Jautājums par lielgabala pārvietošanu joprojām pusceļā
INESE ZONE

Jēkabpils pašvaldība jau ilgstoši risina jautājumu par  lielgabala Rīgas ielā iepretim Krustpils kultūras namam pārvietošanu un pie tā apbedīto Otrā pasaules karā kritušo padomju armijas virsnieku pārapbedīšanu Brāļu kapos. Šis jautājums atkal tika aktualizēts pēdējā Jēkabpils domes tiešsaistes preses konferencē.  
     Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola stāsta, ka pašvaldība vēstuli par šo jautājumu 2019. gada septembrī bija nosūtījusi Aizsardzības ministrijai un Brāļu kapu komitejai. No Aizsardzības ministrijas ir saņemta pozitīva atbilde, ka ministrija neiebilst pret pārvietošanu. Savukārt Brāļu kapu komiteja rakstveida atbildi nav sniegusi. 
     -Kontaktējos ar šo organizāciju, un Brāļu kapu komiteja norādīja, ka ir sazinājusies ar Krievijas vēstniecību un gaida no tās atbildi. Jebkurā gadījumā, kamēr neesam saņēmuši no Brāļu kapu komitejas atļauju, mēs paši nedrīkstam veikt pārapbedīšanas darbus, jo lielgabals ir saistīts ar apbedījumiem, kas, pēc dažām liecībām, pie tā varētu būt. Tāpēc pašvaldība šobrīd nedrīkst pārvietot. Ja provizoriski pieļautu, ka tur apbedījumu nav, tad, protams, lielgabalu varētu pārvest uz Brāļu kapiem, jo vietējās ieinteresētās sabiedriskās organizācijas tam ir devušas piekrišanu. Ir apzināti tur iespējami apbedīto personu tuvinieki. Viņi vai nu nav atrodami, vai neiebilst pārapbedīšanai. Process  nav apstājies. Es darīšu visi iespējamo, lai tas tiktu izdarīts. Domāju, ka esam tiesīgi lemt un rīkoties, ja tas nekādā veidā neaizskar šo apbedīto personu piemiņu. Mēs ar cieņu viņus pārapbedītu un lielgabalu pārvietotu, tāpēc domāju, ka nekādam politiskam skandālam tāpēc nevajadzētu būt, - saka Kristīne Ozola. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. www
  www
  pirms 4 nedēļām

  Kam lielgabals traucē? Ja arī to novāks, tā visa apkārtne cilvēku galvās paliks kā kapavieta. Nekāds atpūtas laukums vai parks tur nesanāks. Kas zin, kas tur un kur apglabāts.

  Atbildēt
 2. Vietējais observators
  Vietējais observators
  pirms 4 nedēļām

  Nevienam vietējam (ne jau oficieru pēctecim) tā vieta ar kapsētu neasociējas, bet ar padumjo reežīmu gan. Ja grib atcertēties un pieminēt atbrīvotājus, var doties uz brāļu kapiem. Tur tie guļ biezā slānī, jo Staļina tētiņš savus karavīrus netaupīja.

 3. tikai
  tikai
  pirms 4 nedēļām

  Nekad neesmu uztvēris to vietu kā kapus. Jāvāc tik prom.

 4. jautājums
  jautājums
  pirms 4 nedēļām

  Vai ir kāds dokuments no arhīva? Vai tur vispār eksistē kāds apbedījums?Padomju varas fantāzija .....

  Atbildēt
 5. Vietējais observators
  Vietējais observators
  pirms 4 nedēļām

  ja novāks bez osvoboģiķeļu pēcteču piekrišana, atbrauks kgbešņiki ar rīcinu vai novičoku un pilsētas galvam būs kirdik.

  Atbildēt

Pievienot komentāru