Jēkabpilī godina zelta pārus, kam 50 gadi nodzīvoti laulībā
Ilze Bičevska

Jau otro gadu pēc kārtas Jēkabpils pilsētas domes Dzimtsarakstu nodaļa rīko sirsnīgu pasākumu — zelta pāru godināšanu, kad uz pieņemšanu pie domes priekšsēdētāja Leonīda Salceviča tiek aicināti tie laulātie pāri, kuriem kartējā gadā aprit veseli piecdesmit gadi, kas aizvadīti kopā.

     Šogad pasākums noritēja Jēkabpils Tautas nama Lielajā zālē. Uz to bija pieteikušies četrpadsmit pāri, bet ieradās divpadsmit. Kā stāsta Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Silvija Leikuma, pagājušajā gadā bija pieteikušies astoņpadsmit zeltkāznieki. — Jūtams, ka šī lieta ieiesies un kļūs par labu tradīciju, ko mēs — Dzimtsarakstu nodaļas darbinieki — labprāt un ar lielāko prieku turpināsim organizēt, jo šajā pēcpusdienā dzirdējām daudz labu vārdu no jubilāriem, un tas mums dod stimulu strādāt tālāk. Lai šāda godināšana varētu notikt, ir vajadzīgas trīs lietas: pašvaldības finansiāls atbalsts, pašu jubilāru un viņu tuvinieku atsaucība, kā arī mūsu izdoma un darbs, to visu rīkojot, — stāsta S. Leikuma. Savā ziņā var sacīt, ka zelta pāru godināšana nav jauna lieta, jo individuāli uz svinīgo ceremoniju savā apaļajā kāzu jubilejā pāri Jēkabpils Dzimtsarakstu nodaļā ir labprāt pieteikušies allaž. Tāpat lielais albums ādas vākos, ko nodaļas darbinieces dēvē par Goda zelta grāmatu, ir sākts pildīt jau kopš pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem.

   — Ierakstu te ir ļoti daudz, bet tomēr albumā lapas vēl var pielikt klāt, ko arī darīsim. Albumā redzamas šo pāru fotogrāfijas, kā arī izlasāms īss stāsts par katru no tiem, un tāpat svinīgās ceremonijas laikā katrs no laulātajiem tajā arī parakstās. Mūsuprāt, šī ir viena no mūsu laikmeta un vēstures liecībām, kā arī laba vēsts nākamajām paaudzēm par to, ka, par spīti grūtībām, ir iespējams tik ilgu mūžu nodzīvot kopā, — stāsta S. Leikuma. 

       Zelta pārus šajā dienā uzrunāja Leonīds Salcevičs, kā arī Jēkabpils Goda pilsone un ilggadējā Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Ilga Stare, muzikālus sveicienus sūtīja Krustpils kultūras nama jauktais vokālais ansamblis “Vakarvējš” Ilzes Samules vadībā, svinīgo Mendelsona kāzu maršu spēlēja pianiste Gunta Davidovska, bet pasākumu vadīja, dzeju lasīja, kā arī intervēja pārus Pēteris Draņevičs. Pasākuma noslēgumā zelta pāri tika aicināti uz zelta valsi, ko tiem nospēlēja Aleksandrs Gors un dziedāja Pēteris Draņevičs. Bija arī “Rūgts!” saukšana, šampanietis un kopīga kāzu torte.  

       - Šogad tika godināti šā gada zeltkāznieki, kuri laulājušies tālajā 1963. gadā. Pirmais pāris laulājās tā gada februārī, bet pēc kārtas pēdējie – tie, kuriem kāzas svinētas tieši 1963. gada 31. decembrī. Un vēl kas interesants: viens zelta pāris tieši šajā dienā – 12. decembrī 1963. gadā bijuši uzsaukti baznīcā. Tāpēc pēc ceremonijas Tautas namā viņi devās uz katoļu baznīcu, lai arī tur svinīgi atzīmētu šo dienu. Šīs paaudzes cilvēki ir dzimuši grūtajos pēckara gados, un arī laiks, kad viņi veidoja savas ģimenes, nebija pārāk viegls. Tomēr mēs viņus redzam enerģijas un apņēmības pilnus šajā dzīvē vēl paveikt daudz labu lietu, — secina S. Leikuma.

 

D. Gagunova foto

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. banzai kociņš
    pirms 5 gadiem

    Tur vajag iekšas lai 50 gadus nodzīvotu ar vienu sievu

    Atbildēt

Pievienot komentāru