Jēkabpils dome apstiprina lēmumu par departamentu likvidēšanu
INESE ZONE

Jēkabpils domes sēdē nolemts veikt izmaiņas amatu sarakstā. Šāds lēmums saistīts ar departamentu skaitu samazināšanu pašvaldībā, līdzšinējo piecu vietā izveidojot trīs. 
        Jau iepriekš Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps informēja, ka plāno esošo piecu departamentu vietā izveidot trīs, un ar to arī saistītas izmaiņas amata vietu skaitā. Atbilstoši lēmumam turpmāk nebūs atsevišķu nodaļu, izņemot dzimt­sarakstu nodaļu un būvvaldi, pārējās būs departamentu pakļautībā. Likvidē esošos Atbalsta departamentu, Finanšu departamentu, Īpa­šumu apsaimniekošanas de­partamentu un personāla nodaļu. Tāpat kā līdz šim paliks Juridiskais un Pilsēt­vides departaments un tiks izveidots trešais – Adminis­tratīvais departaments.
          Juridiskā departamenta sastāvā būs juridiskā un iepirkumu nodaļa. Admi­nistratīvā departamenta sastāvā ietilps Vienas pieturas aģentūra, sabiedrisko attiecību nodaļa, finanšu un  ekonomikas nodaļa, grāmatvedības nodaļa un informācijas tehnoloģiju nodaļa. Savukārt Pilsētvides departamenta sastāvā ir būvniecības nodaļa, attīstības un investīciju nodaļa, teritorijas plānošanas nodaļa, pašvaldības īpašumu nodaļa un komunālās saimniecības nodaļa. 
Jēkabpils domē tiek likvidētas septiņas amata vienības – personāla nodaļas vadītājs, divas personāla speciālistu amata vietas, Atbalsta departamenta di­rektors, Finanšu departamenta direktors, Īpašumu apsaimniekošanas departamenta direktors un sabiedrisko attiecību speciālista amata vieta. Daļa darbinieku turpinās darbu citos amatos, jo savukārt izveidotas 5,5 amata vienības: civilās aizsardzības inženieris (0,5 slodzes), Administratīvā departamenta direktors, personāla inspektori – divas štata vietas, kvalitātes vadītājs, nekustamā īpašuma speciālists. Viena amata vieta – projektu vadītājs – tiek likvidēta Jēkabpils Iz­glītības pārvaldē. 
          Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps in­formē, ka, likvidējot personāla nodaļu, darbu zaudēs visi tās nodaļas darbinieki, ieskaitot nodaļas vadītāju. Taču tiekot izveidotas divas jaunas amata vietas – personāla inspektori. Trīs amatu zaudējušie darbinieki varot uz tām pretendēt. Sabiedrisko attiecību nodaļā paliks trīs darbinieki, jo vienu amata vietu likvidē. 
         A. Kraps informēja, ka uz štatu sarakstu izmaiņu rēķina tiks ieekonomēti 70 000 eiro, ko plāno izmantot ielu remontiem. Deputāts Raivis Ragainis iebilda, ka, tādā veidā taupot, jālikvidē arī domes priekšsēdētāja padomnieka vakance, kas, lai arī šāda darbinieka nav, pastāv. A. Kraps atbildēja, ka par to domā, taču varbūt uz sarežģīto ES fondu apguves projektu īstenošanas laiku padomnieku varot piesaistīt. Bet, ja secināšot, ka tas nav nepieciešams, likvidēšot. 
No 12 deputātiem, kas piedalījās sēdē (nebija ieradusies Līga Kļaviņa), astoņi bija par štatu izmaiņām. Pret balsoja opozīcijas deputāti Raivis Ragainis, Aigars Nitišs, Mārtiņš Svilis un Signe Bērziņa. 
        Tagadējā opozīcijas pārstāvošā iepriekšējā domes vadība bija ieviesusi piecu departamentu sistēmu, un likvidētajās štata vietās darbinieki amatus ieņēma iepriekšējās domes vadības laikā. Piemēram, Izglītības pārvaldes projektu vadītāja Agitu Pleiko, kuras amata vieta likvidēta, un arī sa­biedrisko attiecību speciāliste Ieva Lapiņa. Tagad, Laurai Afanasjevai, atgriežoties darbā no ilgstoša atvaļinājuma, I. Lapiņa zaudēs darbu, jo ceturtā sabiedrisko attiecību speciālista štata vieta likvidēta.
           Izmaiņas amatu sarakstos apstiprinātas arī dažās pašvaldības struktūrvienībās. Saistībā ar samazinātu piešķirto finansējumu administrēšanas izdevumu segšanai no valsts budžeta līdzekļiem deputāti lēma, ka Jēkabpils Sociālajā dienestā amata vienība – sociālās palīdzības organizators – no valsts budžeta līdzekļiem tiks finansēts daļēji un izveidots uz nenoteiktu laiku. Tāpat deputāti lēma atbalstīt Jēkabpils Kultūras pārvaldes direktores iesniegumu Jēkabpils pilsētas bibliotēkā vienu bibliotekāra amata vienību nomainīt pret multimediju dizaina speciālistu. Tika atbalstīts arī Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra lūgums mantziņa amata vienību palielināt no 0,25 uz 0,5 saistībā ar 2020. gada XII Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem, kuru organizēšanai pieaugs mantziņa darba apjoms. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Imants
  Imants
  pirms 1 gada

  Cilvēki mīļie, ja jūs esat par Krapa un Salcēviča valdību, tad man kauns par mūsu pilsētas iedzīvotājiem,bet vēlēšanas vairs nav aiz kalniem,un ja šie vēl tiks valdībā, tad es nebrīnīšos ka pilsētu pametīs vēl vairāk jauniešu.

  Atbildēt
 2. auns
  auns
  pirms 1 gada

  Imant, jaunieši , arī citu vecuma grupu cilvēki aizbrauc prom valdības nesaimnieciskās politikas dēļ. Kraps tur vispār ņepričom. Leonīds atsēdēja 4 sasaukumus pēc kārtas tikai tāpēc, ka pati tauta viņu ievēlēja. Ko var darīt, ka tauta mums tāda. Jauniešiem te vietas nav.

Pievienot komentāru