Jēkabpilī notiks Pasaules tūres posms galda hokejā
Juris Šteinbergs

12. septembrī Jēkabpils Sporta namā risināsies Pasaules tūres posms  «Latvia Open 2015» galda hokejā. Tā būs lieliska iespēja vērot spēcīgākos pasaules galda hokejistus, sekot līdzi aizraujošiem mačiem un varbūt pat pašam izmēģināt spēkus šajā sporta veidā. 
   — Galda hokeja  politika ir tāda, ka, jebkurš, arī iesācējs, var piedalīties jebkāda līmeņa sacensībās, pat Pasaules supersērijas mačos. Izņēmums ir Pasaules un Eiropas čempionāti, kuros startē valstu izlases. Rīkojot šo posmu Jēkabpilī, mums ļoti svarīgs ir sociālais aspekts — parādīt šīspuses   bērniem un jauniešiem, ka brīvo laiku var pavadīt ne tikai pie datora, bet arī nodarbojoties ar aizrautīgu sporta veidu, kas pieejams praktiski jebkuram. Galda hokeja inventārs nav dārgs (oficiālas  sacensības notiek uz zviedru firmas «Stiga» galdiem, kuru cena ir aptuveni 60 eiro), mači notiek bieži, un katram ir iespējas krāt pieredzi, meistarību un reitinga punktus. Federācija ir izstrādājusi arī metodiskos materiālus spēles pamatu apgūšanai, — stāsta Latvijas Galda hokeja federācijas prezidents Romāns Blūmentāls. 
   Jēkabpils Galda hokeja kluba pārstāvis Kristaps Zarinieks pastāstīja, ka gaida ierodamies 70  līdz 100 dalībnieku. Pirms šī notikuma klubs rīkos savas sacensības, kurās aicinās piedalīties visus interesentus. Šī turnīra dalībniekiem būs iespēja  pasaules tūres posmā Jēkabpilī piedalīties bez dalības maksas. 
Jautāts par motivāciju rīkot šo turnīru, K. Zarinieks saka: —  Jēkabpils galda hokeja klubs regulāri ir rīkojis Latvijas kausa posmus. Pasaules tūres posms ir jauns izaicinājums, kuru paši uzņēmāmies. Iniciatīva to rīkot nāk no mums, un federācija to atbalstīja. Mūsu pilsētā nav notikušas  nevienas pasaules vai Eiropas mēroga  sacensības, un kāpēc lai pirmās nebūtu galda hokejā? Arī dome un Jēkabpils Sporta centrs mūs atbalsta. 
   Skaidrs, ka spēlētāji pārsvarā būs no Latvijas,  ieskaitot Pasaules čempionāta  medaļnieku Edgaru Caicu, taču jau pirmajās reģistrācijas dienās mājas lapā www.galdahokejs.lv savu dalību apstiprinājuši arī vairāki Krievijas un Igaunijas galda hokejisti. 
    — Pirms vairāk nekā 10 gadiem spēcīgākie bija skandināvi, taču tagad Pasaules reitingu saraksta augšgalā ir Latvijas un Krievijas pārstāvji. Kopumā tajā ir 10500 spēlētāji no 60 valstīm. Apmēram desmitā daļa no tiem — Latvijas pārstāvji. Atnākot uz Jēkabpils Sporta namu paskatīties, kā cīnās sportisti, it sevišķi izslēgšanas spēlēs, jūs re­dzēsiet pasaules līmeņa galda hokeju. Atnāciet kaut uz piecām minūtēm — ja nepatiks, neko darīt, bet, ja tas kādu ieinteresēs, būsim savu mērķi sasnieguši, —   saka R. Blūmentāls. 
   Galda hokeja sacensību vērošana gan ir nedaudz specifiska. No tribīnēm daudz neko redzēt nesanāks. Skatītāji mačus vēro netālu no galdiem. Skaidrs, ka ilgi nostāvēt neizdosies, taču, tā kā ieeja ir bez maksas, to var darīt arī vairākas reizes dienā. 
 
Autora foto: Organizatori (no kreisās) — Kristaps Zarinieks, Romāns Blūmentāls un Andrejs Kuzņecovs — arī paši piedalīsies  turnīrā.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru