Jēkabpilī notiks diskusija par administratīvi teritoriālo reformu
Rūta Grikmane, LTRK Mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Zemgales plānošanas reģionu aicina  piedalīties diskusijā «Kā veicināt labvēlīgu uzņēmējdarbības vidi Latvijas reģionos», lai runātu par uzlabojumiem, kas saistīti ar pārdomātu teritoriālo sadalījumu, uzlabojot uzņēmēju un sabiedrības dzīves vidi. Tikšanās notiks 15. februārī plkst. 10.30 Krustpils kultūras namā.
     Diskusiju mērķis ir rast idejas, kā izveidot uzņēmējiem un iedzīvotājiem izdevīgu un ekonomiski pamatotu modeli pašvaldību dalījumam tā, lai sabalansētu intereses dzīves vides uzlabošanai. Tāpat būtiski meklēt risinājumus tam, kā saim­nieciski un efektīvi izlietot pieejamos finanšu resursu skolu, medicīnas un drošības iestāžu uzturēšanai, nodrošinot iespējami augstu pašvaldību sniegto pakalpojumu kvalitāti. Lai diskusijas būtu visaptverošas, pasākumā piedalīsies gan novadu iedzīvotāji un uzņēmēji, gan pašvaldību pārstāvji un vadītāji, kā arī pieaicinātie nozaru eksperti.
    Konferenci ar uzrunām atklās LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un LTRK prezidents Aigars Ros­tovskis, taču pēc tam par situāciju Latvijā un savu redzējumu runās Latvijas Lie­lo pilsētu asociācijas  izpilddirektors Viktors Va­lainis, Jēkabpils  domes priekš­­sēdētājs Raivis Ra­gainis, Salas novada domes priekš­sēdētāja Irēna Sproģe, SIA «DLLA» valdes priekšsēdē­tājs Armands Lībietis, VARAM Reģionālās politikas departamenta direktors Rai­vis Bremšmits un Pašvaldību departamenta direktora viet­nieks Arnis Šults, IZM Izglītības departamenta direktore Līga Buceniece un citi.
    «Lai zinātu, kā nokļūt līdz ekonomiski un teritoriāli atbilstošam reģionālajam dalījumam, būtiski saprast, kādas problēmas pašreiz izjūt uzņēmēji un iedzīvotāji. Esam identificējuši to, ka patlaban vietvaldes nav ieinteresētas biznesa un investīciju piesaistīšanā un noturēšanā, kam jāmeklē risinājums un pareizi instrumenti, lai pašvaldības savā veidā konkurētu par to, ka bizness tiek reģistrēts tieši pie viņiem. Taču ir virkne vēl neizrunātu un neaptvertu problēmu, tādēļ esam uzsākuši aktīvas diskusijas dažādos reģionos, lai tādējādi spē­tu piedāvāt savu redzējumu gan atbildīgajiem ierēdņiem, gan politiķiem, nodrošinot efektīvas reformas un labākos risinājumus,» saka Jānis Endziņš.
   Uz diskusiju aicināti iedzīvotāji, uzņēmēji, novadu vadītāji un citi interesenti.
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. he he
    he he
    pirms 6 mēnešiem

    Viss jau sen ir aizgājis pa pieskari.

    Atbildēt

Pievienot komentāru