Jēkabpils bērnudārzos audzēkņu skaits krasi ir samazinājies
AIJA VALDMANE

Kā jau ziņots, Jēkabpilī ārkārtējās situācijas laikā darbojas tikai  divas pirmsskolas izglītības iestādes: “Zvaigznīte” un “Kāpēcītis”. Citas ir slēgtas.
     Pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaigznīte” filiāle  Jaunajā ielā 43 ir aizvērta, darbojas tikai dārziņš Meža ielā 12. To apmeklē sešas dežūrgrupas. Divas grupiņas domātas 2- 3 gadu veciem mazuļiem, viena vidējā grupa - 4- 5 gadu veciem bērniem, viena vecākā grupa paredzēta 5- 6 gadu veciem audzēkņiem, bet sagatavošanas  grupu apmeklē  6-7 gadus veci bērni. Ir arī viena jaukta vecuma speciālā grupa, kuru parasti apmeklē 2- 3 audzēkņi. 
     Pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Anita Apine BD pastāstīja, ka, sākot ar 13. martu, kad tika izsludināta ārkārtas situācija, bērnudārza audzēkņu skaits, kas ierodas dārziņā,  stipri samazinājās. Protams, vecāki ierodas ar rakstiskiem apliecinājumiem, ka ar mazajiem un viņu ģimenēm viss ir kārtībā. Audzēkņu skaits svārstās no 40 līdz  47 audzēkņiem. Lielākais  bērnu skaits vienā grupā ir 10, mazākais – 5 audzēkņi. Tāpēc ir iespējama individuāla pieeja katram, un tas ir ideāli. Tomēr jebkurā gadījumā katrai grupai ir divas audzinātājas un viena auklīte. Bērni nodarbojas gan ar sportu, gan mūziku, gan izmanto modernās tehnoloģijas. “Zvaigznīti” šobrīd apmeklē bērni arī no pirmsskolas izglītības iestādes” Zvaniņš”, “Bērziņš”, “Auseklītis”.
     Mēs rakstisku apliecinājumu par to,  ka ar viņu veselību viss ir kārtībā, esam lūguši arī no saviem darbiniekiem, nezinu, vai citos dārziņos arī to praktizē, – turpina Anita. – Tomēr drošības nolūkos šos apliecinājumus esmu savākusi.  Protams, nenotiek nekādi  pulciņi un fakultatīvās nodarbības.
     Pirmsskolas izglītības iestādes “Kāpēcītis” vadītāja Janīna Anspoka BD  stāstīja, ka karantīnas jeb ārkārtējās  situācijas sākumā  dārziņu apmeklēja vairāk mazuļu nekā tagad. Skaits krītas.  No sākuma pirmsskolas iestādē darbojas trīs  grupas, bet tagad - tikai divas. Bērnu vidējais skaits svārstās no 21 līdz 31  mazulim. Nāk arī no citiem dārziņiem, bet dažreiz ir tā, ka ierodas un nākamajā dienā  vairs nē, paliek mājās. Dažreiz iestādē ir tikai 10 audzēkņi. 
      Vadītāja stāsta,  ka ar 23. martu atvaļinājumā devās daļa bērnudārza darbinieku. Izskatās, ka pavasarī atvaļinājumu pakāpeniski izņems visi, lai vasarā varētu nākt un strādāt. Tajos korpusos, kur ir tukšs, darbinieki veic sīkus remontus, lai uz jauno mācību gadu nesakrātos  tik daudz darba. Piemēram, ar eļļu tiek apstrādāts linolejs.
     Ar visiem dezinfekcijas  līdzekļiem dārziņš ir nodrošināts.  

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. žļurben žļarbenis
    žļurben žļarbenis
    pirms 3 mēnešiem

    Drošāk ir patverties savā mājā, kur pat sienas palīdz.

    Atbildēt

Pievienot komentāru