Jēkabpilietis izvelk milzu samu
Juris Šteinbergs

4. jūlijā pie sava mūža loma tika jēkabpilietis Igors Artemjevs. Viņš Pļaviņu ūdenskrātuvē pievārēja  59,940 kg smagu un tieši 2 metrus garu samu. 
     Igors, kurš izaudzis Daugavas krastā un vienmēr bijis kaislīgs makšķernieks, tikai pirms pāris gadiem nolēmis nopietni pievērsties samu makšķerēšanai ar domu noķert patiešām lielu zivi.  Lai to realizētu, makšķernieks iegādājies attiecīgus makšķerrīkus un ķēries pie plāna izpildes. Pērn lielākais sams bijis nieka 10 kg svarā. Šogad copmanis plānojis noķert vismaz 20 kg smagu ūsaini. Nu pieticīgais plāns pārpildīts ar trīskāršu uzviju.
     – Sestdienas rītā ar laivu biju Pļaviņu ūdenskrātuvē.  Ēsmai biju sagādājis naktstārpus, gliemjus un vistu aknas un biju paredzējis kvokot. Tomēr  pūta vējš, un likās, ka tādos apstākļos šīs samu makšķerēšanas veids varētu būt neefektīvs, tādēļ izlēmu kādu brīdi velcēt, kamēr pūtiens norimst. Ap pusdienslaiku tad arī sams pieķērās. Cīnījos ar to divas ar pusi  stundas. Izdevās milzeni pievilkt pie laivas, bet, tā kā tajā biju viens, iecelt zivi laivā nebija iespējams. Galu galā piestāju krastā, un tur  kāds makšķernieks palīdzēja samu dabūt malā, – stāsta Igors.
    Vaicāts, uz kādu mānekli ūsainis noķerts, veiksmīgais makšķernieks pastāstīja, ka viņam esot pazīstamu zīmolu vobleri par vairākiem simtiem eiro, bet rekordsamu iekārdinājis ar no «Aliexpress» pasūtītu ķīniešu «no name» mānekli. 
    Katru vasaru Daugavā un Pļaviņu ūdenskrātuvē tiek noķerti ievērojama izmēra sami. Pagājušogad ar murdu  zvejnieki noķēruši pat 100 kg makanu. Zivju, kas noķertas ar makšķeri, rekordus reģistrē Latvijas Makšķerēšanas sporta federācija, un samam tas pašlaik ir 84,7 kg. Arī Latvijas rekordists 2010. gadā noķerts Pļaviņu ūdenskrātuvē.  
 
 
Personīgā arhīva foto

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. Andrejs
  Andrejs
  pirms 3 mēnešiem

  Oho! Nu tas ir maktens ķēriens! Bravo, copman!

  Atbildēt
 2. Arča
  Arča
  pirms 3 mēnešiem

  Noķer un atlaid!!! Medniekiem-nošauj un atlaid......?

  Atbildēt
 3. Labais
  Labais
  pirms 3 mēnešiem

  Jā, no aliexpress var pasūtīt krietni lētāk kā pašmājās. Piemēri nav tālu jāmeklē - https://pirkt.lv/katalogs/turisma-un-sporta-inventars/

  Atbildēt

Pievienot komentāru