Jautājumu par iespējamo Asares pamatskolas slēgšanu atliek
ILZE BIČEVSKA

Kārtējā Aknīstes novada domes sēdē, kas notika  trešdien, kā pirmo skatīja jautājumu par Asares pamatskolas likvidāciju. 
     Uz sēdi klausīties  debates bija ieradušies ap septiņpadsmit skolas au­dzēkņu vecāki, vecāku komitejas priekšsēdētāja Laura Čā­māne, kā arī skolas direktore Regīna Pudāne, viņas vietniece Dace Da­deika, Asares pagasta pārvaldes vadītājs Kristaps Tēts un citi interesenti.
    Deputāte Aija Voitiške sēdes sākumā ierosināja jautājumu «Par Asares skolas slēgšanu» noformulēt savādāk: «Par Asares skolas slēgšanu vai reorganizāciju», kam klātesošie piekrita. Sākot sēdi, domes priekšsēdētāja Vija Dzene klātesošos informēja par apstākļiem, kādos šis jautājums nonācis pašvaldības darbakārtībā: — Ideja par to, ka būtu likvidējama Asares pamatskola, pirmo reizi tika skatīta domes Sociālās komitejas sēdē 11. janvārī. Tālāk šis jautājums tika iztirzāts Tautsaimniecības komitejas sēdē 18. janvārī, uz kuru bija aicināti izteikt savus priekšlikumus arī skolas pārstāvji. Pēc tam skolas tālākās nākotnes izskatīšana tika uzticēta īpaši izveidotai darba grupai, kas organizēja tikšanos ar pedagogiem un vecāku pārstāvjiem Asarē, bet šodien šis jautājums tiks skatīts pašvaldības sēdē, — sacīja V. Dzene. Viņa piezīmēja, ka arī darba grupas dalībnieku vidū nav vienota viedokļa par to, vai šo skolu vajadzētu slēgt. 
Emocionālu uzrunu sava novada deputātiem teica skolas vecāku komitejas priekšsēdētāja Laura Čāmāne, aicinot vietējo iedzīvotāju ievēlētos tautas kalpus atmest politiskās ambīcijas, ieklausīties Asares pamatskolas vecāku un skolēnu lūgumā neatņemt tiem viņu skolu. L. Čāmāne norādīja, ka skolas slēgšana — tas ir ātrākais un vieglākais lēmums. 
    — Dariet tā, lai uz mūsu novadu nāktu mācīties citu novadu bērni, nevis mūsējie aizietu prom uz citiem novadiem. Skolas saglabāšana ilgtermiņā atmaksāsies.    — sacīja L. Čāmāne.
    Sēdē tika uzklausīta arī novada Sociālā dienesta vadītājas Lidijas Deksnes informācija, kuras rezultātā izvērtās paasas debates viņas un deputātes Va­lentīnas Čāmānes starpā. L. Deks­ne sava sacītā sākumā uzsvēra, ka var operēt tikai ar cipariem, jo likums viņai kā sociālajai darbiniecei liedz izpaust konkrētus vārdus un faktus par sociāli nelabvēlīgajām ģimenēm.
    — Asarē ir septiņas, Gārsenē trīs, bet Aknīstes pagastā viena — sociālā riska ģimene. Problēmu sakne — alkohola lietošana, kā arī garīga rakstura traucējumi. Ir veiktas pārrunas, bijušas tikšanās ar vecākiem, — īsi informēja L. Deksne. Uz to Valentīna Čāmāne aizrādīja, ka, viņasprāt, darbs ar šādām ģimenēm būtu la­bāks, ja novadā būtu ģimenes konsultants, kura joprojām neesot. Viņasprāt, te vajadzīgas konsultācijas, nevis tikai pārbaudes. 
Atpakaļ pie tēmas par Asares pamatskolas nākotni atgriezās deputāts Guntars Geida, sakot, ka viņam tomēr ir pamatotas šaubas par mācību kvalitāti tik mazā skolā. 
    Domes juriste Liene Valaine norādīja, ka patlaban deputātiem būtu jānoformulē, par ko īsti šajā sēdē balsot. Viņa arī bija interesējusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, jautājot par to, vai šajā jautājumā maz drīkst balsot vairāki Aknīstes novada lēmējvaras sastāvā esošie deputāti. Tā kā Aivars Ielejs, Aija Voitiške un Ināra Luņģe strādā Aknīstes vidusskolā, tad šo balsojumu varētu uzskatīt par interešu konfliktu. Bet atbilde no KNAB līdz sēdei netika saņemta. 
    Tā kā deputāti šajā sēdē vairs nevēlējās balsot par Asares skolas likvidāciju, savukārt par skolas likvidāciju vai reorganizāciju tie šajā jautājumā balsot nedrīkstēja, jo šādā formulējumā jautājums Finanšu komitejas sēdē skatīts netika, tad tika nolemts, ka šis jautājums jaunajā redakcijā vispirms ir skatāms Finanšu komitejas un tikai pēc tam — domes sēdē. Tāpēc šajā reizē balsošana par Asares skolas likvidāciju nenotika. 

   Nākamreiz Aknīstes novada deputāti to izskatīs Finanšu komitejas sēdē, kuru paredzēts rīkot 2. februārī pulksten 14.00. 

Foto no BD arhīva

Visi rakstu lasiet BD 27. janvāra numurā


Saistītais raksts:

Diskutē par tālāko Asares pamatskolas pastāvēšanu

 

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (23)

 1. zinu
  zinu
  pirms 1 gada

  Nu nav nākotnes šai skolai! Emocionālas, populistikas uzrunas ir viens, realitāte - pavisam kas cits - tā ir ekonomiskā situācija, izglītības kvalitāte, tādēļ pēdējais laiks ir izveidot Latvijā jēdzīgu skolu tīklu. Potenciālie balsotāji jau to labi saprot, bet droši vien baidās, jo turpat vien jādzīvo...

  Atbildēt
 2. Krusttmāte
  Krusttmāte
  pirms 1 gada

  Čāmānu mafijas populisms

 3. Komentāri
  Komentāri
  pirms 1 gada

  Lasiet arī iepriekšejos: http://www.bdaugava.lv/zinas/diskute-par-talako-asares-pamatskolas-pastavesanu/#comments

  Atbildēt
 4. Pārdomas
  Pārdomas
  pirms 1 gada

  Skolotājus saprotu, tiem vajag darbu, tāpēc viņi vēlas, lai skola paliek. Bet kurš tāāā nozombējis vecākus, ka viņi kā tāds aunu bars,  kā papagaiļi  runā vienu tekstu - cik labi, ka skola pāri ceļam un ka uz skolu bērni var atnākt ar čībām, bet kad bērnam vēders sāpēs, mājas atkal  turpat, bet  ja uz citu skolu - tak agri būs  jāceļas un vēl -  tos bērnus tak citās skolās sitīs un vispār vienas šausmas būs citur! Un vēl un vēl .. Vecāki runāja par visu, tikai ne par pašu  galveno - par bērna kvalitatīvas izglītības iespējām! Vai tiešām arī vecāku pārstāve tā  domā, kā runā? Es saklausīju tikai tukšus vārdu virknējumus un emocionālu nolasījumu, bet ne to, kā  panākt labākas mācīšanās iespējas bērniem. Vecāki! Padomājiet vèlreiz - uz spēles šoreiz augstas likmes - mazu bērnu nākotne pretī dažu cilvēku personīgām iegribām.  No sirds man žēl šo mazo skolnieciņu,  kuriem ir tik akli vecāki.

  Atbildēt
 5. Arī pārdomas
  Arī pārdomas
  pirms 1 gada

  Tas vecāku zombētājs mums Ancenē visiem ir labi zināms. Tie nozombētie vecāki vismaz ir pieauguši, sen pilngadību sasnieguši cilvēki. Ceru, ka vismaz lielākā daļa saprot un apzinās, ko runā un dara. Es gribētu redzēt cilvēkus, kas nozombējuši tos bērnus, kuru uzstāšanos redzējām videoierakstā. Tur taču ikvienam skaidrs, ka bērni tikai norunā tekstu, ko viņiem samācījuši. Varētu šo ierakstu ievietot Aknīstes novada mājas lapā, lai visi redz kā bērni tiek piespiesti cīnīties par skolotāju darba vietām. Vai tas nav bērnu tiesību pārkāpums???

  Atbildēt
 6. vecāks
  vecāks
  pirms 1 gada

  vecāku komitejas priekšsēdētāja Laura Čāmāne

 7. Iesaku noskatīties!
  Iesaku noskatīties!
  pirms 1 gada

  https://m.youtube.com/watch?v=siYCmnZ18g0

  Atbildēt
 8. Hmmmm. ..
  Hmmmm. ..
  pirms 1 gada

  Par to ieteikto video! (Es pirmkārt tādu neliktu internetā!)  Mani visvairāk  uzjautrināja dziedāšanas skolotājas plinkšķināšana ar vienu pirkstu pa  klavieru taustiņiem !!!!

 9. Aknīšāns
  Aknīšāns
  pirms 1 gada

  Par iespēju šādus video uzņemt un ievietot plašai apskatei jāpateicas Aknīstes BJC. Vai ne? Asares pamatskolas PR tomēr notiek uz nīsto aknīstiešu rēķina...

 10. Noskatījos ieteikto video
  Noskatījos ieteikto video
  pirms 1 gada

  Redzētais tikai apstiprina to, ka skola Ancenē vajadzīga galvenokārt tur strādājošajiem skolotājiem. Ja uz Ziemassvētku pasākumu ierodas knapi desmit vecāki, tad secinu, ka pārējos neinteresē ne skola, ne tās rīkotie pasākumi. Neinteresē pat svētkos, kur nu vēl ikdienā.

  Atbildēt
 11. anceniete
  anceniete
  pirms 1 gada

  Tur nav tikai 2 vecāku.Viens no tiem tobrīd skolā uzklāj un sadala pusdienas, lai bērni paēstu. Bet ir pat ciemiņš ar citas skolas bērniņiem un vecmāmiņa. Tik nu mēs esam.

 12. Pie klavierēm...
  Pie klavierēm...
  pirms 1 gada

  ...Asares pamatskolas direktore

 13. vietējais
  vietējais
  pirms 1 gada

  Es esmu mācijies apvienotā klasē. No manis iznāca viduvējs mežcirtējs

  Atbildēt
 14. kaimiņs
  kaimiņs
  pirms 1 gada

  Arī prestižajā vidusskolā no mežcirtēja iznāk mežcirtēji. Labs mežcirtējs ir vairāk vērts nekā slikts ierēdnis.

 15. vivita
  vivita
  pirms 1 gada

  Esmu pati mācījusies apvienotā klasē pirms daudziem gadiem,protams,bija grūti .nonākot lielā pilsētas skolā-vismaz divi gadi,tad atjēdzos ,tur ir konkurence,jāsaņemas,bet diez vai ,nenākot lielā skolā,to es būtu sasniegusi,kas tagad esmu.Lauku skola, tad ir laba,ja skolēnu skaits ir vismaz-15,tad ir tā sacensība,iedvesma,bet ,ja sēž 2-3,kāda izaugsme,pat gudrais nolaižas līdz zemākajam.

  Atbildēt
 16. kaimiņs
  kaimiņs
  pirms 1 gada

  Kā Asares skolas absolvents saku tikai labāko par pedagogiem. Es un mani klasesbiedri sasnieguši to, uz ko gāja. Skolotāji pamatā tie paši, tā ka mācību kvalitāte ir laba. Patreiz ļoti atbalsta lielās vsk - no 300 un vairāk bērniem. Ak vai - kāda līdzība pamatojumā - mazās vsk jāslēdz, jo zema mācību kvalitāte. Izglītības ministrijas plānos paredzēta 2020.gadā Aknīstē tikai pamatsskola. Un izskatās, ka savu vēlmi mācīties tuvu dzīvesvietai un dzīvot sociāli atbildīgā vidē vēlas tikai zombiji Ancenē. Un Aknīstē jau zombiju nav un vidusskola vajadzīga nebūs.

  Atbildēt
 17. Bijušais!
  Bijušais!
  pirms 1 gada

  Nu te jau skaidrs, ka raksta kāds, kuram bērns tagad iet Asares pam. Es arī esmu bijušais skolnieks...un nevajag te lielīt skolu un pedagogus... Nekad tur nav bijusi mācību kvalitāte, vai disciplīna. Protams, kādreiz likās super skola, jo nebija diži jāiespringst mācībās. Tagad paskatoties atpakaļ, domas ir pavisam savādākas. Lai gan te pat īsti nav jārunā par mācību kvalitāti. Nodrošiniet skolai vismaz 40 bērnus, un lai turpina pastāvēt uz urrā! Ar tagadējiem 27...tā drīzāk ir parodija par skolu...

 18. Nākotnes vārdā
  Nākotnes vārdā
  pirms 1 gada

  Ticiet man, ja pienāks tā diena reorganizēt vienīgo novada vidusskolu, tad to arī darīs. Vai tas būs 2020.gadā? Vai dažus gadus uz priekšu? tad jau redzēs. Jautājums - vai ap to laiku vispār būs tāds Aknīstes novads? Diez vai...Tādēļ nebiedēsim te viens otru ar vidusskolas likteni, bet jau laicīgi domāsim - kā demogrāfija ietekmēs visu novadu kopumā.

 19. Fakts
  Fakts
  pirms 1 gada

  Ancenē skolas nebūs. Un Aknīstē tiešām laika gaitā būs tikai pamatskola. Naudas taču nav un cilvēku arī! Stap citu, zīmīgi, ka Ancenes skolas pedagogu bērni arī nemācās novadu vidusskolās, kur būtu pašu daudzinātā individuālā pieeja u.c. piesauktie mazo skolu labumi, bet pilsētā...:)

  Atbildēt

Pievienot komentāru