Jēkabpilī darbu uzsāks jauns vecākais ainavu arhitekts
INESE ZONE

Jēkabpils vecākā ainavu arhitekta jeb pilsētas mākslinieka amats bija vakants, jo līdzšinējā šo pienākumu veicēja Sintija Pastare ir iesniegusi atlūgumu, un Jēkabpils dome izsludināja konkursu uz šo amata vietu. 
     Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Karps informēja, ka konkursā bija pieteikušies pieci pretendenti. Visi kandidāti bijuši ļoti labi, un, lai izšķirtos, viņiem uzdots izstrādāt darbu – nelielu projektu kādas Jēkabpils teritorijas sakārtošanai. Izvērtējot darbus, tad arī izlemšot, kuram kandidātam dot priekšroku.  
      Jēkabpils domes izpilddirektors Guntars Gogulis informē, ka  vecākais ainavu arhitekts darbu sāks no nākamā gada 2. janvāra. Vērtēšanas komisija nolēmusi darbu uzticēt Jānim Vagoliņam.  Viņam esot ainavu arhitekta darba pieredze vairākos Rīgas projektēšanas uzņēmumos, kā arī pieredze, kas gūta Igaunijā un Vācijā. J. Vagoliņš esot jaunkalsnavietis, bet Jēkabpils viņam neesot sveša, jo viņš mācījies Jēkabpils Valsts ģimnāzijā. 
      Vaicāts, kāda pilsētas objekta bāzes konkursa pretendentiem bija jāizstrādā savs darbs, G. Gogulis stāsta, ka ideja bijusi par to, kā nomaskēt un padarīt pievilcīgāku betona sētu, kas apjož visai lielu ražošanas teritoriju Rīgas ielas malā un labi redzama, iebraucot pilsētā no Rīgas puses. J. Vagoliņa darbs vērtētājiem šķitis vislabākais.  G. Gogulis pieļāva, ka to varētu arī īstenot. Viņš minēja, ka akcents ir uz to, lai jaunais speciālists vairāk strādātu tieši ainavu arhitektūras jomā.
     Runājot par gada nogales aktualitātēm, pošot pilsētu Ziemassvētkiem un gadumijai, G. Gogulis, skaidroja, ka šo darbu jau ir paveikusi iepriekšējā speciāliste. Visi pasūtījumi ir veikti, un atliek tikai uzstādīt rotājumus. 
     J. Vagoliņš strādājis Igaunijas uzņēmumā «Artes terrae» un Rīgas SIA «BM – projekts», mācījies ainavu arhitektūru: Igaunijas Dzīvības zinātņu universitātē (bijusī Lauksaimniecības universitāte)  un Vācijā -  Noibrandenburgas universitātē, kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitātē.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru