Jēkabpils autobusu parka autobuss nobraucis miljonu kilometru
Valda Priekule

SIA “Jēkabpils autobusu parks” šoferis Jānis Klementjevs, pirmdien veicot reisu ar «Scania» markas autobusu 3. maršrutā, piedzīvoja mirkli, kad autobusa spidometrs uzrādīja 1 000 000 kilometru nobraukumu. Šo faktu pieturā “Kurzemes iela” šoferis paziņoja arī autobusa pasažieriem, kuri izteica apsveikumus un  vēlējumu ripot vēl daudzus gadus.
    - Tā ir tāda mistiska sajūta, kad redzi – uz spidometra rindā sastājas seši deviņnieki un tad reizē nomainās uz nullēm, - atzīst pieredzējušais šoferis un nosmej - mēs ar autobusu jūtamies vienādi – autobus vēl nenoraksta, un mani arī vēl nē. 
   Jānis Klementjevs atceras, ka ar šo autobus sācis braukt 2012.gadā, kādi 200 000 kilometru pa pilsētas ielām esot nobraukti. - Pieradis esmu pie šī autobusa, sajūtu  kā savējo. Ja apsēdies citā, ir pavisam savādāk. Mums, šoferiem, ir ļoti svarīgi, kāds ir pārinieks. Man ar to ir paveicies, otrs šoferis ir Valdis Maslobojevs.  Pēc viņa maiņas man ir sajūta, it kā pats tikko būtu braucis. 
   Kas jādara šoferim, lai autobuss kalpotu ilgi? Jānis Klementjevs spriež, ka šoferim visu laiku ir jāseko līdzi autobusa tehniskajam stāvoklim. Lielu problēmu gan neesot bijis, bet ar sīkākām tiek galā Autobusu parka meistari, jo uzņēmumā ir sava remontbāze. - Šis autobuss ir stiprs, kalpos vēl ilgus gadus, pasažieri var būt droši, ka nekādas ķibeles ceļā negadīsies.    
   Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Ščerbickis sacīja, ka «Scania» markas autobusi ir iegādāti jau lietoti un ar diezgan lielu nobraukumu, tomēr, pienācīgi uzturēti, joprojām ir labā tehniskā stāvoklī. Uzņēmuma vadītājs atcerējās, ka agrāk, kad Autobusu parks iepirka jaunus autobusus, šoferi, kuri sasniedza miljona kilometru nobraukumu, tika sveikti un godināti. - Izskatās, ka pie šīs  tradīcijas varēsim atgriezties un atkal sveikt šoferus – miljonārus, jo Autobusu parks ir  iegādājies un drīzumā vēl iegādāsies  vairākus jaunus autobusus. 
 
JAP arhīva foto
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. Scania
  Scania
  pirms 11 mēnešiem

  Laikam labi autobusi, pa mūsu pilsētas ielām nobraukt 800000 tūkst ir tiešām sasniegums. Naudas gan jau ka daudz busā ielikts, citādi uz mūsu bedrēm sen jau būtu salūzis

  Atbildēt
 2. aaa
  aaa
  pirms 11 mēnešiem

  Pa mūsu pilsētas ielām ir nobraukti 200 000 - 800000 ir nobraukti tieši pa citu pilsētu ielām.

  Atbildēt
 3. ā
  ā
  pirms 11 mēnešiem

  Ak tā. Bùtu interesanti uzzinăt lur tos 800 tukst veicis. Es jau domaju ka miljonu pa Jekabpili neviens auto nevar izturet

  Atbildēt
 4. vērotājs
  vērotājs
  pirms 11 mēnešiem

  Miljons kilometru mūsdienu tehnikai, pie savlaicīgas tehniskās apkopes, tas nav nekas. Štrunts ar tām Jēkabpils ielām un LV ceļiem. Tās tādas ir bijušas un būs. Nav ko nervus bojāt tur, kur mēs neko nevaram izdarīt. Rasai, simts punkti, ka ielas rādās līdzenas kā galdi. :)

Pievienot komentāru