Raina Tomašicka rezultatīva NBA Junioru līgas pasaules čempionātā
Sagatavoja J. Šteinbergs

Jēkabpils Sporta skolas un BJBS “Rīga/Rīdzene” audzēkne Raina Tomašicka Eiropas komandas sastāvā piedalījās  NBA Junioru līgas pasaules čempionātā, kas notika Orlando (ASV).
     NBA Junioru līgas pasaules čempionāts ir pirmais šāda veida globālais jauniešu basketbola turnīrs labākajiem U14 vecuma basketbolistiem. Čempionātā piedalījās 16 zēnu un 16 meiteņu komandas – pa astoņām no ASV, un dažādiem pasaules reģioniem (Āfrika un Tuvie Austrumi, Āzija un Okeānija, Kanāda, Ķīna, Eiropa, Indija, Meksika un Dienvidamerika. 
     Eiropas komandas sastāvs tika izraudzīts nometnē Slovēnijā, kurā piedalījās meitenes un puiši no 17 Eiropas valstīm. Raina Tomašicka uz nometni tika deleģēta pēc lieliskā snieguma  Latvijas Jaunatnes basketbola līgas rīkotajā NBA Junioru līgas turnīrā Jēkabpils pamatskolas komandā («Phoenix Suns»)  2016./2017. gada sezonā.
      Eiropas komanda grupas turnīrā pirmajā spēlē pārspēja Indijas izlasi ar  75:28 (spēle ilgst 4 x 8 minūtes). Raina spēlēja 15 minūtes   un guva   3 punktus, pa reizei izdarīja rezultatīvu piespēli, pārķēra un bloķēja bumbu.     Otrajā spēlē Eiropa pārspēja Dienvidamerikas komandu ar 85:20. Rainai septiņarpus minūtēs 4 punkti, 2 atlēkušās bumbas un  1 rezultatīva piespēle. Savukārt   spēlē ar Āzijas un Okeānijas komandu (50:49) viņai  22 minūtēs  4 punkti, 4 atlēkušās bumbas un 3 rezultatīvas piespēles.
     Izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā spēlē ar Meksikas vienību (65:14) Latvijas pārstāve bija efektīvākā Eiropas komandas basketboliste — 20 minūtēs   10 punkti, 8 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles, bet otrajā kārtā  ar Ķīnas vienību (63:45) 16 minūtēs — 9 punkti. 
Raina  bija Eiropas komandas rezultatīvākā spēlētāja Pasaules zonas finālspēlē ar Āzijas un Okeānijas apvienoto komandu (45:39),    23 minūtēs gūstot 18 punktus un izcīnot 5 atlēkušās bumbas,  savukārt finālspēlē ar labāko ASV komandu, kurā eiropietes zaudēja ar 38:68,  Rainas rēķinā nepilnās 28 minūtēs 11 punkti. 
      NBA Junioru līgas pasaules čempionāta laikā jaunieši ne tikai  sacentīsies laukumā, bet  piedalījās arī“NBA cares” sabiedriskā darba projektos.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Kad Raina vēl Jēkabpilī mācījās, jau tad paredzēju viņai spožu nākotni. Daudzi bija skeptiskāk noskaņoti, bet, re, ka man izrādījās taisnība! Visu sportisko jēkabpiliešu vārdā novēlu Rainai spožu basketbola nākotni! Kā Ventspils Pornziņģim!

  Atbildēt
 2. rudens
  rudens
  pirms 1 gada

  Ha! Spīdošas zināšanas par Porziņģi

 3. zinātājs
  zinātājs
  pirms 1 gada

  Savādi, bet līdz šim par Tomašicku absolūti neko nezināju. Turpmāk cītīgi sekošu viņas sportiskajām gaitām.

  Atbildēt

Pievienot komentāru