Jēkabpils dome atradusi iespēju nojaukt vēl vienu graustu
INESE ZONE

BD jau informēja, ka Jēkabpils pašvaldība plāno finansēt Viestura ielā 44 esošā daudzdzīvokļu nama grausta nojaukšanu. Būve savulaik piederēja SIA «Admiral real estate», kas likvidēta 2017. gada aprīlī un īpašums kā bezsaimnieka manta piekrīt valstij. Grausts Viestura ielā 44 ir atzīts par vidi degradējošu un avārijas stāvoklī esošu. 8. novembra domes sēdē tika pieņemts atbilstošs lēmums par ēkas nojaukšanu. Šos darbus plānots realizēt līdz šī gada beigām. Domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis informēja, ka šogad ēkas gruvešus gan vēl atstās turpat un aizvāks nākamgad. 
    Pašvaldības attīstības un tautsaimniecības komitejas sēdē deputāti vienojās, ka jālikvidē vēl viens grausts – veco dzirnavu drupas Rīgas ielā Donaviņas upes malā iepretim Krustpils pils dīķim. Arī šī ēka pēc vairākkārtējas īpašnieku maiņas kļuvusi par bezsaimnieka mantu. Arī šo graustu pašvaldība plāno novākt jau šogad un šogad novākšot arī gruvešus.
    -Nākamgad 4. maijā Jēkabpilī, Rīgas ielā, notiks Nacionālo bruņoto spēku parāde par godu Latvijas neatkarības atjaunošanai, tāpēc īpašu uzmanību pievēršam tam, lai īpašnieki sakārtoti vidi degradējošas būves. Šinī gadījumā graustus atliek novākt mums. Bezsaimnieka manta gan piekrīt valstij, bet šobrīd nav garantiju, vai mums izdosies atgūt no  VAS «Valsts nekustamie īpašumi»  nojaukšanas izdevumus, – sacīja Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis.
   Par šo jautājumu diskutēja arī attīstības un tautsaimniecības komitejas sēdē. Deputāti vienojās, ka  pašvaldībai jāinformē  «Valsts nekustamie īpašumi» par ēku nojaukšanu un jārunā par iespēju atgūt izdevumus.
    Jēkabpils pilsētas būvvaldes vadītāja Inga Līce – Vilciņa stāsta, ka būvvalde pilsētas teritorijā veic būvju plānveida apskati, sekojot, lai tās būtu pienācīgi uzturētas un nav vidi degradējošas. Šogad saistībā ar plānoto 4. maija parādi uzmanība pievērsta Rīgas ielai. Kopumā pēdējo gadu laikā ir apsekoti  74 īpašumi. Sadarbojoties ar īpašniekiem, esot panākts, ka 18  īpašumi ir sakārtoti, astoņi no tiem - nojaucot. I. Līce – Vilciņa informē, ka Jēkabpils vēsturiskajā centrā esošo ēku īpašniekiem gadījumā, ja viņi atjauno īpašumu, ir pieejams pašvaldības atbalsts nekustamā īpašuma nodokļu atlaižu viedā. Tāpēc ir vērts par to interesēties, nenolaist ēkas un censties tās sakārtot. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru