Jēkabpils autobusu parks neiegūst tiesības pārvadāt pasažierus maršrutu tīklā “Jēkabpils, Preiļi, Līvāni”
INESE ZONE

Autotransporta direkcija (ATD) informē, ka konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu 10 gadu periodā pieņemts lēmums par tālākajām procedūrām sešās maršrutu tīkla daļās. Četrās no tām noteikti uzvarētāji, un lotē “Jēkabpils, Preiļi, Līvāni” pārvadājumi uzticēti SIA “Tukuma auto”. Uz šo loti septiņu pretendentu konkurencē pretendēja arī “Jēkabpils autobusu parks”.
ATD ziņo, ka iepirkumu komisija, izvērtējot piedāvājumus, atzinusi, ka konkursā uzvarējuši šādi pārvadātāji: AS “Nordeka” lotē “Cēsis”; SIA “Tukuma auto” lotē “Jēkabpils, Preiļi, Līvāni”; AS “Nordeka” lotē “Limbaži, Sigulda”; AS “Liepājas autobusu parks” lotē “Ogre, Aizkraukle”.
Savukārt maršrutu tīkla daļā “Jelgava, Dobele” un “Ventspils” saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja iesniegumu izskatīšanas komisijas norādījumiem ir veikta atkārtota piedāvājumu pārvērtēšana.
Maršrutu tīkla daļā “Jelgava, Dobele” pieņemts lēmums pārtraukt konkursa procedūru, pamatojoties uz to, ka apvienībai SIA “Jelgavas autobusu parks” un SIA “Dobeles autobusu parks” izmaksājamais kompensāciju apmērs visā līguma darbības laikā – 10 gadu periodā – vairāk nekā divas reizes pārsniegtu finansējumu, kas tiek piešķirts sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanas rezultātā radušos zaudējumu segšanai. Savukārt lotē “Ventspils” AS “Nordeka” un SIA “Sabiedriskais autobuss” piedāvājums atzīts par neatbilstošu, jo Iepirkumu komisija konstatēja, ka personu apvienība finanšu piedāvājumā nebija ietvērusi visas izmaksas, kas saistītas ar iepirkuma līguma izpildi, un grozīja finanšu piedāvājumu, kas nav atļauts.
ATD skaidro, ka maršrutu tīkla daļā “Cēsis”, “Limbaži, Sigulda”, “Ogre, Aizkraukle” un “Jēkabpils, Preiļi, Līvāni” pasažieri iegūs augstas kvalitātes pakalpojumus, kas tiks nodrošināti ar mūsdienu prasībām aprīkotiem autobusiem, kuru vidējais vecums 10 gadu periodā būs mazāks par četriem gadiem. 
Komentējot konkursa rezultātus, Jēkabpils autobusu parka direktors Jānis Ščerbickis BD sacīja, ka uzņēmumam ir 10 dienas, lai izanalizētu ATD  lēmumu par konkursa rezultātiem, un izlemtu, vai pārsūdzēt to Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB). 
Šobrīd ATD ar Jēkabpils autobusu parku ir spēkā līgums par pārvadājumiem maršrutu tīklā “Jēkabpils, Līvāni, Preiļi” ar tiesībām to pagarināt vēl par sešiem mēnešiem. Šis līgums tika noslēgts, lai nodrošinātu pārvadājumus, kamēr notiek konkursu rezultātu pārsūdzības un atkārtoti konkursi. 
Jāatgādina, ka SIA “Jēkabpils autobusu parks” pārsūdzēja IUB Autotransporta direkcijas lēmums satiksmes tīkla daļā jeb lotē “Jēkabpils, Preiļi, Līvāni” izbeigt konkursu bez rezultātiem, neapstiprinot par uzvarētāju vienīgo pretendentu – SIA “Jēkabpils autobusu parks”. IUB pērnā gada septembrī ATD lēmumu atzina par nepamatotu, un ATD tika uzdots atkārtoti izvērtēt SIA “Jēkabpils autobusu parks” piedāvājumu. Taču direkcija vēl pirms IUB lēmuma izsludināja atkārtotu konkursu par pasažieru pārvadājumiem lotē “Jēkabpils, Preiļi, Līvāni”. J. Ščerbickis uzsver, ka  ATD vajadzēja ņemt vērā Iepirkumu uzraudzības biroja sākotnējos norādījumus, nevis vērt vaļā jaunu konkursu. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Pasendzers
  Pasendzers
  pirms 1 mēneša

  Tagad pa Jekabpils ceļiem kursēs Tukuma auitobusi? Skan sviestaini

  Atbildēt
 2. tante
  tante
  pirms 1 mēneša

  jaunajos autobusos {kuprainajos} ir grūti iekāpt ,jo ir augstas kāpnes.

  Atbildēt

Pievienot komentāru