Jēkabpilī notiks prāta spēles
INESE ZONE

Jēkabpils domes sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības jautājumu komitejā deputāti lēma par Latvijas Pašvaldību savienības piedāvājumu rīkot Jē­kab­pilī Latvijas simtgadei veltīta prāta spēļu turnīra   atlases sacensības.
    Pašval­dību sa­vienība ir saņēmusi piedāvājumu no erudīcijas komandu spēles «Prāta spēles» organizatoriem kopā ar pašvaldībām sarīkot «Simt­gades kausa» sacensības Latvijas reģionos ar  finālsacensībām Rīgā. Komitejas vadītāja Līga Kļaviņa informēja, ka   erudīcijas spēles notiks pēc reģionu principa un Zemgalē tās sāks rīkot Jelgavā, tad Bauskā, Tukumā un Jēkabpilī, kur spēles notiks 4. augustā. Vispirms plānotas piecas atlases sacensības katrā no reģioniem, pēc tam reģionu pusfināli un noslēgumā – fināls, kas norisināsies Rīgā. Tajā tiks izspēlēts 1000 eiro vērts «Simtgades kauss», kas ir jaunā mākslinieka Henriha Bināna autordarbs. 
    Jēkabpils domei lēmums par dalību šajā pasākumā jāpieņem līdz 16. martam. Ja pašvaldība piekrīt rīkot spēles, tai jānodrošina spēļu norises vieta, sabiedrības informēšana par spēļu norisi, noteikumiem un iespējām piedalīties un projekta līdzfinansējumu 450 eiro apmērā. Savukārt biedrība «Prāta spēles»  organizē un vada spēļu norisi 25 Latvijas pilsētās ar papildu reģionālajām pusfināla izspēlēm un finālu, nodrošina pasākuma sagatavošanu, vadīšanu, projekta koordinēšanu,  tehnisko nodrošinājumu, spēles satura izveidi un pielāgošanu. 
   Komitejas locekļi vienojās, ka pasākums ir atbalstāms un Jēkabpils pašvaldībai jāpiekrīt šim piedāvājumam.
   Kā informē pasākuma organizatori, maksimālais dalībnieku skaits komandā  ir seši dalībnieki.  Vienā reizē piedalās 15 līdz 25 komandas. Ja pieteiksies vairāk komandu, nekā iespējams uzņemt telpās, tad «Prāta spēles» šajā dienā pēc pirmās spēles izspēlēs papildu spēli, lai visi dalībnieki varētu piedalīties.
   «Prāta spēles» ir šobrīd lielākā intelektuālā komandu spēle Latvijā. Tā darbojas kopš 2011. gada, ieguvusi lielu popularitāti. Rīgā spēles notiek katru nedēļu no pirmdienas līdz piektdienai un tajās katru dienu piedalās 25 līdz 30 komandas. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru