Jēkabpilī saslimšanu ar Covid – 19 konstatē vēl divām personām
INESE ZONE

BD jau informēja par situāciju Ābeļu pamatskolā, kur Covid -19 saslimšana konstatēta kādai pedagoģei. Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps ceturtdien informēja, ka, veicot Covid – 19 testus Ābeļu skolas pedagoģes kontaktpersonām,  Jēkabpilī saslimšana ar Covid - 19 konstatēta diviem Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra (BJC) darbiniekiem. A. Kraps stāsta, ka ir apzinātas visas saslimušo kontaktpersonas,  bet visiem analīžu rezultāti vēl nav zināmi. Kontaktpersonu vidū, kurām gaida analīzes, esot arī vairāku Jēkabpils skolu pedagogi. Ja kādam tests būs pozitīvs, lems, kā organizēt skolas darbu.  Pozitīvi esot tas, ka daudzām kontaktpersonām analīzes izrādījušās negatīvas, tātad viņi nav inficēti. Tomēr situācija esot tāda, ka ik brīdi var būt informācija par kādām pozitīvām analīzēm. 
Gan saslimusī Ābeļu pamatskolas skolotāja, gan viņas kontaktpersonas piedalījās pedagogu arodbiedrības organizētā seminārā, kur, iespējams, notikusi inficēšanās.
A. Kraps stāsta, ka 8. oktobra pēcpusdienā tika sasaukta Jēkabpils pašvaldības iestāžu vadītāju attālināta sanāksme, kurā lemts, kā organizēt darbu pilsētā, pieaugot saslimstībai ar Covid-19. A. Kraps minēja, ka BJC darbinieki, kuriem konstatēta saslimšana ar koronavīrusu, maz kontaktējušies ar citiem BJC darbiniekiem. Tāpēc  nolemts, ka iestāde darbu nepārtrauks. A. Kraps arī sacīja, ka  visas saslimušo kontaktpersonas atrodas pašizolācijā.
Domes priekšsēdētājs informēja, ka nolemts no 12. oktobra atcelt visus pašvaldību iestāžu darbinieku komandējumus un seminārus un aizliegt doties ekskursijās. Tāpat noteikts, ka arī Jēkabpilī nevarēs iebraukt viesi pieredzes apmaiņas braucienos vai uz citiem pasākumiem Jēkabpils pašvaldības iestādēs.  
-Visiem darbiniekiem ir noteikts, ka, sajūtot saslimšanas simptomus, ir jāpaliek mājās un jāpārliecinās, vai nav nepieciešams veikt Covid-19 testu. Esam arī nolēmuši, ka vairāki desmiti pašvaldības administrācijas darbinieku, kam tas ir iespējams, strādās attālināti. Arī pašvaldības iestāžu vadītājiem ir uzdots organizēt attālināto darbu, - sacīja Aivars Kraps.
Viņš minēja, ka situācija Ābeļu pamatskolā un Jēkabpilī ir cieši saistīta, jo bērni un pedagogi dzīvo,  strādā vai mācās gan Jēkabpilī, gan Jēkabpils novadā. A. Kraps kā pozitīvu piemēru minēja, ka ģimenes, kuru bērni mācās Ābeļu pamatskolā, bet dzīvo pilsētā, izturoties apzinīgi. Šo ģimeņu jaunākie bērni, kas apmeklē Jēkabpils bērnudārzus vai skolas,  audzinātājām tiekot nodoti pie iestādes vārtiem, vecākiem neejot iekšā, tā mazinot inficēšanās risku.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. Klerks
  Klerks
  pirms 3 mēnešiem

  Klerkiem atkal attālinātais "darbs" - Maxima, Depo utt. turās...

  Atbildēt
 2. Skolnieciņš
  Skolnieciņš
  pirms 3 mēnešiem

  Lūdzu, mani mīļie tautieši, neceļosim lieki uz ārzemēm! «No rītdienas pašizolācija Latvijā nebūs jāievēro pēc atgriešanās no Somijas, Norvēģijas, Kipras un Vatikāna, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.» neceļosim uz ārzemēm! Mums Vatikānā nav ko darīt. Būsim saprātīgi un lieki neriskēsim ar savu un līdzcilvēku drošību. Paliksim mūsu mīļajā zemītē - Latvijā. Latvija ir Latvju Dievu dāvana mums. Lūgsim Dabas Māti, lai viņa mūs pasargā no nelaimēm. Mēs visi esam Dabas Mātes bērni. Dabas Māte mūs mīl. Iedegsim zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei. Lai Latvju Dievi mums stāv klāt! Stipru veselību un ilgu mūžu vēlot, Skolnieciņš Latvju Skaudības Dievs [Baltu Skaudības Dievs] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) Skolnieciņš® Skolnieciņš™ #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #PozitīvāEnerģija #LatvjuDievi

  Atbildēt
 3. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 3 mēnešiem

  vai nepietiek ar to, ka tu jau NRA murgo?

 4. Lai veselība!
  Lai veselība!
  pirms 3 mēnešiem

  Tikai domāju, kā bērna "nodošana pie vārtiem" pasargā no inficēšanās tos,kas ar to bērnu kontaktējas pēc tam?Vai vīruss ir tik apzinīgs,ka paliek ārpus vārtiem?

  Atbildēt
 5. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 3 mēnešiem

  Visss vajag deportetno Jēkabpil āra!

  Atbildēt

Pievienot komentāru