Jēkabpilī nosvinēta Masļeņica
Diana Rodionova, krievu biedrība „Rodņik” pārstāve

Aizvadītajā sestdienā Jēkabpil Kena parkā notika tradicionālie Masļeņicas jeb  ziemas pavadīšanas svētki, kurus organizēja Jēkabpils krievu biedrība “Rodņik” ar pilsētas pašvaldības un kultūras pārvaldes atbalstu.
       Pasākumu ieskandināja Masļeņicas dziesmas un dejas, Jēkabpils 2. vidusskolas audzēkņi uzstājās ar brīnišķīgu uzvedumu. Svētkiem pievienojās arī Jēkabpils baltkrievu biedrība “Spatkanne” un ukraiņu biedrība “Javir”. Bērni piedalījās rotaļās, kuras organizēja biedrība “Rodņik” un jauniešu biedrība “Restart.lv”. Protams, neizpalika arī bez tradicionālā cienasta – pankūkām un karstas tējas.
      Pasākuma vadītāji salīdzināja slāvu un latviešu ziemas pavadīšanas tradīcijas un nonāca pie slēdziena, ka gan Masļeņicai, gan Meteņiem ir daudz kopīga: mūsu senči priecājās par pavasara atnākšanu, centās jautri un saudzīgi aizvadīt ziemu, dedzināja salmu lelli – ziemas simbolu, un apdāvināja bērnus ar dāvanām.
       Jēkabpils krievu biedrība “Rodņik” izsaka pateicību visiem svētku dalībniekiem, uzņēmējiem, pilsētas pašvaldībai par atbalstu, kā arī skatītājiem – par labo garastāvokli!
 
D. Gagunova foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru