Jēkabpilī māju energoefektivitātes programmai pieteikušās 12 mājas
INESE ZONE

Latvijas iedzīvotājiem energoefektivitātes programmā līdz 2023. gada 31. decembrim pieejams ES atbalsts 166 miljonu eiro apmērā, tai skaitā 136 miljoni eiro grantiem, lai atjaunotu savus mājokļus. Tiek lēsts, ka no aptuveni 20 000 daudzdzīvokļu mājām naudas pietiks apmēram 600 namiem. Nu izskan informācija, ka maksimālais pieteikumu skaits jau sasniegts un brīvas naudas šim nolūkam nav.
     SIA «JK Namu pārvalde» valdes priekšsēdētājs Ainars Vasilis, jautāts par to, cik māju Jēkabpilī pagūs izmantot šo iespēju, stāsta, ka tādas ir 12. 
     -Projektam Jēkabpilī bija pieteikušās 12 daudzdzīvokļu mājas. Deviņām no tām finanšu institūcijā  «Altum» ir saņemts savs numurs atbalsta saņemšanai. Tas nozīmē, ka tās jau ir iekļautas summā, par kuru var teikt, ka tās praktiski nav, jo tā jau ir iezīmēta siltināšanas projektiem. Trim mājām esam nonākuši līdz projektu stadijai, un projekti jau atrodas saskaņošanā būvvaldē. Tiklīdz saskaņojums būs pabeigts, arī šos trīs projektus iesniegsim «Altum». Ja tām tiks piešķirts numurs, tas nozīmēs, ka finansiālu atbalstu varēs saņemt visas 12 mājas. Ja gadījumā finanšu projektiem vairāk nav, tad mājas paliks kā rezervistes. Ko tas nozīmē? Siltināšanas programmas iespēju izmantošana ir komplicēts pasākums ar vairākām pakāpēm, iepirkumiem un vairākām saskaņošanām  un pārskatīšanām.  Šobrīd esam izgājuši pirmo iepirkumu un nonākuši līdz «Altum». Nākamais solis ir būvniecības, būvuzraudzības un projekta vadības iepirkuma izsludināšana. Kad tas ir izdarīts, izsludina iepirkumu uz finansējumu, un, kad tas ir izdarīts, atkal sanāk mājas dzīvokļu īpašnieki un pasaka galavārdu, vai viņi  īstenos šo projektu. Tātad ir iespējams, ka saistībā ar kādu māju process apstājas. Un, ja tā notiek, tad vietā stājas māja, kas palikusi rezervē, – skaidro Ainars Vasilis.
     Viņš piebilst, ka process nav steidzināts, bet, ja būtu darījuši to jau šogad, tad tas būtu daudz dārgāk nekā nākamgad. Tas tā esot tāpēc, ka jauniem ES projektiem finansējums šajā periodā vairs nebūs pieejams. Tas nozīmē, ka celtniecības izmaksas būs pieejamākas, jo ir noslēdzies viens plānošanas periods un darbi jāpabeidz 2020. gadā. A. Vasilis stāsta, ka namu siltināšanu reāli varētu uzsākt 2021. un 2022. gadā, bet darbi jāpabeidz 2023. gadā. 
      12 mājas, kas pieteikušās programmai, ir: Bebru ielā 33, 12, 16, 1, 2; Liepu ielā 22; Draudzības alejā 14; Mežrūpnieku ielā 10; Celtnieku ielā 15; Dārzu ielā 7; Brīvības ielā 5a; Viestura ielā 41. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Jurka
  Jurka
  pirms 1 gada

  Globālā sasilšana, bet te kāds vēl siltinās.

  Atbildēt
 2. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 gada

  Būs zvēra.

  Atbildēt

Pievienot komentāru