecus gadus. Ģimenes ārstes Bernadeta Belova un Aija Graudiņa ir gatavas piedāvāt jaunajiem speciālistiem prakses iespējas Jēkabpilī. Nacionālais veselības dienests ģimenes ārstiem, kas uzsāk darbu reģionos, divu gadu laikā sniedz finansiālu atbalstu 10 000 eiro apmērā.  Pašvaldība varētu atbalstīt ar dzīvokli ar prakses vietas izvēli un ierīkošanu pilsētā, jo jaunie speciālisti nevēlas  strādāt poliklīnikā. Tāpat jārēķinās ar to, ka, ārstiem uzsākot praksi, parasti jau ir ģimenes, bērni, tātad viņus interesē arī tas, kādas iespējas Jēkabpilī var būt viņu otrajām pusītēm un bērniem. Par to visu tad arī centīsimies sniegt informāciju mediķiem, kad viņi atbrauks uz Jēkabpilī. Tiek plānots, ka tas varētu notikt augustā, – stāsta Aivars Kraps.
     Viņš secina, ka tagad būtiski nekavējoties sākt kaut ko darīt ģimenes ārstu piesaistei, jo skaidrs, ka vienā gadā trīs vai četri dakteri uz Jēkabpili  uzreiz neatnāks, un par mediķu ieinteresēšanu būs jādomā arī turpmāk. Tāpat neesot šaubu, ka uz jaunajiem speciālistiem pretendē arī citas pašvaldības un konkurence ir liela. Turklāt lielākā daļa no vairākiem desmitiem potenciālo nākamo ģimenes ārstu  grib palikt strādāt Rīgā un Pierīgā, tāpēc jādomā, kas ir tie plusi, ar ko Jēkabpils var ieinteresēt jaunu speciālistu ar ģimeni.
     -Faktiski darbu šajā virzienā vajadzēja sākt jau krietni ātrāk, piedāvājot pašvaldības stipendijas topošajiem ģimenes ārstiem. Ja to izdarītu pirms gadiem sešiem, tad tagad jau būtu jauni speciālisti, kas var uzsākt darbu Jēkabpilī.  Tagad runāt par to ar 12. klašu absolventiem var, tikai domājot par priekšdienām, bet situācijas glābšanai tūlīt ir jāieinteresē  jaunie mediķi. Vietējiem ģimenes ārstiem ir  sava grupa, kas komunicē par darba jautājumiem. Vienojāmies turpmāk uzturēt ciešākus sakarus, regulāri tikties, lai viņi var informēt pašvaldību par savām aktualitātēm, un varētu domāt, kā mēs varam viņus atbalstīt.  Tāda sadarbība arī var būt veids, kas var ieinteresēt jaunos speciālistus, – saka Aivars Kraps. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. vaivai
    vaivai
    pirms 4 mēnešiem

    Ne tikai ģimes ārstu mums pietrūks, šobrīd jau vairāki slimnīcas ārsti esot gatavi mazināt slodzi vai vispār pamest darbu slimnīcā. Atkal kārtējās valdes neizdarības, cik ilgi ielikteņi vadīs ši slimnīcu. Vai tiešām par to algu nav profesionāļu, kas būtu gatavi strādāt un sakārtot mūsu slimnīcu.

    Atbildēt

Pievienot komentāru