Jēkabpilī pēc ilgāka pārtraukuma koncertē
ILZE BIČEVSKA

Pēc vairāku gadu pārtraukuma saviem cienītājiem jauku dāvanu sagādājis "Kazanovas orķestris", kas atkal sanācis kopā, lai nospēlētu vairākus koncertus. Otrais no tiem būs sestdien, 17. jūnijā, Krustpils kultūras namā. Tas sāksies pulksten 19.00. 
    Šiem koncertiem (pārējie divi – 15. jūnija koncerts Siguldā un 20. jūnija koncerts Rīgā) tiek gatavota gan instrumentālā, gan vokāli instrumentālā mūzika no F. Sinatras, "The Beatles", "Queen", "Led Zeppelin", "Scorpions" u.c. mūziķu repertuāra. Solisti – rokgrupas "Baltā klints" mūziķis Miķelis Vanags, ģitārists Viesturs Melders, jaunā un talantīgā džeza vokāliste Elīza Baķe un lieliskais tenors Ansis Bētiņš. Koncertā varēs dzirdēt arī skaņdarbus, kuri atzīti par visu laiku labākajiem rokmūzikas hitiem – "Stairway to Heaven" ("Led Zeppelin"), "Bohemian Rhapsody" ("Queen"), "A Day in the Life" ("The Beatles"). Īpaši jāizceļ trīsdaļīgā simfoniskā svīta divām elektriskajām ģitārām, basģitārai, bungām un orķestrim, kas balstīta uz grupas "Scorpions" skaņdarbiem. Aranžijas un transkripcijas simfoniskajam orķestrim veidojis "Kazanovas orķestra" vadītājs Toms Rēķis.
    – Pārtraukums mūsu darbībā ilga aptuveni trīs gadus, līdz pirms diviem mēnešiem operatīvi sanācām kopā un nolēmām, ka jāgatavo šī programma. Acīmredzot pastāv nezūdoša interese no tiem orķestra dalībniekiem, kuri tajā spēlē no pirmsākumiem, un, kā redzams – joprojām mums ir vēlme kopā muzicēt, – secina diriģents Toms Rēķis. Laika gaitā orķestra sastāvā notikušas izmaiņas, jo vairākus tā agrākos dalībniekus dzīve un darbs aizveduši prom, pat uz citām valstīm, toties vietā nākuši citi. Kā T. Rēķis teic – cilvēki, kuriem muzicēšana ir pamata darbs. 
    Atgādināsim, ka "Kazanovas orķestris" tapa 2008. gadā, kad toreizējiem Jēkabpils Valsts ģimnāzijas audzēkņiem vajadzēja iestudēt tradicionālo žetonu vakara izrādi. 
    – Jau sākumā bijām nolēmuši, ka mūsu iestudējums – A. Eglīša luga "Kazanovas mētelis" – būs ar dzīvo mūziku. Tātad – vajadzīgi instrumenti. Tā arī orķestris tapa. Mums bija interesanti strādāt: pašiem rakstīt aranžijas, klausīties ierakstus un censties notis pierakstīt. Iestudējām izrādi, par kuru domājām, ka tas būs tikai vienreizējs pasākums, bet, kā jau dzīvē notiek – sanāca citādi: sākām koncertēt, un viss aizgāja tādā kā plūsmā turpmākos piecus gadus, – atceras T. Rēķis. 
     Pēc vidusskolas absolvēšanas daudzu orķestra dalībnieku ceļš veda uz galvaspilsētu, uz augstskolām, kur ne visi apguva mūziku. Orķestrī spēlēja topošie matemātiķi un fiziķi, mediķi un citu profesiju pārstāvji. Gan tolaik, gan tagad "Kazanovas orķestrī" ir ap piecdesmit dalībnieku, no kuriem, kā jau minēts, patlaban pārsvarā ir ar mūziku saistīti cilvēki. T. Rēķis uzsver, ka šajā Jēkabpilī dzimušajā orķestrī joprojām ir arī jēkabpilieši. 
    – Visvairāk jēkabpiliešu ir flautu un oboju grupā – tie ir agrākie mūzikas skolotājas Smaidas Ščerbickas audzēkņi. Savukārt vijoles, altus un čellus mums spēlē jauni dalībnieki, kursi pārsvarā nākuši no Mūzikas akadēmijas un mūzikas vidusskolām, – stāsta Toms Rēķis. Savukārt pats orķestra diriģents tūlīt būs ķīmijas zinātņu doktors, strādā par ķīmijas pasniedzēju Latvijas Universitātē, kur viņam ir ap simts studentu. Vēl Toms Rēķis nodarbojas ar pētniecību, un, kā redzams – arī mūzikai viņa dzīvē joprojām atvēlēta stabila vieta. 
    Viens no pēdējiem koncertiem, kurā pirms pārtraukuma muzicēja "Kazanovas orķestris", bija uzstāšanās Lielajā ģildē kopā ar grupu "Tumsa". Nu mums atkal ir iespēja baudīt mūziķu sniegumu. 
   Orķestra atbalstītāji: Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skola un SIA "Dona".
 
Foto no "Kazanovas orķestra" arhīva 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru