Jēkabpils autobusu parks ievieš pilotprojektu –  transports pēc pieprasījuma
Sagatavoja J. Apīnis

Autotransporta direkcija informē, ka no 16. maija Jēkabpils  autobusu parks  Līvānu novada maršrutā  Līvāni–Mežancāni–Līvāni ir uzsācis transporta pēc pieprasījuma pilotprojektu. 
    Tas nozīmē, ka trešdienu reisi tiks izpildīti tad, ja pasažieris vismaz 24 stundas pirms brauciena būs piezvanījis uz SIA «Jēkabpils autobusu parks» un pieteicis braucienu. Četru mēnešu ilgā laika periodā izvērtējot pilotprojekta rezultātus, tiks lemts par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu šajā maršrutā.
Maršrutā  Līvāni–Mežan­cāni autobuss trešdienās no Līvāniem izbrauks plkst. 9.45 un 17.00, bet no Mež­an­cā­niem virzienā uz Lī­vāniem – plkst. 10.20 un 17.40, bet šie reisi tiks izpildīti tikai tad, ja pasažieris iepriekš būs pieteicis braucienu. Pasažieru apmaiņa arī pilotprojekta laikā tiks veikta kustības sarakstā iekļautajās pieturvietās. Tālruņa nu­murs, pa kuru varēs sazvanīt Jēkabpils autobusu parku, lai pieteiktu pārvadājumu, ir 65237730. Ie­dzī­votāji varēs zvanīt no plkst. 5.00 līdz 22.00.
    Detalizēti izvērtējot pērn pārvadāto pasažieru skaitu  minētajā maršrutā, secināts, ka vairākas dienas mēnesī autobusi brauc tukši vai, piemēram, vienā virzienā tas brauc tukšs, bet otrā virzienā ir viens vai divi pasažieri. Ir arī dienas, kad autobusā brauc pieci vai seši pasažieri, bet šādu dienu nav daudz. 2017. gadā valsts no savas puses sedza 91% izmaksu, kas rodas, lai nodrošinātu pārvadājumus četros maršruta  reisos.
     Autotransporta direkcija norāda, ka šobrīd transports pēc pieprasījuma faktiski ir vienīgā alternatīva tam, lai varētu saglabāt mobilitātes iespējas mazapdzīvotās vietās, jo pretējā gadījumā šie maršruti varētu tikt slēgti vai tajos samazinātos reisu skaits. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem transportu pēc pieprasījuma var ieviest reisā vai tā daļā, ja tajā periodiski netiek pārvadāts neviens pasažieris un ja ieņēmumi no pārdotajām biļetēm ir ļoti zemi. 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. viedoklis
    viedoklis
    pirms 10 mēnešiem

    Zemi vai lieli ienākumi, tomēr sabiedriskais transports ir jānodrošina, kā tas ir pieņemts visā pasaulē. Jāceļ biļetēm cenas, lai atmaksātos. Biļešu cenas pie mums ir ļoti zemas. Un vispār, arī dzīve limenis ir zems. Ko valdība dara, lai valsts attīstītos, tas nav saprotams. Ar nodokļu un nodevu celšanu cilvēku labklājību nepacels. Savu, labklājību jā, tur nav problēmu, cilā saeimā tik rociņas uz augšu. Trakums vienkārši! Lauki izmirst.

    Atbildēt

Pievienot komentāru