Jēkabpilī notika televīzijas realitātes šova «X faktors» dalībnieku atlase
ILZE BIČEVSKA

Piektdien Jēkabpilī, Tau­tas nama mazajā zālē, notika televīzijas realitātes šova «X faktors» dalībnieku atlase, uz kuru bija ieradušies kandidāti ne tikai no Jēkabpils un ap­kārtējiem novadiem, bet arī no Madonas, Jelgavas, Rīgas un Daugavpils. Da­lībnieku uzstāšanos vērtēja producents Guntars Gul­biņš, mūziķe Maija Sējāne un dziedātājs Mar­kus Riva.
 
    Atlasei bija pieteikušies vairāk nekā četrdesmit dalībnieki, kuri uzstājās gan dziedot «a capella», gan ar pavadījumu ierakstā, gan spēlējot mūzikas instrumentu (ģitāru). Vienu brīdi Tautas nama vestibilā vienkopus bija sanācis itin liels pretendentu pulciņš, un vairākiem līdzi bija arī draugi un ģimenes locekļi, un dažs labs pavadītājs izskatījās vairāk uztraucies nekā pats dalībnieks. 
    Jēkabpilietis Artūrs (30 gadi, patlaban strādā celt­niecībā, mācījies mūzikas vidusskolā, kuru nav pabeidzis) BD pastāstīja, ka viņš «X faktora» pirmajai sezonai līdzi sekojis neesot, bet tagad vēlas izmēģināt spēkus, jo viņš kā cilvēks, kuram jau ir zināma skatuves pieredze (savulaik spēlējis grupā), atkal gribētu izjust lielo enerģiju, kas gūstama, atrodoties uz skatuves. Artūrs atlasei bija sagatavojis grupas «Bona­par­ti.lv» dziesmu, ko šī grupa dziedāja Eirovīzijā – «Questa notte» («Šonakt») un Dona dziesmu «Tepat». 
     Madonietis Intars uz atlasi atbrauca ar ģitāru plecos un mutes ermoņikām plecu statīvā. Viņš stāstīja, ka ģitāru nēsājot sev līdzi pastāvīgi un bez tās jūtoties kā bez rokām. Intars nesen «reemigrējies» no Vācijas, kur laiku pa laikam strādājis celtniecībā, bet pārsvarā tomēr bijis ielu muzikants, kā arī spēlējis krodziņos un piedalījies vairākos Vācijas mūzikas festivālos, piemēram, «Fest der Kulturen», kurā uzstājušies visu to tautu pārstāvji, kas patlaban šajā zemē raduši mājvietu. Intars palepojās, ka viena dziesma, kuras ierakstā piedalījies arī viņš, patlaban skanot «Latvijas Radio2». Mūziku un ģitārspēli viņš uzskata par savu darbu un sirdslietu, un viss, ko Intars šajā jomā prot, pārsvarā apgūts pašmācības ceļā. Atlasē viņš dziedāja vienu no krievu izpildītāja Grigo­rija Ļepsa dziesmām.
     Tāpat kā «X faktora» pirmajā sezonā, arī šīs sezonas vajadzībām kandidātu pieteikumi tiek pieņemti trīs kategorijās: vecuma grupā 16 – 25 gadi, vecuma grupā 25+, kā arī vokālo grupu kategorijā. Kā vokālā grupa šajā atlases dienā uzstājās trīs agrākā Daugavpils «Oranžā kora» dalībnieces – Olga Stupiņa, Inta Gu­dovska (Ļaksa) un Anita Levša, kuras tā arī savu trio pieteica – «Oranžās». Uz jautājumu, kāpēc viņas, kurām jau ir gana iespaidīga skatuves pieredze, pieņēmušas lēmumu startēt «X faktorā», dziedātājas atbildēja, ka nolēmušas iznākt laukā no savas komforta zonas, skatuves otrā plāna. Viņas jau ilgāku laiku dzied «back vocal» tādiem māksliniekiem kā Intars Busulis, Nor­munds Rutulis, Antra Sta­fecka, Andris Ērglis un, protams, turpina sadarbību ar kādreizējā Daugavpils Oranžā kora vadītāju Ati Auzānu. 
      – Jau pagājuši desmit gadi, kopš uzvarējām šovā «Koru kari», jā, ir skatuves pieredze, bet gribējās ko jaunu. Kā saka – dzīvos, redzēs! Nestresojam, bet pamēģināsim. Patlaban di­vas no mums – es un Inta –esam bērna kopšanas atvaļinājumā, bet citādi – esam strādājošas sievietes. Es strādāju parādu piedzīšanas firmā, Anitas darbavieta ir lidosta, bet Intas – «Latvijas dzelzceļš». Savukārt mūzika mūsu dzīvē nav bijusi nolikta malā ne brīdi: tā mums visu laiku ir klāt, – stāsta Olga.
    Dziedātājas sacīja, ka atlasē viņas žūriju vēlas «paņemt» ar savu enerģiju un, kā jau visi, bija sagatavojušas divas dziesmas, kur viena no tām bija tautas dziesma. Taču vērtētāji prasīja nodziedāt tikai vienu – «kaut ko angļu valodā», un trio izpildīja «Belle of the Belfast City» – vienu no Oranžā kora repertuāra dziesmām.
    Šī bija jau piektā no sešām šova atlasēm (pirms tam Liepāja, Valmiera, Jelgava un Rēzekne), un pēdējā atlase būs Rīgā.  
    – Šīs ir t.s. «melnās» at­lases, pirmais solis, gatavojoties otrajai «X faktora» sezonai. Tie kandidāti, kurus aicinās uz nākamo kārtu, vasaras vidū tiks noklausīti atlasē, kas notiks Rīgas kinostudijā. Klausoties šo­dienas pretendentos, jāteic, ka nebija tādu uzstāšanos, kur vīstu ausis. Drīzāk pretēji – bija ļoti daudz tādu, kuri, manuprāt, varētu tikt uz nākamo kārtu. Jā­piezīmē, ka puse no visiem pretendentiem bija no Jēkabpils, tāpat kandidātu vidū bija arī interesantas personības, ko mēs arī ņēmām vērā, jo šis šovs nav tikai dziedāšanas šovs. Uz skatuves vēlamies redzēt arī cilvēkus ar harismu. Vēl kas – šajā kastingā bija vairākas grupas, ko īpaši meklējam. Vispār interesanti tā apbraukāt visu Latviju un satikt tik daudz talantīgu cilvēku. Ko viņiem dos šis šovs? Popularitāti, ko spēj dot vienīgi televīzija, un platformu, no kuras startēt tālāk. Kā tas izdosies šova uzvarētājiem, tas jau lielā mērā atkarīgs no katra paša, – stāsta viens no šīs atlases vērtētājiem dziedātājs Markus Riva. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru