Jēkabpilī līksmi nosvinēti Mikolajki
INESE ZONE

7. decembrī Jēkabpils tautas namā tika svinēti Mikołajki, ko Jēkabpils poļu kopiena un poļu valodas un kultūras pulciņš organizē kopā ar Polijas vēstniecību Rīgā.
    6. decembrī visā pasaulē poļi svin savus tradicionālos svētkus – Mikolajkus jeb svētā Nikolaja dienu. Polijā  Ziemassvētku vecītim vārds ir Nikolajs (poliski – Mi­kolajs), un 6. decembrī atzīmē viņa vārda dienu. Sa­skaņā ar ticējumiem Miko­lajs šajā dienā pārbauda, kā ģimenēs notiek gatavošanās Ziemassvētkiem, vai bērni ir labi un paklausīgi, un iepriecina mazos ar dāvanām. 
      Jau otro gadu Jēkabpils un citu pilsētu poļu bērni kopā ar ģimenēm Mikolaj­kus svin Jēkabpilī. Pasākumu Jēkabpils tautas namā ievadīja koncerts, kurā uzstājās Jēkabpils poļu valodas un kultūras pulciņa dalībnieki un plašu koncertprogrammu sniedza viesi no Daugavpils – J. Pilsudska Daugavpils Valsts poļu ģimnāzijas deju kolektīvs «Ku­kulečka» (latviski «Dzegu­zīte»). 
      Ar uzrunām koncertu ie­vadīja viesi – Polijas Repub­likas konsule Latvijā Malgo­žata Hejduk-Grome­ka (Mał­gorzata Hejduk-Gro­mek) un Jēkabpils do­mes priekšsēdētājs Aivars Kraps.
      – Jēkabpils bija, ir un būs daudznacionāla pilsēta. Poļu un latviešu tautu vieno tuvas attiecības, ko parāda arī attiecības abu valstu starpā. Jēkabpilij ir laba sadarbība ar divām sadraudzības pilsētām Polijā, un esam atbalstījuši savstarpējas bērnu un jauniešu nometnes, – sacīja Aivars Kraps. Viņš novēlēja, lai Mikolajki Jēkabpilī kļūst par ikgadēju tradīciju. 
      Pasākuma organizatore un poļu valodas un kultūras pulciņa vadītāja Je­ka-terina Grahoļska-Krju-kovska stāsta, ka poļu valodas un kultūras pulciņa dalībnieki ne tikai apgūst poļu valodu, vēsturi un tradīcijas, bet arī vairākas reizes gadā dodas uz Poliju, lai tur papildinātu valodas un citas zināšanas. Atbalstu aktivitātēm sniedz Polijas vēstniecība.
     – Poļi visā pasaulē ir kā viena ģimene, lai kur arī nedzīvotu kopiena. Pēc tādiem svinīgiem, patriotiskiem pasākumiem kā Polijas un Latvijas neatkarības dienas svinības Mikolajki ir sirsnīgs ģimenisks pasākums bērniem kopā ar vecākiem un vecvecākiem. Mūs atbalsta Daugavpils poļu kopiena un arī poļu draugi no Viļņas – uzņēmums, kas rīko pasākumus, kas gādājuši par priecīgu pārsteigumu bērniem, lai ciemos atnāktu Mikolajs un būtu jautra deju mūzika un krāšņas gaismas, – stāsta Jekaterina Gra­hoļska-Krjukovska. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru