Jēkabpilieši uzspiež 223 tonnas
Juris Šteinbergs

Sestdien Jēkabpilī pie t/c «Sēlija»  norisinājās tautas sporta projekta «Latvijas spēcīgākā  pilsēta»  posms.
   Šajās sacensībās spiešanā guļus uz reižu skaitu vīriem  jātiek galā ar 50 kg, bet sievietēm un jauniešiem –   ar 20 kg svaru stie­ni. Visi uzspiestie kilo­grami tiek summēti kopā, tā nosakot, kura Latvijas pilsēta ir visspēcīgākā. 
   Pirmie divi posmi šogad notika Rīgā un Saulkrastos, kur tika uzspiestas attiecīgi 122 un 126 tonnas. Jē­kabpilieši šos sasniegumus pārsniedza teju divas reizes, kopumā pievarot 223 740 kg. 
   Dāmu kopējais ieguldījums bija 17 600 kg, vislabāko rezultātu sasniedzot Tatjanai Tokarevai – 82 reizes. Otrā ar 78 reizēm bija Ludmila Samoilava, bet trešā – Nadežda Medveckaja (72 reizes). 
   Jaunieši Jēkabpils rēķinā ierakstīja 24 540 kg. Trešo rezultātu sasniedza Oļegs Birkovs (111 reizes), otrais ar 160 reizēm bija Niks Silavnieks, bet pirmais, stieni uzspiežot 335 reizes, – Kalvis Daukste. Kalvja rezultāts pēc trijiem posmiem ir absolūti labākais jauniešu vērtējumā.
   Vīru devums kopējā rezultātā bija vislielākais –  181 600 kg. Tas saniegts, piedaloties 91 spēkavīram. Trešo rezultātu  ar 72 reizēm sasniedza Artūrs Ružs, otrais ar 81 reizi bija Artis Kronbergs, bet jēkabpilietis Uldis Veliks sasniedza fenomenālu rezultātu – 193 reizes, kas kopsummā deva 9650 kg.  Viņa veikums ir otrais labākais rezultāts šo sacensību vēsturē. 
    Paralēli konkursam notika arī pauerliftinga sacensības spiešanā guļus «Kur­bada kauss». No jēkabpiliešiem vislabākais sniegums bija Oļegam Jakovļevam, kas jauniešu grupā absolūtajā vērtējumā ieguva 3. vietu. Mazliet līdz goda pjedestālam absolūtajā vērtējumā  sieviešu grupā pietrūka Natašai Ņikitinai – 5. vieta  19 dāmu konkurencē.
Kopvērtējumā Jēkabpils Sporta centra komanda ie­ņēma piekto, bet sporta klubs «Viesīte» — devīto vietu. l

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru