Jēkabpils dome par simboliku cenu pirks Ulmaņlaika kazarmas
INESE ZONE

Jēkabpils dome nolēmusi piekrist SIA «AG nami» piedāvājumam iegādāties nekustamo īpašumu Kazarmu ielā 10, Pils rajonā, ko «AG nami» piedāvā  pirkt par vie­nu eiro. Pašvaldība arī segs izdevumus, kas saistīti ar nekustamā īpašuma ierakstīšanu zemesgrāmatā uz Jēkabpils pašvaldības vārda – kopā 1 026,70 eiro. Minētos izdevumus iekļaus šī gada septembra budžeta grozījumos tāmē «Pašvaldības īpašuma uzturēšana».
     Nekustamais īpašums sastāv no zemes vienības 0,9490 ha platībā un vienas ēkas – Latvijas brīvvalsts laika armijas kazarmām, kas ir pirmā tolaik Latvijā uzbūvētā dzelzsbetona celtne. Zemesgrāmatā reģistrēts arī objekta apgrūtinājums – valsts kultūras pieminekļa aiz­sargjosla.
     Pašvaldība secinājusi, ka minētais īpašums atrodas pie Kazarmu ielas, kas ir Jē­kabpils pašvaldībai piederošs publiskās lietošanas transporta infrastruktūras objekts. Plānojot un organizē­jot savas administratīvās teritorijas labiekārtošanu un sanitārās tīrības uzturēšanu Ka­zarmu ielā, pašvaldībai ir ak­tuāli iegūt īpašumā kazarmu ēku, kas kopš neatkarības atgūšanas nav izmantota un ar laiku pārvērstos par graustu.
      Īpašuma pirkšanu pirms tam atbalstīja arī Attīstības un tautsaimniecības komitejas sēdē.  Komitejas locekļi se­cināja, ka pašvaldībai dro­ši vien nāksies ar laiku at­pirkt par simbolisku cenu arī citas ēkas, kam īpašnieki nav atraduši pielietojumu un tās pārvērtušās par graustiem, lai tās nojauktu, tā uzlabojot pilsētas vizuālo tēlu. Taču kazarmu gadījumā ir cita si­tuācija. Ēku var atjaunot, un tā ir ar savu vēsturisko stāstu, kas nav mazsvarīgi. 
     Pret īpašuma pirkšanu komitejas sēdē bija tikai Leonīds Salcevičs, kurš jau vairākkārt uzsvēris, ka paš­val­dības īpašumā jau tā ir daudz ēku, kas jāremontē un par kuru izmantojumu jādomā. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (8)

 1. zinātājs
  zinātājs
  pirms 8 mēnešiem

  Cik zinu, tad kādreiz bija runa, ka Salcevičs pats to ēku gribējis pirkt. Vieta laba un doma arī laba. Vienīgi, kad krievi nāks atpakaļ, tad izmetīs viņu ārā bet citas dzīves vietas ierādīšanas..

  Atbildēt
 2. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 8 mēnešiem

  Salcevičs pareizi runā! Vispirms jātiek galā ar tiem graustiem, kas ir visu acu priekšā. Par kazarmām jāparūpējas, jā, bet kāpēc ar to nenodarbojas NATO Latvijas kontingents?

  Atbildēt
 3. Arturs
  Arturs
  pirms 8 mēnešiem

  Kāds sakars NATO ar tām kazarmām, ja tas pirms tam ir bijis privātīpašums? Tāds, ka ēka kādreiz pildījusi militāras funkcijas? :D

 4. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 8 mēnešiem

  Nu, ko pateicu, to pateicu..! Ko man tagad, Artur, darīt?

 5. Arturs
  Arturs
  pirms 8 mēnešiem

  Domāt pirms runāt

 6. Fredis
  Fredis
  pirms 8 mēnešiem

  Kāpēc? Kāpēc? Kāpēc? Tu taču pats zini kā ir ar to jautājumu uzdošanu un atbildēm uz tiem.:DDDDD

 7. no malas
  no malas
  pirms 8 mēnešiem

  Cik noprotu no samudžinātā rakstu galā, runa ir arī par Pils rajona netālu no autobusu pieturas esošu būdeli, armijas caurlaidi, kas tagad ir kā grausts un bojā skatu. Šobrīd netālu esošajā pilī notiek lielais remonts un pie reizes varētu sakārtot arī šo vietu... Jebkurā gadījumā šo vietu vajadzētu sakārtot! Paskat kā Ulmaņlaikos cēla kazarmas armijai. 80 gadi pagājuši un dzelzbetona karkass stāv kā šodien celts...

  Atbildēt
 8. Pì
  pirms 8 mēnešiem

  Salceviča laikā ar lielām mokām nojauca latvijas naftas būdeli. Pārejie grausti stav vel joprojam. Bet raksta runa iet par kazarmam (bilde) nevis par caurlaidi. KAZArmas ir dziļăk iekšā zamka rajonā

  Atbildēt

Pievienot komentāru