Jēkabpils dome informē par amatpersonām piemērotajiem drošības līdzekļiem
INESE ZONE

Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola un izpilddirektors Guntars Gogulis preses konferencē ziņoja par drošības līdzekļiem, kas piemēroti pašvaldības amatpersonām.
Guntars Gogulis informēja, ka pašvaldība no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) 25. janvārī ir saņēmusi lēmumus par drošības līdzekļu piemērošanu domes amatpersonām saistībā ar veiktajām kriminālprocesuālajām darbībām. Ne visu, kas sniegts šajā informācijā, pašvaldība varot publiskot.  SIA “Jēkabpils pakalpojumi” valdes priekšsēdētājam Guntaram Leitānam  ir aizliegts ieņemt šo amatu. G. Gogulis stāsta, ka jau 21. janvārī, kad Jēkabpilī KNAB veica kriminālprocesuālas darbības, kapitālsabiedrība informējusi, ka izveidojušās situācijas dēļ “Jēkabpils pakalpojumu” saimnieciskā darbība var tik kavēta darba organizācijas līmenī. Reaģējot uz šo informāciju, G. Gogulis sasaucis uzņēmuma dalībnieku sapulci, un kā pagaidu valdes locekle sapulcē ievēlēta Anita Moskovska.  Tas darīts, lai gadījumā, ja šī krīze turpinās, nodrošinātu “Jēkabpils pakalpojumu” darbību. Pašlaik notiekot dokumentu formēšana Uzņēmumu reģistrā par izmaiņām valdes sastāvā, un jaunā valdes locekle jau iepazīstoties ar uzņēmuma darbu. A. Maskovska esot ievēlēta ne valdes priekšsēdētāja, bet otra valdes locekļa amatā. Tas būs pagaidu valdes loceklis,  kas šos pienākumus veic līdz jauna valdes locekļa ievēlēšanai, bet ne ilgāk kā gadu, kā to arī regulējot normatīvie akti. Uzņēmumā esot saimnieciska rakstura problēmas, ko risinot, bet kopumā visi pakalpojumi, ko sniedz uzņēmums  - atkritumu izvešana, ielu tīrīšana  un citi -, tiek nodrošināti, un darbs nav apstājies.
A. Moskovska veic domes Vienas pieturas aģentūras vadītājas pienākumus. G. Gogulis informē, ka viņa darbu Vienas pieturas aģentūrā paralēli apvienos ar pagaidu valdes locekļa pienākumiem “Jēkabpils pakalpojumos”, jo tas nav pastāvīgs darbs, bet tikai uz laiku.
G. Gogulis piebilda, ka  šo informāciju nav varējis izpaust preses konferencē tūlīt pēc KNAB darbībām, jo tobrīd nav drīkstējis minēt, par kuru uzņēmumu ir runa, bet, ja informētu, ka “Jēkabpils pakalpojumu” valdē būs pagaidu valdes loceklis, viegli varētu izsecināt, kurā kapitālsabiedrībā ir veiktas kriminālprocesuālas darbības.  Un tad pašvaldībai varētu pārmest šādu darbību kavēšanu.
G. Gogulis arī informēja, ka otrs pašvaldībā no KNAB saņemtais lēmums par drošības līdzekļu piemērošanu attiecas uz domes priekšsēdētāju Aivaru Krapu. Par to viņš pats jau esot izteicies plašsaziņas līdzekļiem. Kā zināms,  A. Krapam liegts pildīt domes priekšsēdētāja pienākumus. 
Jautāts, vai par citām pašvaldības uzņēmuma vai domes amatpersonām nav saņemta informācija par drošības līdzekļiem, jo paziņojumā par kriminālprocesuālām darbībām bija pieminētas, ka  KNAB piemēro četrām Jēkabpils pilsētas pašvaldības un tai piederošās kapitālsabiedrības amatpersonām drošības līdzekļus, G. Gogulis atbildēja, ka informācija saņemta tikai par divām jau minētajām personām. Par citām personām esot tikai baumu līmeņa informācija, ko G. Gogulis kā amatpersona nekomentēšot. Esot jautājums, cik liela ticamība esot šādām, jo, ja visas personas izpilda tos nosacījumus, par ko ir parakstījušās KNAB, tad tīri teorētiski tāda informācija vispār nav iegūstama. 
K. Ozolai tika jautāts, vai A. Kraps ar viņu ir pārrunājis savas turpmākās darbības: vai grasās atkāpties vai tiks sasaukta ārkārtas sēde par šo jautājumu, piemēram, lai ievēlētu otru vietnieku, lai darbu tagad būtu labāk organizēt? 
-Gribu teikt, ka ceturtdien mūs pašvaldības ēkā pārsteidza tiesībsargājošo iestāžu vizīte. Izrādās, ka tā pēc tam bija arī citās iestādēs un uzņēmumos, un tas tā kā met ēnu uz visu pašvaldības darbu. Lai nomierinātu pašvaldības darbiniekus un iedzīvotājus, jāsaka,  ka līdz šim nebijām saņēmuši nekādus aizrādījumus vai norādījumus par kādiem pārkāpumiem. Ja runā par izpilddirektora paziņojumu, ka viņš ir saņēmis informāciju par piemērotiem drošības līdzekļiem, tad gribētu norādīt, ka attiecībā uz to, kādā veidā dome varētu reaģēt uz šīm vēstulēm, mums nav pārsteidzīgi jāpieņem kaut kāds lēmums. Es esmu izsludinājusi gan attīstības, gan sociālo jautājumu komitejas sēdi, ārkārtas finanšu komitejas sēdi un domes sēdi, kur plānots apstiprināt šī gada budžetu.  Kā rīkosies tās amatpersonas, kurām ir noteikti ierobežojumi, es nevaru atbildēt. Domāju, ka šo informāciju personas sniegs pašas tad, kad būs gatavas to darīt, - sacīja Kristīne Ozola.
Uz precizējošu jautājumu, vai K. Ozola ar priekšsēdētāju nepārrunā turpmākās rīcības jautājumus, viņa atbildēja, ka šobrīd tiek pārrunāti ikdienas darba jautājumi un netiek saskatītas nekādas problēmas, ka darbs būtu jāorganizē kaut kā savādāk, nekā ikdienā. 
G. Gogulim tika jautāts, vai ir zināms, par kādiem iepirkumiem KNAB ir interesējies un vai G. Gogulis visus uzņēmuma iepirkumus vērtē kā caurspīdīgus un godīgus? Atbilde bija, ka G. Gogulim nav informācijas, par kādiem iepirkumiem ir runa, jo viņš nav piedalījies procesuālajās darbībās. Otrkārt, līdz šim neesot bijušas kādas indikācijas, ka tieši iepirkumu procedūras ir veiktas prettiesiski. Kad to pārbaudīs un būs atzinums, par to varētu runāt. Bet visos normatīvajos aktos noteiktie dokumenti un politika attiecībā uz iepirkumiem esot izstrādāta un darbojas. Protams, jaunajam valdes pagaidu loceklim esot dots uzdevums paskatīties, kā tad ir organizētas iepirkumu procedūras, vai tur nav kādi trūkumi. To varētu uzzināt mēneša laikā, ne ātrāk. 
Tika arī vaicāts, ko nozīmē A. Krapam noteiktais ierobežojums nepildīt priekšsēdētāja pienākumus? Vai viņš  nāks uz darbu domē vai saņems atalgojumu, vai ir tiesīgs piedalīties publiskos pasākumos, piemēram, radio pārraidē?  
K. Ozola informēja, ka A. Kraps turpina pildīt deputāta pienākumus, un viņam ir visas tiesības un pienākumi, kādi ir uzdoti deputātam. Savukārt, nepildot priekšsēdētāja pienākumus, viņam, protams, nav tiesību saņemt atalgojumu. Publiski pasākumi šobrīd netiek plānoti, bet deputāts ir tiesīgs individuāli plānot savas aktivitātes, tāpēc K. Ozola nevarot atbildēt, ko katrs deputāts izlems par saviem publicitātes pasākumiem, jo to katrs deputāts izvēlas pats. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Hu
  Hu
  pirms 1 mēneša

  Nu to jau mēs zinājām arī pirms preses konferences. bla bla.

  Atbildēt
 2. labvēlis
  labvēlis
  pirms 1 mēneša

  Kristīne visu paskaidrojusi īsi un lietišķi bez liekām emocijām, tā tas pienākas Dzelzs lēdijai.

  Atbildēt

Pievienot komentāru