Jēkabpils cietumā izsludina karantīnu
Sagatavoja Jānis Apīnis

Ieslodzījumu vietu pārvalde 6. janvārī informēja, ka sakarā ar Covid-19 infekcijas  izplatīšanās draudiem ieslodzījuma vietās ir izdots rīkojums izsludināt karantīnu arī Jēkabpils cietumā no 6. janvāra līdz  1. februārim. Rīkojums ir saskaņots ar Veselības ministriju.
Šāds rīkojums pieņemts, ņemot vērā testēšanas rezultātus, jo Jēkabpils cietumā atklāti 29 Covid-19 pozitīvi ieslodzītie un 5 Covid-19 pozitīvi nodarbinātie. Ieslodzījuma vietu pārvalde savā interneta vietnē ziņo, ka ciešā sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) un ieslodzījuma vietu sistēmas medicīnas personālu tiek veikti nepieciešamie pasākumi, tai skaitā ir nodrošināta inficēto ieslodzīto izolēšana no pārējiem ieslodzītajiem un kontaktpersonu apzināšana. Karantīnas pasākumu koordinācijai Ieslodzījuma vietu pārvaldē ir izveidota speciāla komisija. 
Covid-19 izplatības ierobežošanai uz karantīnas laiku Jēkabpils cietumā, papildus jau noteiktajiem ierobežojumiem, ar rīkojumu ir noteikts: pārtraukt valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvju un aizstāvju, zvērinātu notāru un valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniedzēju juridiskās palīdzības saņemšanai tikšanos ar ieslodzītajiem klātienē;  pārtraukt visu izglītības programmu īstenošanu; pārtraukt ieslodzīto nodarbināšanu pie komersanta, izņemot ieslodzījuma vietas veikalu; pārtraukt jebkurus kolektīvos brīvā laika, garīgās aprūpes, kultūras un sporta pasākumus ieslodzītajiem; pārtraukt ieslodzīto personu dokumentu izgatavošanu; pārtraukt ieslodzīto laulību reģistrāciju; pārtraukt brīvības atņemšanas iestādes izvērtēšanas komisijas darbību; pārtraukt ieslodzīto pārvietošanu uz citu ieslodzījuma vietu, izņemot ieslodzīto pārvietošanu drošības apsvērumu dēļ un pārvietošanu uz Latvijas Cietumu slimnīcu; pārtraukt ieslodzīto konvojēšanu uz tiesām un pēc procesa virzītāja pieprasījuma.
Savukārt notiesātajiem, kuri sodu izcieš daļēji slēgtā cietuma augstākajā režīma pakāpē un atklātajā cietumā, ar rīkojumu ir aizliegts no rīta celšanās laika līdz naktsmieram atrasties noteiktā iecirknī ārpus vienības, kā arī dienas kārtībā paredzētajā laikā patstāvīgi apmeklēt cietuma medicīnas daļu, veikalu, ēdnīcu un bibliotēku. Ieslodzītajām ir jānodrošina ne mazāk kā vienu stundu ilga pastaiga svaigā gaisā, nodrošinot vienību savstarpējo izolāciju. Kameru kratīšanas un tehniskās apskates noteikts organizēt atbilstoši operatīvajam stāvoklim, ņemot vērā dienesta nepieciešamību un lietderīgumu. Jēkabpils cietumā, atbilstoši SPKC norādījumiem, tiek turpināta ieslodzījuma vietas personāla un ieslodzīto testēšana. Par pieņemtajiem lēmumiem un tiesību ierobežojumiem saistībā ar izsludinātās karantīnas pasākumiem ieslodzījuma vietā ir jāinformē ieslodzītie, savukārt, par pieņemtajiem lēmumiem un ar dienesta vai darba organizāciju saistītām izmaiņām ir jāinformē personāls. Par ieviestajiem karantīnas pasākumiem Ieslodzījuma vietu pārvalde informēs arī tiesas, procesa virzītājus un citus sadarbības partnerus.
Ieslodzījumu vietu pārvalde papildus norāda, ka sakarā ar nepieciešamību ierobežot Covid-19 infekcijas izplatību ieslodzījuma vietās, kā arī pamatojoties uz Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieces rīkojumu, iepriekš izsludinātā karantīna Rīgas Centrālcietumā un Daugavgrīvas cietumā ir pagarināta līdz  21. janvārim. Tāpat pārtrauktas īslaicīgās satikšanās ieslodzījuma vietās  –  līdz  7. februārim.
 Iepriekš saslimšana ar Covid-19 bija atklāta arī Jelgavas cietumā un izsludināta karantīna, taču šajā ieslodzījuma vietā tā ir beigusies.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. he
    he
    pirms 1 nedēļas

    Nu ja, tur vismaz mājsēdis nav vajadzīgs, uzraugi tur arī var pagulēt kādā brīvā kamerā.

    Atbildēt

Pievienot komentāru