Jēkabpils dome gatava aktīvi iesaistīties teritoriālās reformas procesā
INESE ZONE

Preses konferencē Jēkabpils domē izskanēja jautājumi par pašvaldības vadības viedokli par administratīvi teritoriālo reformu. Jaunā pozīcija kā vienu no iemesliem varas pārņemšanai minēja gauso līdzšinējās domes vadības darbību, uzrunājot novadus reformas sakarā. Kā zināms, pašvaldību, īpaši novadu, viedoklis pārsvarā ir negatīvs. Tās uzskata, ka reformas plāns ir jāpārstrādā un to var īstenot ilgtermiņā, par to plaši diskutējot ar pašvaldībām un ļaujot tām pašām izlemt, ar ko apvienoties. Pašvaldību savienības kongresā pat pieņemta rezolūcija ar lūgumu valdībai uzdot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) pārstrādāt reformas projektu. 
    Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps stāsta, ka ar deputātiem par to ir diskutēts. Deputātu vairākums atbalsta reformu. Pagaidām gan nezināmā par to, kas sekos pēc reformas, esot ļoti daudz. Taču neesot nodoma iebilst, protestēt un vākt iedzīvotāju parakstus pret reformu, bet gan aktīvi līdzdarboties tās izstrādes procesā. 
     -Es domāju, ka mums ir aktīvi jāstrādā un jāsadarbojas ar VARAM, lai panāktu visu maksimāli izdevīgāko no šīs reformas pilsētai un novadiem, kas ir iezīmēti reģionā. Mūsu deputāti piedalīsies divās svarīgās darba grupās. Nacionālā attīstības plāna izstrādes darba grupā kā finanšu ministra padomnieks darbosies Leonīds Salcevičs, un arī man būs iespēja strādāt kādā no darba grupām. Kurā, tas būs zināms jau tuvākajās dienās. Domāju, ka tad arī informācijas un iespēju reformas sakarā būs vairāk nekā šobrīd, jo varēsim izteikt savus priekšlikumus jau darba procesā. Šobrīd saskaņojam iespējamo tikšanās datumu un laiku ar bijušā Jēkabpils rajona novadu, ko paredzēts pievienot Jēkabpilij, vadītājiem. Mums ar viņiem būtu jātiekas vismaz divas reizes līdz 19. jūnijam, jo tad, ja nekas nemainīsies, pie mums viesosies VARAM ministrs Juris Pūce. Viņš grib runāt ar Jēkabpils un apkārtējo novadu deputātiem. Es jautāju, vai tajā dienā būs tikšanās ar iedzīvotājiem? Sapratu, ka nē, jo tā esot plānota citā dienā, kas vēl nav noteikta. Es gribētu, lai līdz 19. jūnijam tiekamies ar novadu vadītājiem un izrunājam, kas mums kopīgs, kas atšķirīgs, ko mēs vēlētos iegūt no reformas. Tad būtu zināmi priekšlikumi, ko varētu izteikt ministram un mēs ar L. Salceviču kā darba grupu pārstāvji jau varētu tos aizstāvēt Rīgā, - sacīja Aivars Kraps.
    Viņš minēja, ka par iespējamo sadarbību vai apvienošanos varētu runāt arī ar citiem novadiem, piemēram, ar Ilūkstes un Līvānu novadu, kas esot pirmie divi, ar ko varētu runāt, tāpat arī ar Pļaviņām. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. Herkuless
  Herkuless
  pirms 1 gada

  Vispatīkamākais scenārijs būtu, ka visus novadus (Jēkabpils, Krustpils, Viesītes, aknīstes, salas) apvienotu vienā ar centru Jēkabpilī, bet šobrīža pozīciju un varbūt arī opozīciju izbalsotu nafig ārā un ievēlētu jaunus cilvēkus.Tas būtu idēls reformas variants.

  Atbildēt
 2. novads
  novads
  pirms 1 gada

  nu tā arī būs, ka būs jaunas vēlēšanas, bet kā redzams un prognozējams, ka avis iebalsos visus šitos pašus. vai tad var būt savādāk?

 3. Jā!
  Jā!
  pirms 1 gada

  Vispār doma laba! Pat ideāla.

 4. onka
  onka
  pirms 1 gada

  visgudrāk būtu atgriezties pie apriņķu principa, savādāk visādu vietējo cariņu un puscariņu ir savairojies ka biezs (kuri jāuztur), jo redz savu "identitāti" viņiem vajagot saglabāt !

  Atbildēt

Pievienot komentāru